FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Divine DS

04 Eylül 2014 17:45
Divine DS
Tweet It! Facebook

“Divine konseptiyle, yeni DS tasarım anlayışının ilk örneğini gösteren Citroen, Fransız lüks otomobillerinin hangi yönde gelişeceğine işaret ediyor.”

Malum, Çin'de Citroen ve DS markaları artık ayrı showroom veya bayiliklerde satılıyor...
PSA, artık Avrupa'da da DS'i Citroen'den "koparmak" istiyor...
Artık hiçbir Citroen logosu olmayacak olan DS'lerde, bu Divine konseptinde olduğu gibi, Citroen'in "olan" bir modelinin lüksleştirilmiş şekli değil, artık bambaşka bir tasarım da söz konusu olacak. Yani C4'ün maksimumu DS4'ler artık olmayacak... Sadece donanım ve kaplamalar değil, otomobillerin platformları hariç tüm kabuk, motorlar ve iç ve dış dizayn farklılaşacak.

Elmas dokulu çok büyük panjur ve farlara kadar uzanan kromaj çerçeve ile yeni DS yüzü, normal Citroen'lerle olan akrabalığı uzaklaştırmaya başlıyor.

Müşterilerin ihtiyaç ve zevklerine göre seçilebilen kabin içi donanımı, değişitirilebilir üç farklı ambiyans, doğal karbon fiber erkeksiliğinden, Paris Şıklığı denilen fildişi renkli derilerden, kristal döğmeler ve ipek saten döşemelere sahip kadınsılığa kadar aksesuarlar çeşitlenecek. Üçüncü ambiyansta ise Fatale Punk ismine yakışır şekilde siyah yastıklı deri ve milyonlarca ince elmas parıltılı Swarowski kumaş kombine edilmiş. 

Divine konseptinin en ilginç özelliklerinden biri de lazer "göz"lere sahip olması. Ayrıca holografik göstergeleri de, gerçek bir derinlik oluşturuyor!..

Sofistike ve teknolojik duruşuyla DS Divine konsepti, 1.6 litrelik Turbo motorunun 270 beygir gücü ve 145 gr/km CO2 emisyonuyla da iddialı!..

DS CEO'su Yves Bonnefont'un da dediği gibi, "Fransız tarzı özgün kişiselleştirme için DS markası da, ayrı olmalıydı!'

Sonuçta; DS, artık tek başına bir marka ise, o zaman Citroen'in işi biraz daha zorlanacak, imajı biraz daha kayıp yaşayacak, desek, yanlış olmayacak!..

Etiketler: Citroen Divine DS concept concept Paris Mondial automobile lüks luxury PSA French haute couture

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..

Müthiş Berlingo

En yeni Citroen tasarımıyla baştan aşağı yenilenen Berlingo, özellikle MultiSpace haliyle artık binek otomobillerden farksız, bir ticari LCV olmasına rağmen adeta konforlu bir MPV...

Mercedes X

Güçlü suspansiyon ve hava kanallı ön ve arka disk frenleri, Off-Road dışında da kullanıcısına iyi bir asfalt sürüş performansı sunan Mercedes-Benz’in ilk Pick-Up aracı X-Klasse, rakiplerine karşı "yıldız" farkına sahip.

Yeni Mercedes A

Mercedes W177 kasa 4. nesil yeni A-Klasse ile premium C-segmentinde rakiplerini sollamaya çalışıyor...

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..