FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

SRT Challenger SRT8 392

24 Ocak 2013 18:46
SRT Challenger SRT8 392
Tweet It! Facebook

“SRT Challenger, aslında Dodge Challenger'ın SRT modifiyeli şekli! Dodge Challenger ile arasında "dağlar" olan SRT Challenger, Dodge markasının "ekonomik" kimliğinden mümkün olduğunca uzakta duruyor!..”

Chrysler grubunda artık SRT başlı başına bir marka! Her bir SRT de model grubunun zirvesini temsil ediyor... 
SRT Challenger, şu anda SRT Viper'ın ardından markanın ikinci en seksi ve hızlı modeli olarak kabul ediliyor. 392HEMI motorlu en yeni Challenger SRT8, 6.4 litrelik HEMI V8'iyle 470 beygir gücünde!.. Maksimum tork ise SAE verileriyle 470 lb.ft yani bizim kullandığımız DIN şekliyle tam 632 Nm!
2013 yenilikleri arasında otomobili düzlüklerde en iyi akselerasyona taşıyan "launch" kontrol elektroniği, adaptif yaylanma sağlayan üç ayrı sertlikte ayarlanabilen özel suspansiyon sistemi, Billet Silver Metallic Clear Coat, Granite Crystal Pearl Coat, Jazz Blue Pearl Coat, Phantom Black Ti-Coat Pearl ve TorRed Clear Coat renkleri, ısıtmalı direksiyon simidi, yol ve yarış pisti düzeneği sunan direksiyon altı vites pedalları, 900 Watt gücünde GreenEdge teknolojisine sahip 18 hoparlörlü Harman-Kardon audio sistemi sayılabilir.
0-100-0 km/h gibi özel hızlanma yavaşlama testini 15 saniyede tamamlayan, 0-100 km/h akselerasyonunu 5 saniyenin altında geçen, 292 km/h'lık maksimum hıza tırmanan ve çeyrek mil deparını 12 saniye civarında gerçekleştiren Challenger SRT8 392, 2013 model yılıyla üstün viraj dengesi de sunan bir ince ayara da sahip oluyor.
Gerekmedikçe Fual Saver Mode yani 4 silindirini uyutarak ilerleyen bu zirve Challenger'ı, model tarihinde ilk kez ekonomiyi de kullanıcısına gösteriyor. Eski Viper'lardaki çift diskli yüksek performans debriyajlı Tremec TR-6060 6 ileri şanzımanı taşıyan bu Challenger'ın opsiyonel 5 ileri otomatiği de bulunuyor. Fakat, bunda da Auto Stick ile vitesleri manuel değiştirmeye imkan tanınmış!..
SRT Challenger, diğer tüm safkan Amerikan yarışçı donanımı ve klasik tasarımıyla, gerçek Amerikanların son nesillerinden biri...

Etiketler: SRT Fiat Chrysler Dodge Super süper SuperSport Amerikan HotRod hot drag drift HEMI hemi V8 SRT8

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Gündelik McLaren

McLaren süper hafif ve kullanımı çok kolay bir GranTurismo yarattı... Tasarımı yine aşarı sportif gibi dursa da bu GT, aslında normal yollarda keyif çatmanız için fazlasıyla konforlu... Fakat, performans değerleri yine de baş döndürüyor!..

Golf 8

45 yıl önce ilk Golf üretilmeye başlanmış ve 20. Yüzyılın ikinci Halk Otomobili olmuştu... 1974'ten bu yana hem VW Grubu, hem de otomotiv endüstrisi çok değişti!.. Artık dijital çağa girdik ve Sekizinci Nesil Yeni Golf de artık neredeyse tümüyle dijital bir otomobil oluyor!.. Bu arada iki far arasındaki LED şerit, sadece GTE'lerde olacakmış... ‪#MildHybrid #eTSI motorlar 110, 140 ve 150HP olarak @volkswagen #Golf8 %10 daha az tüketecekmiş...‬ ‪204 ve 245HP’lik #PHEV #GolfGTE seçenekleriyle 5 tane elektriklendirilmiş #allnewgolf çıkacak!.. ‬ ‪TGI ise 130HP!‬ ‪NOx’u %80 azaltılmış dizel olarak 115 ve 150HP’lik iki TDI’ı olacak!‬

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..