FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Ford Transit Courier

10 Nisan 2013 03:00
Ford Transit Courier
Tweet It! Facebook

“Transit Courier ile Ford Hafif Ticari Araçlar, yepyeni bir boyuta geçiyor. Aslında daha küçük bir boyuta, Fiat Fiorino klasmanına giriyor ve yeni bir "Made In Turkey" Ford, yollara çıkıyor!”

Transit Courier Van, aslında binek versiyonu Tourneo Courier'in tam ticari şekli... Ve Transit ailesinin en küçük ve en ekonomik modeli...
Yepyeni 4 Transit'in 2016'da yılda 400 bin adete çıkacak üretim kapasitesinde, artık Türkiye'de üretilmeyen Connect'ler de dahil. 
Yani günümüz Transit üretiminin iki misline katlanmasında başrol oynayacak olan küçük Courier, Nemo-Bipper-Fiorino üçüzlerinin karşısına çıkıyor.

1.0 litrelik 100 HP EcoBoost motorla da donanacak olan Transit Courier'de 75 ve 95 HP'lik dizel seçenekler de olacak.
Courier'in diğer tüm ticarilerden en önemli farkı ise, modern binek otomobillerin donanımıyla sunulacak olması... Örneğin, sesle kumanda edilebilen araç içi iletişim sistemi, SYNC, geri görüş kamerası ve ESC Elektronik Stabilite Kontrol de ekipman listesinde yer alıyor.
660 kg yükleme kapasitesine sahip olan Transit Courier'in bir başka avantajı da 2.59 metrelik eşyaları taşıyabilmesi!..

Yıl sonuna doğru Ford Otosan'ın üçüncü fabrikası olan Yeniköy tesisinde üretimine başlanacak Transit Courier modelinin ticari versiyonunun yanında Tourneo Courier de bantlardan inecek. 260 milyon dolara mal olan üçüncü fabrikanın yılda 110 bin adet üretim hedefiyle açılması planlanıyor. 

Etiketler: Ford minicargo Courier Transit Tourneo

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..