FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Duster Pikap

25 Haziran 2015 00:01
Duster Pikap
Tweet It! Facebook

“Oroch, konsept haliyle aynı şekilde üretime girdi! Dacia'nın ekonomi mantığıyla şimdi Pick-Up kullanışlılığı da birleşiyor!”

Duster Oroch, olarak adlandırılan konsept modeli, geçtiğimiz aylarda görmüş ve üzerinde çok konuşmuştuk...
Duster ve Renault logolu olarak, böyle bir araç, Pick-Up pazarlarındaki dengeleri de değiştirebilir, demiştik...

Çizgileri C sütununa kadar bildiğimiz Duster'dan farksız olan, Oroch, C sütununun ardında tümüyle bir Pick-Up!..

Brezilya ve Arjantin pazarlarıyla birlikte tüm dünyada yollara çıkacak olan bu kompakt Pick-Up'ın üretim şeklinde, konseptindeki gibi panoramik sunroof, arka pencere için ilginç bir gölgelik ve çerçevesiz kapılar yok...

İç mekanında da Duster'la aynı olan Oroch'un konseptindeki gibi yeni tasarım direksiyon, yeni gösterge paneli, TFT ekranlı navigasyon sisteminin kullanıldığı orta konsol, kapı içi panelleri oldukça şık görünüyor.

Dacia Duster temelli Oroch ile Renault, küreselleşme stratejisinin yeni bir kilometre taşı olarak pick-up pazarındaki büyümeyi hedefliyor. 
Renault Duster Oroch C platformunda türetilmiş piyasadaki ilk pick up.
1.6 ve 2.0 litrelik, 4 silindirli motorların görev alacağı Renault Duster Oroch, 7 inç’lik dokunmatik ekranlı Media NAV Evolution bilgi/eğlence sistemi ile GPS navigasyon , USB portu ve aux girişi ile müzik çalma, medya , telefon ve Bluetooth, dış sıcaklık göstergesi vb. özellikler sunuyor.

Tüm bunların yanında arka açık kasasının geriye doğru genişletilebilmesi ise, Pick-Up dünyasında yeni iyi bir fikir olarak da beğeniyle kabul edilecek...

İlk Sport Utility Pick-Up, SUP, olarak sunuyan Oroch, Renault Nissan ittifakına yeni bir ürün kozu kazandırıyor ve bulunmadığı bir ticari araç segmentinde kendini göstermeye çalışıyor...

Etiketler: Renault Dacia Duster Oroch pikap Pickup Pick-Up latin SUP Sport utility ticari Nissan kamyonet

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Lotus Emira GT4

Toyota’dan alınmış 3.456cc’lik V6 2GR-FE motorla, Harrop TVS 1900 supercharger, Motec “beyin” ve kuru karter uygulayıp 400 beygir gücünü Xtrac 6-ileri sequential şanzımanı direksiyon pedallarıyla ve sınırlı kaymalı diferansiyel LSD ile asfalta kayıpsız vermeye çalışan bir safkan yarışçı İngiliz…

Ferrari SP48 Unica

Yeni nesil ultra zenginlerin ve koleksiyonerlerin en büyük tutkusu, sadece kendilerinde olacak, benzersiz özel otomobiller ürettirmek... Ve bir tycoon, kendi zevkine göre Ferrari SP48 Unica'yı tasarlattı ve ürettirdi!..

Ferrari 812 Efsanesi

Tüm piyasa önce hibritlenip, sonra da elektriklenmeye yüz tutmuşken, 5 yıl önce gösterilen ve Maranello mühendisliğinin zirvesine çıkmış, “normal” Ferrari Gran Turismo aygırlarının en güçlü ve en hızlı atmosferik 812’leri saygıyla analım.

Italdesign Nissan GT-R50

Gelen taleplerle Nissan bir türlü sonlandıramıyor, hatta Nismo'ların Nismo'su T-Spec GT-R NISMO'yu bile halen en "update modified" haliyle yavaş yavaş üretmeye devam ediyor... Üç yıl önceki Altın Yaşında Italdesign dokunuşlarıyla bir koleksiyon modeli olarak yeniden tasarlanmış GT-R efsanesi, Nismo modifiyeli 3.8 litrelik Twin Turbo V6 motoruyla tam 720 beygir gücünde sadece 50 adetle sınırlı olarak üretilmeye başlanmıştı... Şimdi ise 2022'de de son koleksiyoner müşterilerine teslimatları bitiriliyor ve yolların en pahalı Limited Edition modellerinden biri olarak gösteriliyor...

Ares Design S1 Project

Türk asıllı Dany Bahar'ın son projesi Ares Design'ın son kreasyonu, HyperCar ile SuperSport ara kategorisinde sadece 24 adet üretilecek, arkadan itişiyle 2,7 saniyede 100’e hızlanacak!.. Fakat, Speedster versiyonu da ayrı bir bomba!..

1625HP'lik Jesko Hazır!

E85 yakıtla 1.625 beygir gücü ve normal benzinle bile 1.300HP'lik One:1 güç ağırlık oranlı KoenigseggJesko'lar, artık müşterilerine teslim edilmeye başlandı... E85 ile 2,2'ye çıkan normali 1,7 bar boot basınçlı Twin Turbo aluminyum 5.0lt V8 1500Nm'le çıkan maksimum torkunu 9-ileri ışık hızı şanzımanı LST, KED elektronik diferansiyeli ve UPOD ultimate power on demand KGCM vites kutusu kontrol modülüyle kullanıma sunuyor... Yakında yeni dünya hız rekorunu da duyacağız!..

Renault Mégane E-TECH Electric

İspanya'nın Costa del Sol sahil yollarında ilk kez kullandığımız Megane’ın tam elektriklisi, tüm ayrıntılarında Fransız kimliğini vurgulayan bir elektrikli kompakt seçenek. Fakat, bildiğimiz tüm Renault’ların çok daha üstünde premium özelliklerle şaşırttığını da itiraf edelim.

Togg CES 2022 Çıkarması

Togg, dünyanın en büyük Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2022’de Consumer Electronics Show geleceğe bakışını vurgulayan ‘Transition Concept Smart Device’ adını verdiği akıllı cihazıyla dünya sahnesine çıktı. Murat Günak liderliğinde Pininfarina stratejik ortaklığıyla tasarlanıp, Turkish Cargo uçağıyla ABD’ye getirilen otomobil, Togg DNA’sında bulunan stilistik özelliklerin korunduğu, dinamik ve yenilikçi bir fastback...