FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Panamera'da Yeni Dizel

03 Eylül 2013 19:22
Panamera'da Yeni Dizel
Tweet It! Facebook

“250'den 300'e çıkan beygir gücü ve 550'den 650 Nm'ye iyileştirilen maksimum torkuyla, 2014 model Porsche Panamera Diesel, artık çok daha kuvvetli!..”

Porsche'nin tek konforlu seçeneği Panamera, tüm versiyonlarının makyajlandığı 2014 model yılı için yaptğı yeniliklerde en çok dizel seçeneğine önem vermiş.

Panamera Diesel, 3.0 lt V6 motorundaki 250 HP'ye 50 HP daha ekleyerek, artık 300 beygir gücüne ulaşmış!..
4.000 devirdeki bu maksimum gücün yanında 1.750 ila 2.500 devirler arasında sunulan maksimum tork da 100 Nm geliştirilmiş ve 650 Nm'ye ulaştırılmış!..

Bu ekstra kuvvet sayesinde 2014 model Porsche Panamera Diesel, daha agresif "facelift"ine yakışır şekilde 0-100 km/h hızlanmasını sadece 6 saniyede gerçekleştirebiliyor. Bu zamanın, önceki dizele göre 0.8 saniye daha iyi olduğunu da hatırlatalım!..
Maksimum hızın 244 km/h'den 259 km/h'ye geliştirilmesine de, otoban sürücüleri çok sevinecekler....
Diğer yanda Porsche'nin söylediğine göre, Panamera Diesel ile "karavan ya da tekne çeken"ler de 100 kg arttırılıp 2.600 tona çıkarılan çeki kapasitesini beğeneceklermiş...

Ayrıca yeni Panamera Diesel'in daha ekonomik olabilmesi için yapılan mühendislik ile minimum tüketim 6.4 lt/ 100 km'ye ve CO2 emisyonu da 169 gr/km'ye çekilebilmiş.

Avrupa'da 85.300 Euro başlangıç fiyatına sahip yeni Panamera Diesel'deki tüm bu uğraşının İtalyan rakibi Maserati Quattroporte diesel'e karşı gerçekleştirildiğini de belirtelim!..

Etiketler: Porsche Panamera 2014 IAA Frankfurt dizel Diesel

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..