FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Ober-Benz W222

24 Temmuz 2013 01:38
Ober-Benz W222
Tweet It! Facebook

“Ober-Benz W222 yani yeni S-Klasse'nin nasıl "en iyisi ya da hiçbirisi" sloganına uygun olarak hazırlandığını bu 15 dakikalık video, kısaca anlatıyor!..”

Ober-Benz'i yaratmak, yani 'The best or nothing!''iş tanımına uygun bir süper otomobil ortaya çıkarmak, kesinlikle çok zordu!..
Tek bir seçeneğiniz vardı; bugüne kadar üretilmiş en gelişmiş ve en rafine Mercedes-Benz'e ulaşılması gerekiyordu!..
2014 model yeni S-Klasse'nin, çamur modellemeden gerçek üretime kadar geçtiği "yol"lar ve "yeniden" dünyanın en iyi otomobili olma "mücadele"sini bu videoyla izleyelim!..

Tasarımcıların çizgileri kil replikalara dönüştü...
Dieter Zetsche'nin de bulunduğu elit bir grup ve Daimler yöneticileri bunları değerlendirdi...
Dizayn onaylandıktan sonra; özel bir ekip, prototip serisine başladı...
Ar-Ge birimleri potansiyel hataları düzeltirken, en yeni teknikleri araca yerleştirdiler...
Prototiplerin tamamlanmasını en ağır şartlarda test rejimi takip etti...
Ve, yeni S-Klasse asfalta bastı!..
Fazla söze gerek yok; sonuç ortada!..


Sadece şunu tekrarlayalım:
"Yeni S-Klasse, o kadar iyi ki, artık Maybach'lara gerek kalmadı!"
Şimdi ise üretim başlıyor!..
Çok yakında en şanslılar, ilk "yeni" S'lerine kavuşacaklar!..

Etiketler: W222 Mercedes Mercedes-Benz S-Class S-Klasse Daimler Deutsch German Alman mühendislik

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Gündelik McLaren

McLaren süper hafif ve kullanımı çok kolay bir GranTurismo yarattı... Tasarımı yine aşarı sportif gibi dursa da bu GT, aslında normal yollarda keyif çatmanız için fazlasıyla konforlu... Fakat, performans değerleri yine de baş döndürüyor!..

Golf 8

45 yıl önce ilk Golf üretilmeye başlanmış ve 20. Yüzyılın ikinci Halk Otomobili olmuştu... 1974'ten bu yana hem VW Grubu, hem de otomotiv endüstrisi çok değişti!.. Artık dijital çağa girdik ve Sekizinci Nesil Yeni Golf de artık neredeyse tümüyle dijital bir otomobil oluyor!.. Bu arada iki far arasındaki LED şerit, sadece GTE'lerde olacakmış... ‪#MildHybrid #eTSI motorlar 110, 140 ve 150HP olarak @volkswagen #Golf8 %10 daha az tüketecekmiş...‬ ‪204 ve 245HP’lik #PHEV #GolfGTE seçenekleriyle 5 tane elektriklendirilmiş #allnewgolf çıkacak!.. ‬ ‪TGI ise 130HP!‬ ‪NOx’u %80 azaltılmış dizel olarak 115 ve 150HP’lik iki TDI’ı olacak!‬

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..