FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Subaru BRZ JDM

19 Ağustos 2013 21:03
Subaru BRZ JDM
Tweet It! Facebook

“Subaru, 2014 model "S" ve "RA" versiyonlarının yanında, şimdilik sadece Japonya pazarına sunulacak olan "STi' logolu BRZ'sini satışa çıkarıyor... Sınırlı sayıda üretilecek olan bu "tS by STi" BRZ'lerin GT şekli ise, müthiş görünüyor.”

2014 model yılı otomobiller teker teker ortaya çıkarken, Subaru BRZ bazı ekipman ve teknik geliştirmeler ile hafifçe yenilendi.

Fakat, asıl önemlisi; sadece Japonya'da satılacak "tS by STI" limited edition versiyonunu da gösteren Subaru, BRZ'nin şasi, aerodinami ve tasarımında daha birçok "doğru" modifikasyonun yapılabileceğini, dünyadaki tüm "tuning"çilere gösteriyor olması!..

BRZ'nin normal şeklinin yenilikleri arasında "S" version, omuz çizgisinin altında aerodynamik bir body-kit anlamına geliyor. 

"RA" versiyonlarında ise önlerde ventile fren diskleri ve Torsen sınırlı kaymalı diferansiyeli olduğundan bahsediliyor. 

BRZ "tS by STi" ise, konsept şekliyle Temmuz ayında gösterildikten sonra şimdi Ağustos sonunda Japonya'da satışa çıkıyor. 

BRZ tS by STi ile Subaru, "flat-four" motorundan ekstra performans çıkarmasa bile, biri normal diğeri GT olmak üzere iki farklı paket sunuyor.

Her biri 250'şer adet üretilecek olan bu iki "tS by STi"dan standart tS, BRZ'nin yol tutuşunu ve görünümünü geliştiriyor.

18 inçlik gümüşi aluminyum alaşım jantlar, 225/40 ZR18 Michelin Pilot Super Sport lastikler, Brembo frenler, modifiye bir yeni sportif suspansiyon, daha geniş çaplı bir krank mili ve ayarları yeniden yapılmış VDC (Vehicle Dynamics Control) sistemi sunuyor. Ön altta daha belirgin bir spoiler, STi logoları, Alcantara döşenmiş sportif koltuklar, yeni bir direksiyon, vites topuzu veya otomatik vites kulbu ve göstergelerin tasarımının yanında aluminyum yan eşikler ve motor çalıştırma düğmesi, bu standart "tS"in "süs"leri…

GT paketinde ise, siyah renkli 18 inçlik jantlar, arkada ayarlanabilir bir kuru-karbon kanat ve ön koltukların Alcantara döşenmiş olmasının yanında Recora yapımı olması dikkat çekiyor.

Scion, Toyota ve Subaru'nun bu üçlemesinde, şimdiye kadar çok sessiz kalan BRZ'nin bu "tS by STi' atağı, umarız Türkiye'ye de gelir… Öncellikle de "kanatlı" GT haliyle!..

Etiketler: Subaru Scion Toyota BRZ GT86 FR-S sport sportif GT tS STI STi tS by STi japon japan

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Gündelik McLaren

McLaren süper hafif ve kullanımı çok kolay bir GranTurismo yarattı... Tasarımı yine aşarı sportif gibi dursa da bu GT, aslında normal yollarda keyif çatmanız için fazlasıyla konforlu... Fakat, performans değerleri yine de baş döndürüyor!..

Golf 8

45 yıl önce ilk Golf üretilmeye başlanmış ve 20. Yüzyılın ikinci Halk Otomobili olmuştu... 1974'ten bu yana hem VW Grubu, hem de otomotiv endüstrisi çok değişti!.. Artık dijital çağa girdik ve Sekizinci Nesil Yeni Golf de artık neredeyse tümüyle dijital bir otomobil oluyor!.. Bu arada iki far arasındaki LED şerit, sadece GTE'lerde olacakmış... ‪#MildHybrid #eTSI motorlar 110, 140 ve 150HP olarak @volkswagen #Golf8 %10 daha az tüketecekmiş...‬ ‪204 ve 245HP’lik #PHEV #GolfGTE seçenekleriyle 5 tane elektriklendirilmiş #allnewgolf çıkacak!.. ‬ ‪TGI ise 130HP!‬ ‪NOx’u %80 azaltılmış dizel olarak 115 ve 150HP’lik iki TDI’ı olacak!‬

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..