FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Ford Transit Courier

10 Nisan 2013 03:00
Ford Transit Courier
Tweet It! Facebook

“Transit Courier ile Ford Hafif Ticari Araçlar, yepyeni bir boyuta geçiyor. Aslında daha küçük bir boyuta, Fiat Fiorino klasmanına giriyor ve yeni bir "Made In Turkey" Ford, yollara çıkıyor!”

Transit Courier Van, aslında binek versiyonu Tourneo Courier'in tam ticari şekli... Ve Transit ailesinin en küçük ve en ekonomik modeli...
Yepyeni 4 Transit'in 2016'da yılda 400 bin adete çıkacak üretim kapasitesinde, artık Türkiye'de üretilmeyen Connect'ler de dahil. 
Yani günümüz Transit üretiminin iki misline katlanmasında başrol oynayacak olan küçük Courier, Nemo-Bipper-Fiorino üçüzlerinin karşısına çıkıyor.

1.0 litrelik 100 HP EcoBoost motorla da donanacak olan Transit Courier'de 75 ve 95 HP'lik dizel seçenekler de olacak.
Courier'in diğer tüm ticarilerden en önemli farkı ise, modern binek otomobillerin donanımıyla sunulacak olması... Örneğin, sesle kumanda edilebilen araç içi iletişim sistemi, SYNC, geri görüş kamerası ve ESC Elektronik Stabilite Kontrol de ekipman listesinde yer alıyor.
660 kg yükleme kapasitesine sahip olan Transit Courier'in bir başka avantajı da 2.59 metrelik eşyaları taşıyabilmesi!..

Yıl sonuna doğru Ford Otosan'ın üçüncü fabrikası olan Yeniköy tesisinde üretimine başlanacak Transit Courier modelinin ticari versiyonunun yanında Tourneo Courier de bantlardan inecek. 260 milyon dolara mal olan üçüncü fabrikanın yılda 110 bin adet üretim hedefiyle açılması planlanıyor. 

Etiketler: Ford minicargo Courier Transit Tourneo

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.

Bebek Jaguar SUV'u

Spor otomobillerden ilham alan tasarımı ile yeni kompakt Jaguar SUV modeli E-PACE, elektrikli I-PACE öncesinde ve F-PACE sonrasında PACE ailesinin en yeni üyesi!..

İlk BMW Station Wagon

İlk Station Wagon BMW, 1987 E30 Touring mi? Yoksa 1984'te Max Raisböck'ün yaptığı 323i Station mı? O zaman BMW Touring modellerinin 40.Yıl kutlaması, 3 yıl önce yapılmalı mıydı?..

B-SUV Savaşında Citroen

Küçük Sınıf SUV görünümlü otomobillerin trendi artık zirveye ulaştı... Yeni Citroen C3 Aircross da, bu popüler segmentin en sevimli seçeneklerinden biri olacak!..

İşte Hyundai Kona

Hyundai, B-SUV yani Küçük Sınıf SUV pazarına müthiş iddialı bir yeni model hazırladı!.. Kona ismindeki bu yepyeni model, Nissan Juke'un tam karşısına çıkıyor ve hatta 4x4 seçeneğiyle arazide bir adım bile öne geçiyor!..

Yeni Opel SUV'u

Crossland X'in bir büyüğü Opel Grandland X, nihayet yüzünü gösterdi!.. Fransız kardeşleri 2008 ile 3008 arasındaki farktan çok daha fazlasına sahip olan bu Alt Orta Boy Opel SUV, özellikle tasarımıyla tipik bir Alman!..