FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Chevrolet Corvette Stingray

03 Şubat 2013 20:29
Chevrolet Corvette Stingray
Tweet It! Facebook

“"Normal" Corvette C7'lerin gelmesine biraz daha var... Fakat, yeni Corvette, Stingray limited edition şekliyle, sadece bizleri değil, tüm otomotiv sektörünü şaşırtabilmeyi başardı!..”

Beklenen gün geldi çattı… Tam 60 yıllık Corvette efsanesinin yepyeni bir dönüm noktasındayız!.. 1950'lerden bu yana Amerikan otomobillerinin en sportif şekli, Corvette, nesiller boyu gerçek spor otomobilin nasıl olabileceğini tüm dünyaya göstermişti… Üstelik, Alman, İngiliz ya da İtalyanlar gibi satın alınırken servet ödenmesini gerektirmeden!.. Tam 6 jenerasyon ile kullanıcılarını kendine aşık eden keyfi zevke çeviren dünyada kaç otomobil vardır?!..
Dünyadaki spor otomobil rekabetine karşı çok iyi hazırlanmış olması gerekiyordu, yeni Corvette'in tüm özellikleri… Tasarımı çarpıcı, tekniği de günümüzün üst limitlerinde!.. Amerikan rüyasının rüya otomobili Corvette'in yenisi artık yollara çıkıyor!.. Üstelik Stingray, yani en üst versiyonuyla!.. Daha hafif, daha hızlı ve daha güçlü olarak tüm zamanların en iyi Corvette'i heyecanla selamlıyoruz…
7. nesil Corvette, teknoloji, tasarım ve performans arasında mükemmel bir denge oluşturmak üzere geliştirilmiş. Karbon fiberden üretilmiş hava delikli motor kaputu, ön alttaki dev hava ağızları, çıkarılabilir Double-Bubble tavan, entegre LED'lere sahip HID farları, arkadaki dev spoiler'ı ve dörtlü egzost çıkışıyla yeni Corvette Stingray, artık hazır!..

Kabin içindeki pahalı döşeme ve kaplamalar, karbon fiber ve aluminyumun bir arada kullanılması, dual 8 inçlik ekranlar, için magnezyumdan yapılmış vücudu tam saran özel koltuk opsiyonu ve sürücüye dönük tasarlanmış özel sürüş pozisyonu... Aluminyum alt yapısındaki yüzde 50'ye 50'lik ağırlık dağılımıyla Avrupalı spdrcular kadar iyi yol tutuş…Karbon-Nano kompozit gövde altı panelleriyle ve kompozit fender'lar, kapılar ve arka gövde parçalarıyla hafifleyen koplam ağırlık…


Opsiyonel olarak sunulan Z51 performans paketinde yer alan elektronik sınırlı kaymalı diferansiyel, yarış otomobillerinden alınmış özel yağlama sistemi, geliştirilmiş difrensiyel veşanzıman soğutma sistemi, ekstra bir aerodinamik gövde kitiyle ekstrem hızlar için ek stabilite desteği gibi teknolojilerle yeni Corvette'i modifiye etmeden pistlere bile çıkarmanız mümkün!.. Sürekli değişken supap zamanlama sistemine, 11.5:1'lik sıkıştırma oranına ve direkt enjeksiyona sahip LT1 serisi 6.2 litrelik V8 motoruyla 450 beygir gücü ve 609 Nm maksimum tork performans sunan yeni Corvette Stingray, tam bir adrenalin makinası!..
Daha hafif gövde ve daha yüksek enerji ile 4 saniyede 100 km/h'ye ulaşan yeni Corvette, eski günlerinin iddialarını yeniden başlatıyor!..

Etiketler: Chevrolet Corvette C7 Stingray Z51 performans performance sport spor ikon icon LT1 Amerikan American

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.

Bebek Jaguar SUV'u

Spor otomobillerden ilham alan tasarımı ile yeni kompakt Jaguar SUV modeli E-PACE, elektrikli I-PACE öncesinde ve F-PACE sonrasında PACE ailesinin en yeni üyesi!..

İlk BMW Station Wagon

İlk Station Wagon BMW, 1987 E30 Touring mi? Yoksa 1984'te Max Raisböck'ün yaptığı 323i Station mı? O zaman BMW Touring modellerinin 40.Yıl kutlaması, 3 yıl önce yapılmalı mıydı?..

B-SUV Savaşında Citroen

Küçük Sınıf SUV görünümlü otomobillerin trendi artık zirveye ulaştı... Yeni Citroen C3 Aircross da, bu popüler segmentin en sevimli seçeneklerinden biri olacak!..

İşte Hyundai Kona

Hyundai, B-SUV yani Küçük Sınıf SUV pazarına müthiş iddialı bir yeni model hazırladı!.. Kona ismindeki bu yepyeni model, Nissan Juke'un tam karşısına çıkıyor ve hatta 4x4 seçeneğiyle arazide bir adım bile öne geçiyor!..

Yeni Opel SUV'u

Crossland X'in bir büyüğü Opel Grandland X, nihayet yüzünü gösterdi!.. Fransız kardeşleri 2008 ile 3008 arasındaki farktan çok daha fazlasına sahip olan bu Alt Orta Boy Opel SUV, özellikle tasarımıyla tipik bir Alman!..