FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

İlk Renault Pick-Up

03 Eylül 2015 20:31
İlk Renault Pick-Up
Tweet It! Facebook

“Alaskan ismiyle Nissan Pick-Up'larının zemini üzerine modern Renault tasarımı geldi ve Alaskan kohsept ismiyle ilk Renault pikabı ortaya çıktı!..”

Renault Nissan ittifak ağacından çeşit çeşit meyveler çıkmaya devam ediyor... 

Dacia ve Renault logolu olacak Duster Oroch pikabının ardından Renault, şimdi sadece kendi logosunu taşıyacak ve tüm dünyaya satılacak pikabının ön şekli Alaskan Konsepti'ni tanıttı.

2016 yılında yollara çıkacak olan yeni Renault PickUp, hem iş hem de eğlencenin yanı sıra günlük kullanım için de kullanım pratikliği sunacak...

Devasa 21 inçlik jantlar ile gösterilen Renault Alaskan konsepti, LED farları ve gösterişli tasarımıyla göz alıyor...

Nissan Navara ile aynı teknik alt yapıda olmasına rağmen, yeni Navara'dan daha düşük fiyat etiketine sahip olması beklenen Renault Alaskan, özellikle 4 silindirli turbo dizel motor seçeneklerine sahip olacak.

Kamp malzemeleri, dağ bisikleti, sörf tahtaları gibi hobi eşyalarının sığdırılabildiği özel tasarım bir "sırt çantası"na da sahip... 

1 ton yük kapasitesine sahip olarak üretilecek olan Alaskan, eğer konsepti kadar güzel seri üretim şekli olursa, bilinen tüm klasik pikapları sollamaya da çıkabilir!..

Bu arada Mercedes-Benz'in yeni Pick-Up projesiyle bu Alaskan'ın benzerliği de kafa karıştırıyor!..

Etiketler: Renault Pick-Up Alaskan konsept concept Nissan 1-tonne 1 ton LCV pickup pikap

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Gündelik McLaren

McLaren süper hafif ve kullanımı çok kolay bir GranTurismo yarattı... Tasarımı yine aşarı sportif gibi dursa da bu GT, aslında normal yollarda keyif çatmanız için fazlasıyla konforlu... Fakat, performans değerleri yine de baş döndürüyor!..

Golf 8

45 yıl önce ilk Golf üretilmeye başlanmış ve 20. Yüzyılın ikinci Halk Otomobili olmuştu... 1974'ten bu yana hem VW Grubu, hem de otomotiv endüstrisi çok değişti!.. Artık dijital çağa girdik ve Sekizinci Nesil Yeni Golf de artık neredeyse tümüyle dijital bir otomobil oluyor!.. Bu arada iki far arasındaki LED şerit, sadece GTE'lerde olacakmış... ‪#MildHybrid #eTSI motorlar 110, 140 ve 150HP olarak @volkswagen #Golf8 %10 daha az tüketecekmiş...‬ ‪204 ve 245HP’lik #PHEV #GolfGTE seçenekleriyle 5 tane elektriklendirilmiş #allnewgolf çıkacak!.. ‬ ‪TGI ise 130HP!‬ ‪NOx’u %80 azaltılmış dizel olarak 115 ve 150HP’lik iki TDI’ı olacak!‬

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..