FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Peugeot IAA Sürprizleri

26 Ağustos 2013 13:34
Peugeot IAA Sürprizleri
Tweet It! Facebook

“Peugeot yeni 308'ini, "En az Almanlar kadar iyi!" iddiasıyla Frankfurt'ta ilk kez herkese gösterirken, 308 R konseptiyle de, hepimizi şşırtmayı başarıyor!..”

10 Eylül 2013 sabahı basın günleriyle başlayacak olan, dünyanın en büyük otomobil fuarı IAA, otomobil markalarının büyük sürprizleriyle ilizyona devam edeceği sektörün "rüyalar alemi" olacak... Peugeot da, Fransa dışında en çok otomobil sattığı ülke olan Almanya'daki bu dev otomobil buluşmasını en büyük kozu 308'in dünya lansmanı için kullanacak!.. En az Alman C segmenti seçenekler kadar "iyi" olduğunu iddia ettiği yeni 308'in yanında iddiasını büyüterek "R" konseptini getirecek olan Peugeot, herkesi şaşırtıyor...

Peugeot 308 R Concept, Fransız markanın 308 lansmanı öncesinde büyük sürprizi oluyor.
Kırmızı siyah 308 geniş tamponlar, yan çıkıntılar, alçaltılmış sürüş yüksekliği ve çift kollu dev jantlarıyla, Frankfurt'ta görmek için heyecanlandığımız ilk model!.. 308 R Concept'in arkasındaki dual egzost çıkışı ve tavana entegre iri spoiler ise, RCZ R'daki 1.6 lt THP motorun 270 HP ve 330 Nm performansı için araca mecburen eklenmiş...
Önden çekişine bağlı 6 ileri manuel şanzıman ve çekişini daha da güvenli kılan sınırlı kaymalı Torsen diferansiyeli, 30 mm genişletiymiş aksların ucundaki Dunlop Sport Maxx Race en 235/35 R 19 lastiklerin takılı olduğu 19 inçlik jantları, 26 mm alçaltılmış suspansiyon, 380x32 mm ön ve 330x22 mm arka Alcon disklere takılı 4 piston kırmızı kaliperli frenler, ön ve arkasındaki karbon fiber spor-efektif "gösteriş"i ve iki tonlu boyasıyla 308 R, sanıyoruz çok kısa bir sürede konseptten gerçek üretime geçecek!..

Etiketler: Frankfurt IAA 2014 Peugeot 308 concept konsept R french françois Fransız PSA

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Gündelik McLaren

McLaren süper hafif ve kullanımı çok kolay bir GranTurismo yarattı... Tasarımı yine aşarı sportif gibi dursa da bu GT, aslında normal yollarda keyif çatmanız için fazlasıyla konforlu... Fakat, performans değerleri yine de baş döndürüyor!..

Golf 8

45 yıl önce ilk Golf üretilmeye başlanmış ve 20. Yüzyılın ikinci Halk Otomobili olmuştu... 1974'ten bu yana hem VW Grubu, hem de otomotiv endüstrisi çok değişti!.. Artık dijital çağa girdik ve Sekizinci Nesil Yeni Golf de artık neredeyse tümüyle dijital bir otomobil oluyor!.. Bu arada iki far arasındaki LED şerit, sadece GTE'lerde olacakmış... ‪#MildHybrid #eTSI motorlar 110, 140 ve 150HP olarak @volkswagen #Golf8 %10 daha az tüketecekmiş...‬ ‪204 ve 245HP’lik #PHEV #GolfGTE seçenekleriyle 5 tane elektriklendirilmiş #allnewgolf çıkacak!.. ‬ ‪TGI ise 130HP!‬ ‪NOx’u %80 azaltılmış dizel olarak 115 ve 150HP’lik iki TDI’ı olacak!‬

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..