FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Jaguar SUV geri sayımda!

01 Haziran 2015 23:47
Jaguar SUV geri sayımda!
Tweet It! Facebook

“Gösterişli C-X17 konsepti sadeleştirilemiyor!.. Gerçek şekli F-Pace ismiyle ve belki konsept halinden bile daha gösterişli olarak yollara çıkmaya hazırlanıyor!..”

Dinamik Jaguar'ların son üyesi olan yeni "Performance Crossover" modeli Jaguar F-Pace de, yollara çıkmaya hazırlanıyor!..

Jaguar’ın bu ilk SUV modeli, heyecan verici performansı sezgisel teknoloji ve sınıfının lideri kullanım özellikleri ile bir araya getiren tam anlamıyla kullanışlı bir spor otomobil. Jaguar F-Pace, 2013 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılan C-X17 konsepti temel alınarak tasarlandı. 

Jaguar’ın İleri Alüminyum Mimarisi ile desteklenen F-Pace, türünün ilk örneği ve CrossOver segmentini yeniden tanımlıyor. 

Tasarım Direktörü Ian Callum konuyla ilgili şunları söylüyor: “C-X17 konsept otomobil için o kadar olumlu tepki aldık ki bunu hayata geçirmek şart oldu. F-TYPE modelinden esinlenen Jaguar F-Pace stil, performans ve kullanışlılık arasında kurulan mükemmel bir dengeyi temsil ediyor. Otomobil, Jaguar spor otomobillerinden ilham alan dış tasarımın, son derece kullanışlı ve ferah iç tasarımla estetik şekilde birleşimini sunuyor. F-Pace modeli, ailelere yönelik spor otomobil modelimizi oluşturuyor”.

Bu heyecan verici “Performance Crossover” modeli hızlı tepki veren kullanımının yanı sıra sezgisel dört çekerli sürüş ve Jaguar’ın All Surface Progress Control teknolojisiyle sürücüye de daha fazla güven veriyor.

C-X17 Concept, Jaguar'ın ilk spor crossover konsept otomobil fikriydi… 

Jaguar'ın vazgeçilmez çarpıcı tasarımıyla akıllı performansı birleştirirken aynı zamanda sürüş pozisyonu ve esneklik anlamında bir crossover'ın faydalarını da beraberinde getiriyor. Bu otomobil, Jaguar'ın tamamen yeni akıllı alüminyum yapısı ile birlikte, sınıfının en yüksek kalite, sağlamlık ve güvenirlik özelliklerini sergiliyor…

C-X17 Concept'in gelişmiş, alüminyum yapılı modüler mimarisi, Jaguar'ın benzersiz karakterinden, tasarımından, dinamiklerinden, performansından ve lüks duygusundan hiçbir ödün vermeksizin, birçok modelde üstün esneklik sağlıyor.

C-X17, Caesium Blue, Liquid Aluminium ve Liquid Gold olmak üzere üç göz alıcı renkle sunulacak.

Muhteşem Liquid Aluminium rengi dış tasarımı ile ilk olarak iki yıl önce Frankfurt'ta ve sonrasında Dubai'de ve Los Angeles'ta sergilenen C-X17 Concept'in ultra lüks Liquid Gold rengi versiyonu, Çin'de ilk defa görücüye çıkmıştı.

C-X17, başından beri stil sahibi, sportif ve heyecan verici olacak şekilde tasarlanmış. Kalabalığın içinde göze çarpması, bir yandan da zamanın ötesinden gelen Jaguar'a özgü incelikleri koruması hedeflenmiş.

Jaguar Tasarım Direktörü Ian Callum yepyeni modeli için sözlerine devam ediyor: "C-X17 modelini bambaşka prensipler kullanarak tamamen baştan yarattık ve bu esnada Jaguar'ı Jaguar yapan şeyleri, yani heyecan verici oranlar, belirgin hatlar ve şekiller arasındaki dengeyi de unutmadık. İddialı ve güçlü, buna rağmen duyulara hitap etmeyi de başaran C-X17, en cesur ve belirgin haliyle bir Jaguar."

C-X17 Concept'in kabini, gerçek bir lüks ve zarafet hissi oluşturmak amacıyla, yenilikçi interaktif teknolojileri, geleneksel yüksek kalite malzemelerin İngiliz işçiliğiyle yorumlanmış hali ile bir araya getiriyor. Çekici tasarımı ve iç mekanın genel kullanışlılığı ve çok yönlülüğü, özellikle geniş bagaj alanı sayesinde hem iyi bir aile otomobili olurken, hem de sürücü için heyecan verici kalmasını sağlıyor.

Etiketler: Jaguar SUV CrossOver British Callum F-Pace C-X17 spor Sport sportive performance Borusan

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Gündelik McLaren

McLaren süper hafif ve kullanımı çok kolay bir GranTurismo yarattı... Tasarımı yine aşarı sportif gibi dursa da bu GT, aslında normal yollarda keyif çatmanız için fazlasıyla konforlu... Fakat, performans değerleri yine de baş döndürüyor!..

Golf 8

45 yıl önce ilk Golf üretilmeye başlanmış ve 20. Yüzyılın ikinci Halk Otomobili olmuştu... 1974'ten bu yana hem VW Grubu, hem de otomotiv endüstrisi çok değişti!.. Artık dijital çağa girdik ve Sekizinci Nesil Yeni Golf de artık neredeyse tümüyle dijital bir otomobil oluyor!.. Bu arada iki far arasındaki LED şerit, sadece GTE'lerde olacakmış... ‪#MildHybrid #eTSI motorlar 110, 140 ve 150HP olarak @volkswagen #Golf8 %10 daha az tüketecekmiş...‬ ‪204 ve 245HP’lik #PHEV #GolfGTE seçenekleriyle 5 tane elektriklendirilmiş #allnewgolf çıkacak!.. ‬ ‪TGI ise 130HP!‬ ‪NOx’u %80 azaltılmış dizel olarak 115 ve 150HP’lik iki TDI’ı olacak!‬

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..