FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

50 Yıl Anısına Özel 911

04 Temmuz 2013 03:11
50 Yıl Anısına Özel 911
Tweet It! Facebook

“Porsche, bugüne kadar 820 bin adetten fazla ürettiği 911'lerin 50. Yılını kutluyor. Bu "klasik"in 50. yaş anısına "klasik" detaylarla süslenmiş bir özel "edition"yakışmaz mı?..”

Porsche 911 serisi, bu yıl yarım asırlık tarihini tamamlıyor…

Bu vesileyle 50th Anniversary Edition olarak, tüm 911'lerin belki de üretilmiş en güzel şeklini hazırlayan Porsche, bundan tam 1963 adet üreterek aracın özelliğine özellik katıyor!

Bir Power Kit ve Sport Chrono paketine sahip olarak 400 beygirlik performansını 430 beygir gücüne kadar çıkarmanızın mümkün olduğu 50. Yıl özel modeli, PDK şanzımanıyla 4.3 saniyede 100 km/h hıza tırmanabiliyor…

20 inçlik retro dizayn muhteşem jantları ve metalik geyser grisiyle koyu grafit grisi iki özel renginden başka tüm alt yapısı Carrera S olan bu 911 50. Yıl modeli, Carrera 4 modellerindeki gibi geniş gövdesi için PASM yani Porsche Active Suspension Management'te farklı bir tuning'e de sahip.

Ön hava girişlerindeki, arka stop lambaları arasındaki ve motor bölümü girişindeki krom kaplamaları, siyah monokrom üzerinde gerçekten çok şık duruyor…

Bu arada küçük bir bilgi: 1963'te 901 model ismiyle sergilenen ilk 911, 901 ismi Peugeot'larla problem olunca 911 model ismini kullanmaya başlamıştı... 1964'ten bu yana üretilen 911'ler, dünyanın en başarılı spor otomobili olarak gösteriliyor!..

Eğer Porsche tutkunuysanız, hele ki 911 çılgınıysanız, bu 50. Yıl özel modeli, rüyanız ve ilk hedefiniz olmalı!..

Etiketler: Porsche 911 50th 50'inci 50 50th Anniversary Edition

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..