FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Ford Transit Courier

10 Nisan 2013 03:00
Ford Transit Courier
Tweet It! Facebook

“Transit Courier ile Ford Hafif Ticari Araçlar, yepyeni bir boyuta geçiyor. Aslında daha küçük bir boyuta, Fiat Fiorino klasmanına giriyor ve yeni bir "Made In Turkey" Ford, yollara çıkıyor!”

Transit Courier Van, aslında binek versiyonu Tourneo Courier'in tam ticari şekli... Ve Transit ailesinin en küçük ve en ekonomik modeli...
Yepyeni 4 Transit'in 2016'da yılda 400 bin adete çıkacak üretim kapasitesinde, artık Türkiye'de üretilmeyen Connect'ler de dahil. 
Yani günümüz Transit üretiminin iki misline katlanmasında başrol oynayacak olan küçük Courier, Nemo-Bipper-Fiorino üçüzlerinin karşısına çıkıyor.

1.0 litrelik 100 HP EcoBoost motorla da donanacak olan Transit Courier'de 75 ve 95 HP'lik dizel seçenekler de olacak.
Courier'in diğer tüm ticarilerden en önemli farkı ise, modern binek otomobillerin donanımıyla sunulacak olması... Örneğin, sesle kumanda edilebilen araç içi iletişim sistemi, SYNC, geri görüş kamerası ve ESC Elektronik Stabilite Kontrol de ekipman listesinde yer alıyor.
660 kg yükleme kapasitesine sahip olan Transit Courier'in bir başka avantajı da 2.59 metrelik eşyaları taşıyabilmesi!..

Yıl sonuna doğru Ford Otosan'ın üçüncü fabrikası olan Yeniköy tesisinde üretimine başlanacak Transit Courier modelinin ticari versiyonunun yanında Tourneo Courier de bantlardan inecek. 260 milyon dolara mal olan üçüncü fabrikanın yılda 110 bin adet üretim hedefiyle açılması planlanıyor. 

Etiketler: Ford minicargo Courier Transit Tourneo

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..

Müthiş Berlingo

En yeni Citroen tasarımıyla baştan aşağı yenilenen Berlingo, özellikle MultiSpace haliyle artık binek otomobillerden farksız, bir ticari LCV olmasına rağmen adeta konforlu bir MPV...

Mercedes X

Güçlü suspansiyon ve hava kanallı ön ve arka disk frenleri, Off-Road dışında da kullanıcısına iyi bir asfalt sürüş performansı sunan Mercedes-Benz’in ilk Pick-Up aracı X-Klasse, rakiplerine karşı "yıldız" farkına sahip.

Yeni Mercedes A

Mercedes W177 kasa 4. nesil yeni A-Klasse ile premium C-segmentinde rakiplerini sollamaya çalışıyor...

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..