FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Yeni Golf Plus Mantığı

08 Eylül 2013 15:18
Yeni Golf Plus Mantığı
Tweet It! Facebook

“Volkswagen, C-segmenti yani Alt Orta Sınıf kompakt minivan pazarındaki diğer araçların karşısında Golf Plus'u da yenilemesi gerekiyordu... Golf Sportsvan konsepti, işte bunun için...”

Bir kompact minivan olarak düşünülmüş Golf Sportsvan konsepti, aslında yeni Golf Plus için son prototip!..
Bildiğimiz Golf Plus'a göre 134 mm daha uzun olan bu prototip, 7. nesil yeni Golf'ün 5 kapılı şeklinden de 83 mm daha uzun!..
Ayrıca Golf 7 ile arasında 48 mm daha büyük bir dingil mesafesi farkı olan Golf Sportsvan konseptinin 126 mm daha yüksek ve 8 mm daha geniş olması da, kabin içinin ne kadar daha büyük olacağına dair işaretleri...

Bagaj hacminin 498 litre ile önceki şeklinden 74 litre daha büyük olması da, ayrı bir ajantaj!..
Arka koltukların 60:40 yatırılabilmesi ve öne doğru da 180mm kaydırılabilmesi ise, ekstra 87 litrelik bir ek bagaj hacmi de sağlayabiliyor... Bu arada Golf Sportsvan konseptine devasa yük koymak isteyenler için, öndeki yolcu koltuğu da komple katlanabiliyor ve yükleme uzunluğu 2484 mm olarak kullanılabiliyor...

Volkswagen bu Golf Sportsvan konseptinde 85'ten 150 HP'ye tam 6 farklı motor sunuyor. Bunların arasında 110 HP'lik 1.6 TDI BlueMotion, 3.7 lt/100 km'lik minimum tüketimi ve 95 gr/km CO2 emisyon değeriyle, en çok tercih edilecek yeni Golf Plus olacak...

Kör Nokta Uyarı sistemi Blind Spot Monitor ve arkadaki araçların hareketini uyaran Rear Traffic Alert sistemi, aracı durdurmaya kadar yavaşlatabilen Adaptive Cruise Control, şehir içinde ani frenlemeyi otomatik olarak yapabilen City Emergency Braking, şerit takip asistanı "lane-keeping assistant" ve panik fren destek sistemi "emergency braking function" gibi en yeni elektronik aktif güvenlik donanımına da sahip olacak olan yeni Golf Plus, Ford C-Max'tan Opel Zafira, Citroen C4 Picasso ve Peugeot 5008 gibi Avrupalı kompakt minivan'ların karşısına VW logosu farkıyla çıkacak!..

Etiketler: Volkswagen VW Golf Plus SportsVan IAA Frankfurt concept konsept

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..