FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Yeni Bentley V8 S'leri

03 Eylül 2013 15:36
Yeni Bentley V8 S'leri
Tweet It! Facebook

“Bentley Continental GT ve GTC V8'ler de 2014 için "tazelendi". Beygir gücü artık 528 HP olunca da, V8 isimlerine "S" eklendi.”

2012 yılının başıydı… Detroit'teki NAIAS fuarında Continental GT V8 ilk kez gösterildi. 8 silindirli Twin Turbo 4.0 litrelik motorlu yeni nesilContinental'ler, 507 HP ve 660 Nm ile sunulduğunda, hepimiz W12'lerin pabuçu dama atılacak demiştik. Fakat, o sözlerimiz, asıl bugün için geçerliymiş.

Yeni "S" kodlu V8'ler artık 528 beygir gücünde, yani 16 kW'lık bir kuvvet artışı söz konusu… Maksimum tork da 680 Nm'ye yakseltildi. 

0-100 km/h hızlanması da 0.3 saniye iyileştirilen GT V8 S, artık 4.5 saniyede akselerasyonunu tamamlıyor!..

Maksimum hızın da 303 km/h'den 309 km/h'ye yükseltildiğini de unutmadan söyleyelim.

Üstsüz Continental GTC'nin 0-100 km/h hızlanmasının 4.7 saniye ve maksimum hızının da 308 km/h olarak değiştiği, notlarımız arasında.

Coupe şeklinde menzil olarak 805 km'nin ekonomik kullanımla mümkün olabileceğini belirten Bentley yetkilileri, 10.5 lt/100 km'lik yakıt tüketiminin Convertible'de ortalama 10.9 lt/100 km olarak tutturulabileceğini iddia ediyorlar.

Coupe'nin CO2 emisyonui 246 gr/km, GTC'ninki ise 254 gr/km!.. Elbette V8'in yarısının "uyutuldugu" motorun V4 olarak çalışması sayesinde...

Ekstra gücün yanında 10 mm alçalan yürür aksam, önde yüzde 45 ve arkada yüzde 33 oranında sertleştirilmiş yaylar, güncellenmiş amortisörler, geliştirilmiş stabilite kontrol sistemi ve daha sıkı bir viraj denge çubuğu ile yol tutuşta da ciddi bir farklılık olacağını tahmin ettiğimiz V8 S'ler, ön ve arkadaki çok küçük tasarım farklılıklarından başka yeni 20 inçlik jant setleriyle tanıyabileceğiz.

Sürekli dort çekerli olması içinde gücünün yüzde 40'ını öne, yüzde 60'ını arkaya dağıtarak ilerleyen bu İngiliz Gran Turismo'su, artık gerçekten W12'leri unutturmayı başaracak.

Etiketler: Bentley V8 V8 S SuperSport VW Volkswagen british ingiliz IAA Frankfurt

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.

Bebek Jaguar SUV'u

Spor otomobillerden ilham alan tasarımı ile yeni kompakt Jaguar SUV modeli E-PACE, elektrikli I-PACE öncesinde ve F-PACE sonrasında PACE ailesinin en yeni üyesi!..

İlk BMW Station Wagon

İlk Station Wagon BMW, 1987 E30 Touring mi? Yoksa 1984'te Max Raisböck'ün yaptığı 323i Station mı? O zaman BMW Touring modellerinin 40.Yıl kutlaması, 3 yıl önce yapılmalı mıydı?..

B-SUV Savaşında Citroen

Küçük Sınıf SUV görünümlü otomobillerin trendi artık zirveye ulaştı... Yeni Citroen C3 Aircross da, bu popüler segmentin en sevimli seçeneklerinden biri olacak!..

İşte Hyundai Kona

Hyundai, B-SUV yani Küçük Sınıf SUV pazarına müthiş iddialı bir yeni model hazırladı!.. Kona ismindeki bu yepyeni model, Nissan Juke'un tam karşısına çıkıyor ve hatta 4x4 seçeneğiyle arazide bir adım bile öne geçiyor!..

Yeni Opel SUV'u

Crossland X'in bir büyüğü Opel Grandland X, nihayet yüzünü gösterdi!.. Fransız kardeşleri 2008 ile 3008 arasındaki farktan çok daha fazlasına sahip olan bu Alt Orta Boy Opel SUV, özellikle tasarımıyla tipik bir Alman!..