FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

BMW M5 ve M6 Coupe sertliği

23 Mayıs 2013 01:35
BMW M5 ve M6 Coupe sertliği
Tweet It! Facebook

“M5 ve M6 Coupe, yenilenen 5 Serisinin hemen ardından yeni Competition paketini ortaya çıkararak 2014 model yılı için hazırlanıyorlar... Aslında bu, Mercedes'in AMG'lerindeki yeni "S" koduna karşı bir seçenek!..”

Aslında BMW ve M GmbH şirketleri, M-Serisi'nin üstüne daha başka modifiyecilere gidilmesinin gereksiz olduğundan bahsediyorlar. "Gerekliyse, biz yaparız!" diyorlar...

ABD'de sadece 7300USD fark ile satın alınabilen BMW M5'e özel Competition paketi, 560 HP'lik 4.4 litrelik V8'in maksimum gücünü 575 beygir gücüne çıkarıyor.
Ayrıca stabilizatör barların, amortisörler ve suspansiyonun yeniden ayarlanmış olması ile 10 mm alçaltılmış sürüş yüksekliği, sadece o ekstra 15 HP için!..
601M ve 343M şekillerine sahip 20 inçlik M alaşım jantların üzerindeki performans lastikleri, siyah krom çıkışlara sahip sportif egzost sisteminin de bu Competition paketinin içinde... Motorun gürlemesini herkese duyurmaya yarayan bu sistem ve DSC sisteminin daha farklı hatta biraz geç çalışmasını sağlayan M Dynamic modu da bu paketin içindeyken, dokunmatik yüzeyi olan iDrive kontrolörü ve adaptif LED farların paketin dışında yine başka bir ekstra olmasına ise şaşırıyoruz...

Convertible ve Gran Coupe M6'lar için de geçerli olan bu özel paket, özellikle M6 Coupe ve M5 sedanda en sert karakterini gösterirken, 7 ileri çift kavramalı şanzıman ve arka akstaki Active M Differential da bu sertliğe uygun olarak paketin alt detayları olmuşlar. Karbon seramik frenler, yeni tip hidrolik kremayer dişli direksiyon sistemindeki M'lere özel Servotronic fonksiyonu, arka stoplardaki farklı duran bir LED ünitesi, değişik bir direksiyon simidi, iDrive etrafında ve aslında tüm kabin içindeki yeni krom dokular, metalik yeni renklerin yanında BMW Individual tarafından hazırlanan mat gövde boyaları, paketin değil aracın normal 2014 ayrıntıları...

0-100 km/h hızlanması 0.1 saniye ve 0-200 km/h hızlanması 0.2 saniye iyileştirilmiş olan M6 Coupe Competition paketinin, tüm bu ailenin en sert "genç"i olduğunun altını çizelim.

 

Etiketler: BMW M5 M6 competition hard sert M

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Gündelik McLaren

McLaren süper hafif ve kullanımı çok kolay bir GranTurismo yarattı... Tasarımı yine aşarı sportif gibi dursa da bu GT, aslında normal yollarda keyif çatmanız için fazlasıyla konforlu... Fakat, performans değerleri yine de baş döndürüyor!..

Golf 8

45 yıl önce ilk Golf üretilmeye başlanmış ve 20. Yüzyılın ikinci Halk Otomobili olmuştu... 1974'ten bu yana hem VW Grubu, hem de otomotiv endüstrisi çok değişti!.. Artık dijital çağa girdik ve Sekizinci Nesil Yeni Golf de artık neredeyse tümüyle dijital bir otomobil oluyor!.. Bu arada iki far arasındaki LED şerit, sadece GTE'lerde olacakmış... ‪#MildHybrid #eTSI motorlar 110, 140 ve 150HP olarak @volkswagen #Golf8 %10 daha az tüketecekmiş...‬ ‪204 ve 245HP’lik #PHEV #GolfGTE seçenekleriyle 5 tane elektriklendirilmiş #allnewgolf çıkacak!.. ‬ ‪TGI ise 130HP!‬ ‪NOx’u %80 azaltılmış dizel olarak 115 ve 150HP’lik iki TDI’ı olacak!‬

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..