FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

BMW 1 Serisi Sedan

20 Kasım 2015 10:16
BMW 1 Serisi Sedan
Tweet It! Facebook

“Mercedes CLA ve Audi A3 Sedan'ın liderliğindeki kompakt premium sedan pazarı, asıl şimdi karışacak!.. BMW de, 1-Serisi'nin Sedanıyla geliyor!..”

BMW 1 ve 2 serilerinin çeşitli versiyonlarıyla kompakt yani C-Segmenti'ndeki premium seçeneklerin arasına girmiş ve beklenenden daha büyük bir talep ile tüketicinin beğeninisi kazanmıştı...

Şimdi Çin'deki Auto Guangzhou fuarında yeni Compact Sedan konseptini ortaya çıkarıp, bu piyasayı kızıştırıyor!..

2-Serisi Active Tourer'ın platformunda hazırlanan 1 Serisi Sedan, elbette Gran Coupe formuyla, yani direksiz camlı 4 kapılı şkliyle de 2 Serisi Sedan ismini de alacaktır!.. Mercedes-Benz CLA ile 2 Sedan, Audi A3 Sedan ile 1 Sedan modelleriyle karşılaşacak olan bu kompakt önden çekerli BMW, her iki formda da xDrive dört çekerli seçeneğini sunmayı planlıyor!..

Ön görüntüsünde bir sonraki nesil 1-Serisi BMW'lerin de ilk işaretini veren bu Compact Sedan konsepti, arkaya doğru daha çok 3-Serisi ve 4-Serisi Gran Coupe hatlarının sıkıştırılmış haline benziyor... 

BMW Grubu Tasarım Başkanı Adrian van Hooydonk, "Kompakt sedan pazarındaki potansiyelin farkındayız. Bu konseptin sürücü ve yolcular için yeterli alan ve bunun yanında BMW'den beklenen sportif kabiliyet sunacağından emin olabilirsiniz. Büyük BMW sedanlarının tüm şıklığının da bu kompakt sedanda olacaktır! BMW Concept Compact Sedan ile gösterilen tüm yüksek değerler, bizim en küçük aracımızda bile premium olmaktan vazgeçmeyeceğimizin işaretidir!" diyordu...

3 ve 4 silindirli Turbo benzinli ve dizel motorların diğer 1 ve 2 serilerinde olduğu gibi bu kompakt sedanda da olacağı belirtilirken, bakalım, "koyu BMWciler" bu önden çekerli 1 Sedan'ı beğenecekler mi?..

Etiketler: Auto Guangzhou Çin China BMW 1 Sedan compact sedan concept konsept CLA A3 2 Serisi Gran Coupe

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..