FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Lamborghini Aventador LP 700-4 Roadster

29 Ocak 2013 12:39
Lamborghini Aventador LP 700-4 Roadster
Tweet It! Facebook

“Lamborghini Aventador LP 700-4 Roadster, Miami havaalanında kalkışa geçti!.. Tam 50 İtalyan boğasının uçak pistindeki gürlemesi de, bir 777'nin motor sesini bastırdı!.. Diğer yanda Aventador müşterileri, "ilk kez" otomobillerinin limitlerini gördüler!..”

Florida'nın en işlek noktası Miami Uluslararası Havaalanı'nda piste çıkan 50 adet Lamborghini Aventador LP 700-4 Roadster, alınan özel izinle ilk kez yolcu uçaklarının kalkış hızlarını "resmen" "solladılar" ve saatte 290 km/h'yi geçtiler...
Hiçbir yolcu uçağı, bugüne kadar yerde 300 km/h'nin üstüne çıkmazken, Lamborghini Aventador LP 700-4 Roadster'lar 350 km/h'ye ulaşıyorlar...
700 beygirlik bu İtalyan boğalarının gösterisine bir Boeing 777 de katıldı ve "en iyi"ler bir araya gelmiş oldu!..

6.5 litre V12 motorlu Lamborghini Aventador LP 700-4 Roadster'ların 0-100 km/h hızlanmalarının 3 saniye içinde gerçekleştiğini ve maksimum hızlarının da başka bir alanda kanıtlanma imkanı olmadığını da belirtelim!..

 

Etiketler: LP 700-4 Urus concept Beijing Automobile Exhibition Lamborghini luxury super sports cars Automobili Lamborghini uninterrupted extreme exclusive supersport car 350 GT Miura Espada Countach Diablo Murciélago Reventón Coupé Reventón Roadster Gallardo LP 560-4 Coupé Spyder Gallardo LP 570-4 Superleggera open-top LP 570-4 Spyder Performante

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Gündelik McLaren

McLaren süper hafif ve kullanımı çok kolay bir GranTurismo yarattı... Tasarımı yine aşarı sportif gibi dursa da bu GT, aslında normal yollarda keyif çatmanız için fazlasıyla konforlu... Fakat, performans değerleri yine de baş döndürüyor!..

Golf 8

45 yıl önce ilk Golf üretilmeye başlanmış ve 20. Yüzyılın ikinci Halk Otomobili olmuştu... 1974'ten bu yana hem VW Grubu, hem de otomotiv endüstrisi çok değişti!.. Artık dijital çağa girdik ve Sekizinci Nesil Yeni Golf de artık neredeyse tümüyle dijital bir otomobil oluyor!.. Bu arada iki far arasındaki LED şerit, sadece GTE'lerde olacakmış... ‪#MildHybrid #eTSI motorlar 110, 140 ve 150HP olarak @volkswagen #Golf8 %10 daha az tüketecekmiş...‬ ‪204 ve 245HP’lik #PHEV #GolfGTE seçenekleriyle 5 tane elektriklendirilmiş #allnewgolf çıkacak!.. ‬ ‪TGI ise 130HP!‬ ‪NOx’u %80 azaltılmış dizel olarak 115 ve 150HP’lik iki TDI’ı olacak!‬

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..