FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Duster Pikap

25 Haziran 2015 00:01
Duster Pikap
Tweet It! Facebook

“Oroch, konsept haliyle aynı şekilde üretime girdi! Dacia'nın ekonomi mantığıyla şimdi Pick-Up kullanışlılığı da birleşiyor!”

Duster Oroch, olarak adlandırılan konsept modeli, geçtiğimiz aylarda görmüş ve üzerinde çok konuşmuştuk...
Duster ve Renault logolu olarak, böyle bir araç, Pick-Up pazarlarındaki dengeleri de değiştirebilir, demiştik...

Çizgileri C sütununa kadar bildiğimiz Duster'dan farksız olan, Oroch, C sütununun ardında tümüyle bir Pick-Up!..

Brezilya ve Arjantin pazarlarıyla birlikte tüm dünyada yollara çıkacak olan bu kompakt Pick-Up'ın üretim şeklinde, konseptindeki gibi panoramik sunroof, arka pencere için ilginç bir gölgelik ve çerçevesiz kapılar yok...

İç mekanında da Duster'la aynı olan Oroch'un konseptindeki gibi yeni tasarım direksiyon, yeni gösterge paneli, TFT ekranlı navigasyon sisteminin kullanıldığı orta konsol, kapı içi panelleri oldukça şık görünüyor.

Dacia Duster temelli Oroch ile Renault, küreselleşme stratejisinin yeni bir kilometre taşı olarak pick-up pazarındaki büyümeyi hedefliyor. 
Renault Duster Oroch C platformunda türetilmiş piyasadaki ilk pick up.
1.6 ve 2.0 litrelik, 4 silindirli motorların görev alacağı Renault Duster Oroch, 7 inç’lik dokunmatik ekranlı Media NAV Evolution bilgi/eğlence sistemi ile GPS navigasyon , USB portu ve aux girişi ile müzik çalma, medya , telefon ve Bluetooth, dış sıcaklık göstergesi vb. özellikler sunuyor.

Tüm bunların yanında arka açık kasasının geriye doğru genişletilebilmesi ise, Pick-Up dünyasında yeni iyi bir fikir olarak da beğeniyle kabul edilecek...

İlk Sport Utility Pick-Up, SUP, olarak sunuyan Oroch, Renault Nissan ittifakına yeni bir ürün kozu kazandırıyor ve bulunmadığı bir ticari araç segmentinde kendini göstermeye çalışıyor...

Etiketler: Renault Dacia Duster Oroch pikap Pickup Pick-Up latin SUP Sport utility ticari Nissan kamyonet

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..