FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Aston Martin Rapide S

23 Ocak 2013 14:46
Aston Martin Rapide S
Tweet It! Facebook

“558 beygir gücü ve Carbon paketiyle yeni Aston Martin Rapide, çok daha çekici!.. Üstelik bu Rapide'in Aston Martin markasının 100. Yıl versiyonu da hazırlanıyor!.. Rapide S Centenary Edition, One-77'dan sonraki en pahalı Aston Martin olacak!..”

Aston Martin'in tek 4 kapılı seceneği Rapide, Gran Turismo, yani büyük yolculuk kavramına en iyi uyan otomobillerden biri olmuştu. 100 yıl önce Paris'ten çıkıp Cote d'Azure'a kadar yarışan dönemin zenginleri, "büyük yolculuk"ları için en sportif ve en konforlu araçları tercih ediyorlardı... Bu Gran Turismo kavramı, günümüzde en çılgın sportif markaların, uzun yollarda da kullanılabilecek daha konforlu fakat yine de en yüksek performansa sahip modellerinde kullanılıyor.

Aston Martin Rapide de, işte 4 kapılı konforlu kabin içiyle ve ekstrem performansıyla bir gerçek Gran Turismo!..
Şimdi Rapide S versiyonuyla karşılaştığımız bu 4 kapılı büyük Aston Martin,  ön splitter, dış aynalar, arka stoplar ve arka difüzör çıkıntısında karbon fiber süslemeler ile seçenek bile sunabiliyor. Fakat, ön panjur, arkada bir çıkıntı gibi duran ince spoyler ve arka alttaki aerodinamik şekilendirme Rapide S'in görsel farklılıkları olarak göze çarpıyor...

Diğer yanda 5.9 litrelik V12 motorun +81 HP ile 558 beygir gücüne çıkması, maksimum torkun da 20 Nm artarak 620 Nm'ye ulaşması ve bu sayede 0-100 km/h hızlanmanın 0.3 saniye iyileşerek net 4.9 saniyede gerçekleşmesi, "S" ekinin altındaki diğer avantajlar. Maksimum hızın da artık 305.7 km/h olarak belirlendiğinin de altı çizilmeli!..
Rapide S'in Rapide'e göre daha az tükettiği, 100 km'de 14.1 litrelik harcaması ve 332 gr/km CO2 salımıyla da dikkat çekiyor.

Kabin içindeki piyanı siyahı kaplamalar, ekstra sunulan siyah ve kırmızı çift renkli deri döşeme,  arka koltukların yatırılmasıyla 900 litreye çıkan bagaj, çift ekranlı arka koltuk eğlence sistemi,  AB'de 180.000 Euro'luk bir fiyat etiketini doldurur mu, bilemiyoruz, fakat Rapide S'in güzelliği için çok şeyin ödenebileceğini biliyoruz!..

Etiketler: Aston Martin Aston Rapide S Rapide S british english ingiliz gran turismo granturismo 4 kapılı Coupe supersport süper

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

G22 BMW 4 Coupe

BMW 4-Serisi Coupé G22 kasa koduyla nihayet yüzünü gösterdi... 11HP'lik Mild Hybrid destekli 374HP 500Nm M440i xDrive hali bile, M4'ü aratmayacak kadar dinamik...

Small Utility Vehicle Nivus

Volkswagen Brezilya'da SUV havasında, fakat sportif Coupe formunda teknoloji zengini küçük bir CrossOver hazırlanmış... Polo zeminindeki bu ekonomik SUV "Small Utility Vehicle", 2021'de Avrupa ve Türkiye'ye de gelecek.

6 Serisi GT de

5GT'lerin ismi 4 yıl önce 6-Serisi Gran Turismo olmuştu... Eski 6'lar da artık 8-Serisi... Fakat, önemli olan bu 6GT, artık sadece SUV ya da SW sevmeyen aileler için...

2021 2 kapılı E-Klasse

E-serisi gibi Üst Orta Sınıf bir otomobilin Coupe ve Cabriolet formları, hem konfor, hem kalite, hem tasarım ve hem de performans olarak olabilecek "en iyi"yi sunmalı... Mercedes, yine şaşırtmadı ve 2021 için bu keyif otomobillerinde maksimumunu gösterdi!..

BMW 5 Life Cycle Impulse

BMW G30 5 Serisi Sedan 7. neslinde güncelleme... Yeni farlar, daha vurgulu böbrekler, 8kW boost kapasiteli 48V Mild Hybrid, vs... Yeni BMW 5 Serisi Türkiyeyde; 170HP'lik 1.6lt 520i ve 252HP 2.0lt 530i xDrive benzinliler ile 190HP 2.0lt 520d xDrive dizel olarak gelecek...

4 Kişilik Gemera

Gemera, Koenigsegg ekstrem performansının ailecek yaşanması için hazırlanmış en çılgın İsveçli!.. Üstelik Koenigsegg'in ilk kez konfor ayrıntılarına sahip, fakat yine de 400km/h'lik büyük modeli!..

Absolut Jesko

En hızlısının daha da hızlısı nasıl yapılır?.. Savaş uçaklarının kuyrukları, otomobile taşınırsa işe yarar mı?.. Koenigsegg Jesko'sunun hızını artırmak ve daha da aerodinamik yapabilmek için yatay dev arka kanat yerine F-35'lerdeki gibi çift dik sivri arka "yüzgeç" deniyor...

Corvette C8 Stingray Convertible

Ortadan motorlu seksi C8 Corvette'in Coupe halinin tavanını çıkarıp Targa yapabilseniz de, şimdi gerçek anlamda üstsüz haliyle de Avrupalı Roadster SuperSport'lara kafa tutan bir C8 Convertible var!..