FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Kia'nın Juke'u

29 Ağustos 2013 14:30
Kia'nın Juke'u
Tweet It! Facebook

“Kia'nın tasarım kabiliyeti o kadar gelişti ki, artık her yeni otomobil fuarında bir konsept veya yeni bir otomobil fikriyle karşılaşmak, bizleri şaşırtmıyor. İşte, şimdi de B-Segmenti için farklı bir yorum!..”

İlk bakışta, bir küçük CUV, yani aslında küçük bir 4x4 gibi görünen Kia Niro konsepti, markanın şaha kalkmasını sağlayan Peter Schreyer'in en yeni fikri...

Bir B segmenti otomobil ölçülerinde, sanki Nissan Juke'a bire bir rakip gibi hazırlanmış olan bu konseptin, stil ve tutku dolu bir şehirli aracı olarak düşünülmüş Niro konsepti, Peter Spreyer'in fikri olsa da, KIA'nın Frankfurt'taki Avrupa Tasarım Merkezi şefi Gregory Guillaume tarafından hazırlanmış...

Yeyyeni bir yürür aksam ile özellikle Avrupalı müşterilerin beğenilerine uygun olarak gerçekleştirilmiş olan Niro konseptinin arkasındaki dual egzost çıkışı, ön panjur, aynalar, fren kaliperleri ve diğer ayrıntılardaki "yeşil" renklerin, bizlere bu aracın bir hirid olacağına dair işaret verdiğini de belirtelim.

Daha fazla ayrıntı için 10 Eylül'ü bekleyeceğiz...

Etiketler: Kia Schreyer Guillaume Europe Avrupa juke B-segmenti IAA Frankfurt

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..