FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Ford Transit Courier

10 Nisan 2013 03:00
Ford Transit Courier
Tweet It! Facebook

“Transit Courier ile Ford Hafif Ticari Araçlar, yepyeni bir boyuta geçiyor. Aslında daha küçük bir boyuta, Fiat Fiorino klasmanına giriyor ve yeni bir "Made In Turkey" Ford, yollara çıkıyor!”

Transit Courier Van, aslında binek versiyonu Tourneo Courier'in tam ticari şekli... Ve Transit ailesinin en küçük ve en ekonomik modeli...
Yepyeni 4 Transit'in 2016'da yılda 400 bin adete çıkacak üretim kapasitesinde, artık Türkiye'de üretilmeyen Connect'ler de dahil. 
Yani günümüz Transit üretiminin iki misline katlanmasında başrol oynayacak olan küçük Courier, Nemo-Bipper-Fiorino üçüzlerinin karşısına çıkıyor.

1.0 litrelik 100 HP EcoBoost motorla da donanacak olan Transit Courier'de 75 ve 95 HP'lik dizel seçenekler de olacak.
Courier'in diğer tüm ticarilerden en önemli farkı ise, modern binek otomobillerin donanımıyla sunulacak olması... Örneğin, sesle kumanda edilebilen araç içi iletişim sistemi, SYNC, geri görüş kamerası ve ESC Elektronik Stabilite Kontrol de ekipman listesinde yer alıyor.
660 kg yükleme kapasitesine sahip olan Transit Courier'in bir başka avantajı da 2.59 metrelik eşyaları taşıyabilmesi!..

Yıl sonuna doğru Ford Otosan'ın üçüncü fabrikası olan Yeniköy tesisinde üretimine başlanacak Transit Courier modelinin ticari versiyonunun yanında Tourneo Courier de bantlardan inecek. 260 milyon dolara mal olan üçüncü fabrikanın yılda 110 bin adet üretim hedefiyle açılması planlanıyor. 

Etiketler: Ford minicargo Courier Transit Tourneo

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Mercedes X

Güçlü suspansiyon ve hava kanallı ön ve arka disk frenleri, Off-Road dışında da kullanıcısına iyi bir asfalt sürüş performansı sunan Mercedes-Benz’in ilk Pick-Up aracı X-Klasse, rakiplerine karşı "yıldız" farkına sahip.

Yeni Mercedes A

Mercedes W177 kasa 4. nesil yeni A-Klasse ile premium C-segmentinde rakiplerini sollamaya çalışıyor...

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Küçük Volkswagen T-Roc

Küçük VW SUV'u T-Roc naklen dünya prömiyeri gerçekleştiriyor!

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.