FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Yeni Bentley V8 S'leri

03 Eylül 2013 15:36
Yeni Bentley V8 S'leri
Tweet It! Facebook

“Bentley Continental GT ve GTC V8'ler de 2014 için "tazelendi". Beygir gücü artık 528 HP olunca da, V8 isimlerine "S" eklendi.”

2012 yılının başıydı… Detroit'teki NAIAS fuarında Continental GT V8 ilk kez gösterildi. 8 silindirli Twin Turbo 4.0 litrelik motorlu yeni nesilContinental'ler, 507 HP ve 660 Nm ile sunulduğunda, hepimiz W12'lerin pabuçu dama atılacak demiştik. Fakat, o sözlerimiz, asıl bugün için geçerliymiş.

Yeni "S" kodlu V8'ler artık 528 beygir gücünde, yani 16 kW'lık bir kuvvet artışı söz konusu… Maksimum tork da 680 Nm'ye yakseltildi. 

0-100 km/h hızlanması da 0.3 saniye iyileştirilen GT V8 S, artık 4.5 saniyede akselerasyonunu tamamlıyor!..

Maksimum hızın da 303 km/h'den 309 km/h'ye yükseltildiğini de unutmadan söyleyelim.

Üstsüz Continental GTC'nin 0-100 km/h hızlanmasının 4.7 saniye ve maksimum hızının da 308 km/h olarak değiştiği, notlarımız arasında.

Coupe şeklinde menzil olarak 805 km'nin ekonomik kullanımla mümkün olabileceğini belirten Bentley yetkilileri, 10.5 lt/100 km'lik yakıt tüketiminin Convertible'de ortalama 10.9 lt/100 km olarak tutturulabileceğini iddia ediyorlar.

Coupe'nin CO2 emisyonui 246 gr/km, GTC'ninki ise 254 gr/km!.. Elbette V8'in yarısının "uyutuldugu" motorun V4 olarak çalışması sayesinde...

Ekstra gücün yanında 10 mm alçalan yürür aksam, önde yüzde 45 ve arkada yüzde 33 oranında sertleştirilmiş yaylar, güncellenmiş amortisörler, geliştirilmiş stabilite kontrol sistemi ve daha sıkı bir viraj denge çubuğu ile yol tutuşta da ciddi bir farklılık olacağını tahmin ettiğimiz V8 S'ler, ön ve arkadaki çok küçük tasarım farklılıklarından başka yeni 20 inçlik jant setleriyle tanıyabileceğiz.

Sürekli dort çekerli olması içinde gücünün yüzde 40'ını öne, yüzde 60'ını arkaya dağıtarak ilerleyen bu İngiliz Gran Turismo'su, artık gerçekten W12'leri unutturmayı başaracak.

Etiketler: Bentley V8 V8 S SuperSport VW Volkswagen british ingiliz IAA Frankfurt

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..

Müthiş Berlingo

En yeni Citroen tasarımıyla baştan aşağı yenilenen Berlingo, özellikle MultiSpace haliyle artık binek otomobillerden farksız, bir ticari LCV olmasına rağmen adeta konforlu bir MPV...

Mercedes X

Güçlü suspansiyon ve hava kanallı ön ve arka disk frenleri, Off-Road dışında da kullanıcısına iyi bir asfalt sürüş performansı sunan Mercedes-Benz’in ilk Pick-Up aracı X-Klasse, rakiplerine karşı "yıldız" farkına sahip.

Yeni Mercedes A

Mercedes W177 kasa 4. nesil yeni A-Klasse ile premium C-segmentinde rakiplerini sollamaya çalışıyor...

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..