FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

BMW 2 Cabrio

16 Eylül 2014 06:59
BMW 2 Cabrio
Tweet It! Facebook

“1-Serisi Cabrio’nun yerini alan 2-Serisi Cabrio, kışın bile kullanılabilecek bir kompakt BMW!..”

20 saniyede kapanan yepyeni bir kumaş tavan mekanizmasıyla kabin içindeki gürültü seviyesinin 1-Serisi Cabrio’ya göre 7 dB’e kadar düşürülmüş olması, kumaş tavanda siyah gri kahverengi 3 farklı renk seçeneği, Comfort Access opsiyonuyla tavanın uzaktan kumanda ile de açılabilmesi ve saatte 50 km/h hıza kadar hareketliyken tavanın kapatılabilmesi…

ConnectedDrive sisteminin 4G desteklemesinden son teknoloji navigasyon programına, artık daha basit bir kullanım sunan yeni nesil iDrive sisteminden arkada 2 yetişkine yer veren koltuklarına 2-Serisi Cabrio, tam bir gezinti ve eğlence otomobili olarak sunuluyor.

Audi A3 Cabriolet’nin rakibi BMW 2-Serisi Cabrio, bagajına iki golf çantası sığacak kadar alttan ve üstten büyütülmüş 280 ila 335 desimetreküplük bagajıyla da, yerini aldığı “üstsüz” 1’lerden farkıl…

Uzunluğu 4.43 m, genişliği 1.77 m ile Coupe şekliyle bire bir gibi duran kompakt Cabrio, eski 1-Serisi Cabrio’dan 7 cm daha uzun ve 3 cm daha geniş.

Kışın karlı günlerde kapalı garajlarda saklamak zorunda kalmamanız için dört çekerli xDrive versiyonu da olacak olan 2-Serisi Cabrio’nun safkan sporcu 326 HP’lik bir M235i xDrive şekli bile olacak… Fakat, bu çok fazla diyenler için yine Track Handling paketli, M suspansiyonlu, M frenli ve 18 inç jantlı 228i Cabrio, rüzgarı şiddetlendirmek isteyenlere maksimum keyif vermek üzere hazır olacak…

2-Serisi Coupe’lere göre yaklaşık 4.000 ila 5.000 Euro daha pahalı olan Cabrio’larda xDrive opsiyonu ise 1.500 Euro’dan az olmayacak.

2015 yılının bahar aylarında Türkiye’ye gelmesi beklenen 2-Serisi Cabrio’ların, Türkiye paketlerinde liste 3 silindirli 1.5 litrelik 218i’nin 136 beygir gücüyle başlayacak. 4 silindirli 184 HP 220i ve 245 HP 228i ise “buralarda” astronomik fiyatlı olacak M235i’ye ulaşamayanların tercihi olacak. Dizel olarak ise sadece 190 HP’lik 220d şans bulacak. 218d ve 225d hakkında ise şimdilik haber yok!..

8 ileri StepTronic veya 6 ileri manuel ile kombine edilebilecek olan bu motorlarıyla 2-Serisi Cabrio, Lounge, Sport, Luxury ve M Sport olmak üzere dört farklı donanım zenginliğine sahip. 

Audi A3 Cabriolet’ye göre 2.500 Euro fiyat farkıyla Almanya yollarına çıkacak olan bu üstsüz “2”lerin giriş şekli 218i, “oralarda” 31.370 Euro’luk bir etiket taşıyacak… 

Bize göre otomatik klima, gündüz farları ve belki navigasyon dışında hiç bir ekstra donanım gerektirmeyen bu “keyif gezintisi makinası”nı, gereksiz opsiyonlarla “doldurmaya” hiç gerek yok!.. Hele ki, kapıyı açtığınız yere BMW logosu projeksiyonu yapan bir “hava”ya ise hiç mi hiç ihtiyaç duymayacaksınız!..

En sadesini alın, üstünü açın ve eğlenceye başlayın!..

Etiketler: BMW 2 convertible 2-Serisi 2-Series M235i Deutsch German Alman Cabrio üstsüz Cabriolet Cabrio kompakt compact

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Gündelik McLaren

McLaren süper hafif ve kullanımı çok kolay bir GranTurismo yarattı... Tasarımı yine aşarı sportif gibi dursa da bu GT, aslında normal yollarda keyif çatmanız için fazlasıyla konforlu... Fakat, performans değerleri yine de baş döndürüyor!..

Golf 8

45 yıl önce ilk Golf üretilmeye başlanmış ve 20. Yüzyılın ikinci Halk Otomobili olmuştu... 1974'ten bu yana hem VW Grubu, hem de otomotiv endüstrisi çok değişti!.. Artık dijital çağa girdik ve Sekizinci Nesil Yeni Golf de artık neredeyse tümüyle dijital bir otomobil oluyor!.. Bu arada iki far arasındaki LED şerit, sadece GTE'lerde olacakmış... ‪#MildHybrid #eTSI motorlar 110, 140 ve 150HP olarak @volkswagen #Golf8 %10 daha az tüketecekmiş...‬ ‪204 ve 245HP’lik #PHEV #GolfGTE seçenekleriyle 5 tane elektriklendirilmiş #allnewgolf çıkacak!.. ‬ ‪TGI ise 130HP!‬ ‪NOx’u %80 azaltılmış dizel olarak 115 ve 150HP’lik iki TDI’ı olacak!‬

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..