FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Divine DS

04 Eylül 2014 17:45
Divine DS
Tweet It! Facebook

“Divine konseptiyle, yeni DS tasarım anlayışının ilk örneğini gösteren Citroen, Fransız lüks otomobillerinin hangi yönde gelişeceğine işaret ediyor.”

Malum, Çin'de Citroen ve DS markaları artık ayrı showroom veya bayiliklerde satılıyor...
PSA, artık Avrupa'da da DS'i Citroen'den "koparmak" istiyor...
Artık hiçbir Citroen logosu olmayacak olan DS'lerde, bu Divine konseptinde olduğu gibi, Citroen'in "olan" bir modelinin lüksleştirilmiş şekli değil, artık bambaşka bir tasarım da söz konusu olacak. Yani C4'ün maksimumu DS4'ler artık olmayacak... Sadece donanım ve kaplamalar değil, otomobillerin platformları hariç tüm kabuk, motorlar ve iç ve dış dizayn farklılaşacak.

Elmas dokulu çok büyük panjur ve farlara kadar uzanan kromaj çerçeve ile yeni DS yüzü, normal Citroen'lerle olan akrabalığı uzaklaştırmaya başlıyor.

Müşterilerin ihtiyaç ve zevklerine göre seçilebilen kabin içi donanımı, değişitirilebilir üç farklı ambiyans, doğal karbon fiber erkeksiliğinden, Paris Şıklığı denilen fildişi renkli derilerden, kristal döğmeler ve ipek saten döşemelere sahip kadınsılığa kadar aksesuarlar çeşitlenecek. Üçüncü ambiyansta ise Fatale Punk ismine yakışır şekilde siyah yastıklı deri ve milyonlarca ince elmas parıltılı Swarowski kumaş kombine edilmiş. 

Divine konseptinin en ilginç özelliklerinden biri de lazer "göz"lere sahip olması. Ayrıca holografik göstergeleri de, gerçek bir derinlik oluşturuyor!..

Sofistike ve teknolojik duruşuyla DS Divine konsepti, 1.6 litrelik Turbo motorunun 270 beygir gücü ve 145 gr/km CO2 emisyonuyla da iddialı!..

DS CEO'su Yves Bonnefont'un da dediği gibi, "Fransız tarzı özgün kişiselleştirme için DS markası da, ayrı olmalıydı!'

Sonuçta; DS, artık tek başına bir marka ise, o zaman Citroen'in işi biraz daha zorlanacak, imajı biraz daha kayıp yaşayacak, desek, yanlış olmayacak!..

Etiketler: Citroen Divine DS concept concept Paris Mondial automobile lüks luxury PSA French haute couture

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.

Bebek Jaguar SUV'u

Spor otomobillerden ilham alan tasarımı ile yeni kompakt Jaguar SUV modeli E-PACE, elektrikli I-PACE öncesinde ve F-PACE sonrasında PACE ailesinin en yeni üyesi!..

İlk BMW Station Wagon

İlk Station Wagon BMW, 1987 E30 Touring mi? Yoksa 1984'te Max Raisböck'ün yaptığı 323i Station mı? O zaman BMW Touring modellerinin 40.Yıl kutlaması, 3 yıl önce yapılmalı mıydı?..

B-SUV Savaşında Citroen

Küçük Sınıf SUV görünümlü otomobillerin trendi artık zirveye ulaştı... Yeni Citroen C3 Aircross da, bu popüler segmentin en sevimli seçeneklerinden biri olacak!..

İşte Hyundai Kona

Hyundai, B-SUV yani Küçük Sınıf SUV pazarına müthiş iddialı bir yeni model hazırladı!.. Kona ismindeki bu yepyeni model, Nissan Juke'un tam karşısına çıkıyor ve hatta 4x4 seçeneğiyle arazide bir adım bile öne geçiyor!..

Yeni Opel SUV'u

Crossland X'in bir büyüğü Opel Grandland X, nihayet yüzünü gösterdi!.. Fransız kardeşleri 2008 ile 3008 arasındaki farktan çok daha fazlasına sahip olan bu Alt Orta Boy Opel SUV, özellikle tasarımıyla tipik bir Alman!..