FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Kara Şövalye

17 Eylül 2014 02:47
Kara Şövalye
Tweet It! Facebook

“Vanquish Carbon Edition, "Black Is Back" sloganıyla eski Aston Martin'lerin heyecanını yeniden başlatıyor! Üstelik hem beyaz bir Coupé, hem de kapkara bir Volante olarak!..”

Önce DBS, DB9 ve Vantage'ın geçtiğimiz aylarda ise N430'un monokrom Carbon Edition'larını görmüştük... Şimdi ise Vanquish olarak, bu ekstrem Aston Martin'ler, karşımıza çıkıyor. 
Vanquish Carbon Edition, "Black Is Back" sloganıyla eski Aston Martin heyecanını başlatıyor... Üstelik hem beyaz, hem kapkara, hem bir Coupé, hem de bir Volante olarak!.. Carbon Black ve Carbon White olarak seçilebilecek olan bu en çılgın Aston Martin'ler, neredeyse tüm detaylarına kadar karbon fiberden imal edilmişler... Ön alt spoylerden arkadaki difüzöre, aynalardan yan panellere kadar en küçük ayrıntılarda bile karbon fiber dokuyu gösteriyorlar... Hatta siyah tonun korunması için farlardan, sislere kadar tüm far camları bile karartılmış... 10 kollu 20 inçlik jantlar ve egzost uçları bile siyahlaştırılmış... 
Siyah camların gerisindeki kabin içinde de, koltuklardan konsola ve kapı içlerine kadar her yer simsiyah!.. Sadece orta konsoldaki karbon fiber dokunun yanında deri döşemede kontrast için beyaz dikiş görünüyor...

Bu kadar "karanlık" olmak, gizemi ortaya çıkarıyor mu, bilemiyoruz, fakat oluşturulmuş genel havanın lüks ve sportif olduğunu teyit edebiliriz...
Bu "kara"lığın yanında Vanquish Carbon Edition'ın en önemli yeniliği mekanikte ve yepyeni şanzımanda... Eskimeye yüz tutan BVAS6'nın yerini alan elektronik "shift-bywire" kontrollü arka aksın önündeki çift debriyajlı yepyeni 8 ileri Touchtronic III robotize vites kutusu, sürüş keyfini ve performansı zirveye çıkarma iddiasında!..
576 beygir gücüne ulaştırılmış olan 5.935 cc'lik V12 motorunun 630 Nm'lik maksimum torku, bu "kara şövalye"yi 324 km/h'lik maksimum hıza tırmandırıyor!.. 0-100 km/h akselerasyon ise 3.8 saniyeye kısalıyor!.. "Üstsüz" Volante halinde bile, maksimum hız 317 km/h ve 0-100 km/h 4.0 saniye!..
Önlerde 6 piston kaliperli 398, arkalarda 4 piston kaliperli ventile CCM fren diskleri, PTC pozitiv tork kontrol sistemi, üç kademeli DSC, üç kademeli sertlik ayağı sunan adaptif suspansiyon sistemi, önlerde 255/35 arkalarda 305/30 ZR20 yüksek perfomans lastikleri, "launch" kontrol sistemi ise Vanquish ve Aston Martin standartları...

Star Wars'taki Darth Vader veya Storm Trooper benzetmesi ise, sanıyoruz bu ak ve kara Carbon Edition Vanquish"ler için en iyi benzetme!.. Diğer yanda Aston Martin ve içinde görmeye alışkın olduğumuz siyah smokinli kullanıcıları için bu "Carbon black" en çok yakışan versiyon olacak!..
Anodize siyah hoparlör ısgaralarının gerisindeki Bang & Olufsen ses sitemine sahip Vanquish Carbon Edition, Ekim ayının başında Paris Mondial de l'Automobil fuarında ilk kez çıplak gözle görüldükten sonra Coupe şeklinde en az 260.000 ve "tavansız" Volante halinde en az 275.000 Euro'luk AB ülkeleri fiyatlarıyla aynı Ekim ayının sonunda yollara çıkmış olacak!..

Etiketler: Aston Martin Black Carbon Edition Vanquish back V12 Coupe Volante ak ve kara siyah beyaz White Paris Dark Knight kara şövalye carbon black

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Gündelik McLaren

McLaren süper hafif ve kullanımı çok kolay bir GranTurismo yarattı... Tasarımı yine aşarı sportif gibi dursa da bu GT, aslında normal yollarda keyif çatmanız için fazlasıyla konforlu... Fakat, performans değerleri yine de baş döndürüyor!..

Golf 8

45 yıl önce ilk Golf üretilmeye başlanmış ve 20. Yüzyılın ikinci Halk Otomobili olmuştu... 1974'ten bu yana hem VW Grubu, hem de otomotiv endüstrisi çok değişti!.. Artık dijital çağa girdik ve Sekizinci Nesil Yeni Golf de artık neredeyse tümüyle dijital bir otomobil oluyor!.. Bu arada iki far arasındaki LED şerit, sadece GTE'lerde olacakmış... ‪#MildHybrid #eTSI motorlar 110, 140 ve 150HP olarak @volkswagen #Golf8 %10 daha az tüketecekmiş...‬ ‪204 ve 245HP’lik #PHEV #GolfGTE seçenekleriyle 5 tane elektriklendirilmiş #allnewgolf çıkacak!.. ‬ ‪TGI ise 130HP!‬ ‪NOx’u %80 azaltılmış dizel olarak 115 ve 150HP’lik iki TDI’ı olacak!‬

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..