FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Ve Yeni Duster

28 Ağustos 2013 11:24
Ve Yeni Duster
Tweet It! Facebook

“Ve karşımızda "tazelenen" Dacia Duster!.. Fakat, yenilikler ilk bakışta değil, özellikle detaylarda fark ediliyor!..”

Dacia Duster, sadece Türkiye'de değil, gelişmiş Avrupa'da bir fenomen oldu... İngiltere'de bile herkes, "bu fiyata böyle mantıklı bir araç yok" diyor...

Ve, yaşam ömrünün tam yarısında Dacia Duster, fazla bekletmeden, ilk makyajını yaptı... Tam bir estetik operasyon olmasa da, biraz güzelleşen Romen Duster, değiştirilen ön "yüz"ündeki yeni panjurunun üstündeki iki krom şerit, bu popüler Dacia'nın trafikte çok daha kolay tanınmasını sağlayacak!..
Yenilenmiş hava girişleri ve çok daha dikkat çekici yapılmış yeni farları ve içlerindeki LED gündüz ışıkları da yeni ön "yüz"ün "yeni" öğeleri olmuş... 
Yepyeni tavan raylarının çıtalı destekleri ve 16 inçlik "Dark Metal" jantların üstündeki "mud & snow" lastikler ise, gerçekten pahalı 4x4'ler kadar gösterişli duruyor...

110 HP'lik 1.6 lt benzinli motorunun yerine belki yeni bir 1.2 lt 120 HP Turbo benzinli motora da kavuşacak olan 2014 Dacia Duster,  kromaj suslemeleri, parlak egzost ucu ve yeniden tasarlanmış logolarıyla, eskisinden biraz daha pahalı olabilir!..

Etiketler: Dacia IAA Frankfurt Duster 2014 4x4 offRoader AutoBest

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Gündelik McLaren

McLaren süper hafif ve kullanımı çok kolay bir GranTurismo yarattı... Tasarımı yine aşarı sportif gibi dursa da bu GT, aslında normal yollarda keyif çatmanız için fazlasıyla konforlu... Fakat, performans değerleri yine de baş döndürüyor!..

Golf 8

45 yıl önce ilk Golf üretilmeye başlanmış ve 20. Yüzyılın ikinci Halk Otomobili olmuştu... 1974'ten bu yana hem VW Grubu, hem de otomotiv endüstrisi çok değişti!.. Artık dijital çağa girdik ve Sekizinci Nesil Yeni Golf de artık neredeyse tümüyle dijital bir otomobil oluyor!.. Bu arada iki far arasındaki LED şerit, sadece GTE'lerde olacakmış... ‪#MildHybrid #eTSI motorlar 110, 140 ve 150HP olarak @volkswagen #Golf8 %10 daha az tüketecekmiş...‬ ‪204 ve 245HP’lik #PHEV #GolfGTE seçenekleriyle 5 tane elektriklendirilmiş #allnewgolf çıkacak!.. ‬ ‪TGI ise 130HP!‬ ‪NOx’u %80 azaltılmış dizel olarak 115 ve 150HP’lik iki TDI’ı olacak!‬

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..