FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Chevrolet Corvette Stingray

03 Şubat 2013 20:29
Chevrolet Corvette Stingray
Tweet It! Facebook

“"Normal" Corvette C7'lerin gelmesine biraz daha var... Fakat, yeni Corvette, Stingray limited edition şekliyle, sadece bizleri değil, tüm otomotiv sektörünü şaşırtabilmeyi başardı!..”

Beklenen gün geldi çattı… Tam 60 yıllık Corvette efsanesinin yepyeni bir dönüm noktasındayız!.. 1950'lerden bu yana Amerikan otomobillerinin en sportif şekli, Corvette, nesiller boyu gerçek spor otomobilin nasıl olabileceğini tüm dünyaya göstermişti… Üstelik, Alman, İngiliz ya da İtalyanlar gibi satın alınırken servet ödenmesini gerektirmeden!.. Tam 6 jenerasyon ile kullanıcılarını kendine aşık eden keyfi zevke çeviren dünyada kaç otomobil vardır?!..
Dünyadaki spor otomobil rekabetine karşı çok iyi hazırlanmış olması gerekiyordu, yeni Corvette'in tüm özellikleri… Tasarımı çarpıcı, tekniği de günümüzün üst limitlerinde!.. Amerikan rüyasının rüya otomobili Corvette'in yenisi artık yollara çıkıyor!.. Üstelik Stingray, yani en üst versiyonuyla!.. Daha hafif, daha hızlı ve daha güçlü olarak tüm zamanların en iyi Corvette'i heyecanla selamlıyoruz…
7. nesil Corvette, teknoloji, tasarım ve performans arasında mükemmel bir denge oluşturmak üzere geliştirilmiş. Karbon fiberden üretilmiş hava delikli motor kaputu, ön alttaki dev hava ağızları, çıkarılabilir Double-Bubble tavan, entegre LED'lere sahip HID farları, arkadaki dev spoiler'ı ve dörtlü egzost çıkışıyla yeni Corvette Stingray, artık hazır!..

Kabin içindeki pahalı döşeme ve kaplamalar, karbon fiber ve aluminyumun bir arada kullanılması, dual 8 inçlik ekranlar, için magnezyumdan yapılmış vücudu tam saran özel koltuk opsiyonu ve sürücüye dönük tasarlanmış özel sürüş pozisyonu... Aluminyum alt yapısındaki yüzde 50'ye 50'lik ağırlık dağılımıyla Avrupalı spdrcular kadar iyi yol tutuş…Karbon-Nano kompozit gövde altı panelleriyle ve kompozit fender'lar, kapılar ve arka gövde parçalarıyla hafifleyen koplam ağırlık…


Opsiyonel olarak sunulan Z51 performans paketinde yer alan elektronik sınırlı kaymalı diferansiyel, yarış otomobillerinden alınmış özel yağlama sistemi, geliştirilmiş difrensiyel veşanzıman soğutma sistemi, ekstra bir aerodinamik gövde kitiyle ekstrem hızlar için ek stabilite desteği gibi teknolojilerle yeni Corvette'i modifiye etmeden pistlere bile çıkarmanız mümkün!.. Sürekli değişken supap zamanlama sistemine, 11.5:1'lik sıkıştırma oranına ve direkt enjeksiyona sahip LT1 serisi 6.2 litrelik V8 motoruyla 450 beygir gücü ve 609 Nm maksimum tork performans sunan yeni Corvette Stingray, tam bir adrenalin makinası!..
Daha hafif gövde ve daha yüksek enerji ile 4 saniyede 100 km/h'ye ulaşan yeni Corvette, eski günlerinin iddialarını yeniden başlatıyor!..

Etiketler: Chevrolet Corvette C7 Stingray Z51 performans performance sport spor ikon icon LT1 Amerikan American

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Tiguan Asıl Şimdi Oldu

R ve eHybrid sürprizleriyle Klaus Zyciora çizgilerinde Atlas Cross Sport'a benzetilerek, artık daha yakışıklı bir tasarıma kavuşturulan kompakt Volkswagen SUV’u Tiguan da, verimli ve yüksek performanslı TSI ve TDI motor seçenekleri, yeni nesil sürüş asistan sistemleri, dijitalleşen ön panel ve direksiyon kontrol kumandaları ile “I.Q. Light” teknolojisine sahip LED matrix ön farlarla yenilendi.

Zamane Efsane Defender

Şaşırtıcı derecede iyi ve çok rafine asfalt üstü sürüşe de sahip, fakat delicesine iyi off-road yapabilen, neredeyse kusursuz bir tasarım ve gerçek iş makinası olmak için gereğinden çok daha fazla aksesuar ile işte yeni Land Rover Defender

Yeni C4 Tüm Ayrıntılar

C Hatchback segmenti Avrupa’nın en önemli segmentlerinden biri ve Citroën, tamamen elektrikli yeni ë-C4 ve yeni C4 ile bu segmente oldukça iddialı bir giriş yapıyor. Citroën DNA’sının yenilikçi özelliklerini ve üstün konfor seviyesini bünyesinde barındıran yeni modelimiz farklı müşteri beklentilerini karşılamak üzere tamamen elektrikli, benzinli ve dizel olmak üzere üç farklı motor seçeneği sunuyor.

Ukala Bentayga

Bentley Beyond 100 iş geliştirme planı çerçevesinde tüm modeller baştan aşağı gençleştiriliyor... Şimdi ise sıra 5 yılda 20.000 adetten fazla üretilmiş ve markanın satışlarının yarısını oluşturan Bentayga'ya geldi...

Süslü Q5

Mercedes GLC ve BMW X3'ün bire bir rakibi Audi Q5, 2021 yılına biraz daha süslenerek giriyor... Arkasındaki organik efektli OLED ışıkları ve kabin içindeki yeni nesil MMI ise, asıl yenilikleri...

Şampiyon F-150

Ford Pick-Up’larının tümüyle elektrikli versiyonu olacak yeni büyük F-150 Raptor’unun Tesla Cybertruck ve GMC Hummer EV karşısına çıkmasına çok az kala; 43 yıldır Amerika'nın en çok satıyan motorlu aracı F-Serisi, 14. yeni neslinde ilk hibrid seçeneğiyle ortaya çıktı!..

Arteon'da Shooting Brake

Volkswagen, FastBack Arteon için PHEV versiyonu gibi teknik güncelleme yaparken, bir sürpriz gerçekleştirdi ve çok merak edilen 5 kapılı ShootingBrake Arteon versiyonunu da gösterdi...

Mokka Elektriği

"Blitz" vurgusuyla 30 yıl önceki Calibra'dan bu yana ilk kez bu kadar farklı bir Opel karşımızda!.. Yeni Mokka, sadece kendisinin değil, tüm Opel'in tasarımını değiştiriyor!.. Üstelik artık %100 elektrikli olarak 322km menzil de sunuyor!..