FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

MINI'nin Altın Çağı

25 Temmuz 2013 21:11
MINI'nin Altın Çağı
Tweet It! Facebook

“MINI'nin "Altın Çağı" gelecek yıl başlıyor!.. Artık, tüm hataları düzeltilmiş ve tümüyle yeni jenerasyon gençliğin beğenileri yönünde hazırlanmış yeni Cooper için çok ümitliyiz!..”

Design@Home eventinde MINI baştasarımcısı Anders Warming'in ve ekibinin bir sürprizi vardı... 2014 Cooper için ilk prototip olan Vision nihayet gösterildi!..

Tavan, camlar ve gövdenin halen ayrıştığı klasik öğler ve geleceğe fokuslanmış estetik ve teknik gelişimlerin paylaşıldığı bu özel buluşmada, bir sonraki nesil MINI'nin "neler"e sahip olacağı paylaşıldı...

Aracın önünden başlarsak, aerodinamik tampon ve altıgen ön panjurla entegre sis farları, ilk fark edilen farklılıklar... Dış çemberi gündüz farı işlevi gören tümüyle LED elips formlu farlar da, yeni MINI "yüz"üne göz kırpıyor... 
Arkaya doğru "organo metal" vurgular, gövdenin üstündeki krom şerit, B sütunun altından aracın tüm altına uzanan siyah renk, bagaj kapağına monte spoiler ve ortaya yerleştirilmiş dual egzost çıkışı da göze çarpıyor. Ön çamurluğun ön ve arkasındaki hava giriş ve çıkışları da, çok farklı duruyor...

Simetrik tasarıma sahip çok şık kabin içindeki renk ve değişik materyal cümbüşü, MINI kullanıcılarının keyfini ve beğenilerini arttıracak. "Lounge" tarzı koltuklar, havada duran merkezi konsol, "Union Jack"ten esinlenmiş dergileri, içecekleri ve cep telefonlarını tutabilecek kapılardaki elastik kuşaklar,  "MINI click system" ve tüm kabin içi rengini değiştirebilen ambiyans aydınlatmasının ayarlanabildiği Driving Experience Control sistemli yuvarlak ekranlar da kabin içinde "iştah kabartan" ayrıntılar...

Açıkçası, bu konseptin altınımsı dış rengiyle müthiş bir komnisasyon sunan kabin içi tonlarını da gördükten sonra, geleceğin MINI dizaynını çok daha "trendy" ve eğlenceli yapabilecek "yeni" ve genç tasarım ekibine şimdiden güvenmeye başladığımızı itiraf etmeliyiz!..

Etiketler: MINI gold Cooper BMW Union Jack click driving exerience control trendy modern genç

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Gündelik McLaren

McLaren süper hafif ve kullanımı çok kolay bir GranTurismo yarattı... Tasarımı yine aşarı sportif gibi dursa da bu GT, aslında normal yollarda keyif çatmanız için fazlasıyla konforlu... Fakat, performans değerleri yine de baş döndürüyor!..

Golf 8

45 yıl önce ilk Golf üretilmeye başlanmış ve 20. Yüzyılın ikinci Halk Otomobili olmuştu... 1974'ten bu yana hem VW Grubu, hem de otomotiv endüstrisi çok değişti!.. Artık dijital çağa girdik ve Sekizinci Nesil Yeni Golf de artık neredeyse tümüyle dijital bir otomobil oluyor!..

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..