FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Aston Martin Rapide S

23 Ocak 2013 14:46
Aston Martin Rapide S
Tweet It! Facebook

“558 beygir gücü ve Carbon paketiyle yeni Aston Martin Rapide, çok daha çekici!.. Üstelik bu Rapide'in Aston Martin markasının 100. Yıl versiyonu da hazırlanıyor!.. Rapide S Centenary Edition, One-77'dan sonraki en pahalı Aston Martin olacak!..”

Aston Martin'in tek 4 kapılı seceneği Rapide, Gran Turismo, yani büyük yolculuk kavramına en iyi uyan otomobillerden biri olmuştu. 100 yıl önce Paris'ten çıkıp Cote d'Azure'a kadar yarışan dönemin zenginleri, "büyük yolculuk"ları için en sportif ve en konforlu araçları tercih ediyorlardı... Bu Gran Turismo kavramı, günümüzde en çılgın sportif markaların, uzun yollarda da kullanılabilecek daha konforlu fakat yine de en yüksek performansa sahip modellerinde kullanılıyor.

Aston Martin Rapide de, işte 4 kapılı konforlu kabin içiyle ve ekstrem performansıyla bir gerçek Gran Turismo!..
Şimdi Rapide S versiyonuyla karşılaştığımız bu 4 kapılı büyük Aston Martin,  ön splitter, dış aynalar, arka stoplar ve arka difüzör çıkıntısında karbon fiber süslemeler ile seçenek bile sunabiliyor. Fakat, ön panjur, arkada bir çıkıntı gibi duran ince spoyler ve arka alttaki aerodinamik şekilendirme Rapide S'in görsel farklılıkları olarak göze çarpıyor...

Diğer yanda 5.9 litrelik V12 motorun +81 HP ile 558 beygir gücüne çıkması, maksimum torkun da 20 Nm artarak 620 Nm'ye ulaşması ve bu sayede 0-100 km/h hızlanmanın 0.3 saniye iyileşerek net 4.9 saniyede gerçekleşmesi, "S" ekinin altındaki diğer avantajlar. Maksimum hızın da artık 305.7 km/h olarak belirlendiğinin de altı çizilmeli!..
Rapide S'in Rapide'e göre daha az tükettiği, 100 km'de 14.1 litrelik harcaması ve 332 gr/km CO2 salımıyla da dikkat çekiyor.

Kabin içindeki piyanı siyahı kaplamalar, ekstra sunulan siyah ve kırmızı çift renkli deri döşeme,  arka koltukların yatırılmasıyla 900 litreye çıkan bagaj, çift ekranlı arka koltuk eğlence sistemi,  AB'de 180.000 Euro'luk bir fiyat etiketini doldurur mu, bilemiyoruz, fakat Rapide S'in güzelliği için çok şeyin ödenebileceğini biliyoruz!..

Etiketler: Aston Martin Aston Rapide S Rapide S british english ingiliz gran turismo granturismo 4 kapılı Coupe supersport süper

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Gündelik McLaren

McLaren süper hafif ve kullanımı çok kolay bir GranTurismo yarattı... Tasarımı yine aşarı sportif gibi dursa da bu GT, aslında normal yollarda keyif çatmanız için fazlasıyla konforlu... Fakat, performans değerleri yine de baş döndürüyor!..

Golf 8

45 yıl önce ilk Golf üretilmeye başlanmış ve 20. Yüzyılın ikinci Halk Otomobili olmuştu... 1974'ten bu yana hem VW Grubu, hem de otomotiv endüstrisi çok değişti!.. Artık dijital çağa girdik ve Sekizinci Nesil Yeni Golf de artık neredeyse tümüyle dijital bir otomobil oluyor!..

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..