FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Chevrolet Corvette Stingray

03 Şubat 2013 20:29
Chevrolet Corvette Stingray
Tweet It! Facebook

“"Normal" Corvette C7'lerin gelmesine biraz daha var... Fakat, yeni Corvette, Stingray limited edition şekliyle, sadece bizleri değil, tüm otomotiv sektörünü şaşırtabilmeyi başardı!..”

Beklenen gün geldi çattı… Tam 60 yıllık Corvette efsanesinin yepyeni bir dönüm noktasındayız!.. 1950'lerden bu yana Amerikan otomobillerinin en sportif şekli, Corvette, nesiller boyu gerçek spor otomobilin nasıl olabileceğini tüm dünyaya göstermişti… Üstelik, Alman, İngiliz ya da İtalyanlar gibi satın alınırken servet ödenmesini gerektirmeden!.. Tam 6 jenerasyon ile kullanıcılarını kendine aşık eden keyfi zevke çeviren dünyada kaç otomobil vardır?!..
Dünyadaki spor otomobil rekabetine karşı çok iyi hazırlanmış olması gerekiyordu, yeni Corvette'in tüm özellikleri… Tasarımı çarpıcı, tekniği de günümüzün üst limitlerinde!.. Amerikan rüyasının rüya otomobili Corvette'in yenisi artık yollara çıkıyor!.. Üstelik Stingray, yani en üst versiyonuyla!.. Daha hafif, daha hızlı ve daha güçlü olarak tüm zamanların en iyi Corvette'i heyecanla selamlıyoruz…
7. nesil Corvette, teknoloji, tasarım ve performans arasında mükemmel bir denge oluşturmak üzere geliştirilmiş. Karbon fiberden üretilmiş hava delikli motor kaputu, ön alttaki dev hava ağızları, çıkarılabilir Double-Bubble tavan, entegre LED'lere sahip HID farları, arkadaki dev spoiler'ı ve dörtlü egzost çıkışıyla yeni Corvette Stingray, artık hazır!..

Kabin içindeki pahalı döşeme ve kaplamalar, karbon fiber ve aluminyumun bir arada kullanılması, dual 8 inçlik ekranlar, için magnezyumdan yapılmış vücudu tam saran özel koltuk opsiyonu ve sürücüye dönük tasarlanmış özel sürüş pozisyonu... Aluminyum alt yapısındaki yüzde 50'ye 50'lik ağırlık dağılımıyla Avrupalı spdrcular kadar iyi yol tutuş…Karbon-Nano kompozit gövde altı panelleriyle ve kompozit fender'lar, kapılar ve arka gövde parçalarıyla hafifleyen koplam ağırlık…


Opsiyonel olarak sunulan Z51 performans paketinde yer alan elektronik sınırlı kaymalı diferansiyel, yarış otomobillerinden alınmış özel yağlama sistemi, geliştirilmiş difrensiyel veşanzıman soğutma sistemi, ekstra bir aerodinamik gövde kitiyle ekstrem hızlar için ek stabilite desteği gibi teknolojilerle yeni Corvette'i modifiye etmeden pistlere bile çıkarmanız mümkün!.. Sürekli değişken supap zamanlama sistemine, 11.5:1'lik sıkıştırma oranına ve direkt enjeksiyona sahip LT1 serisi 6.2 litrelik V8 motoruyla 450 beygir gücü ve 609 Nm maksimum tork performans sunan yeni Corvette Stingray, tam bir adrenalin makinası!..
Daha hafif gövde ve daha yüksek enerji ile 4 saniyede 100 km/h'ye ulaşan yeni Corvette, eski günlerinin iddialarını yeniden başlatıyor!..

Etiketler: Chevrolet Corvette C7 Stingray Z51 performans performance sport spor ikon icon LT1 Amerikan American

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..

Müthiş Berlingo

En yeni Citroen tasarımıyla baştan aşağı yenilenen Berlingo, özellikle MultiSpace haliyle artık binek otomobillerden farksız, bir ticari LCV olmasına rağmen adeta konforlu bir MPV...

Mercedes X

Güçlü suspansiyon ve hava kanallı ön ve arka disk frenleri, Off-Road dışında da kullanıcısına iyi bir asfalt sürüş performansı sunan Mercedes-Benz’in ilk Pick-Up aracı X-Klasse, rakiplerine karşı "yıldız" farkına sahip.

Yeni Mercedes A

Mercedes W177 kasa 4. nesil yeni A-Klasse ile premium C-segmentinde rakiplerini sollamaya çalışıyor...

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..