FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Yeni SsangYong

09 Ağustos 2013 18:10
Yeni SsangYong
Tweet It! Facebook

“Yeni Korando ile ekonomik SUV segmentindeki başarılarını yükseltmek isteyen SsangYong, "C" adını verdiği son yeniliklerinde özellikle modern donanıma öncelik tanımış!..”

Hindistan'ın büyük endüstriyel grubu Mahindra'nın sahibi olduğu SsangYong, popüler Korando'sunun yeni yüzünü gösterdi.
Korando C ismiyle yollara çıkacak olan Türkiye'de de en çok sevilen SsangYong'un bu modeli, ilk bakışta fark edilmese de, ayrıntılarda hem dış tasarım hem de kabin içi değişiklikleriyle "tazelenmiş"!.. 

Mekanik yürür aksamdan kabin içindeki modern donanıma, önemli yeniliklere sahip olan Korando C, aslında sert köşeli yeni farları, LED güngüz ışıkları, yeni şekilli ön panjuru ve daha büyük bir hava ağzına sahip agresif tarzı olan yeni ön tamponuyla, SsangYong ailesinin yepyeni bir üyesi gibi de duruyor...

Arkada ise stop lambaları ve yanda da yeni 18 inçlik jantlarla değişiklikler göze çarpıyor.

Kabin içindeki ahşap kaplamalar, konsolun üstündeki yumuşak plastik ve üst donanımlardaki kırmızı deri döşeme de, Korando'ların artık kompakt SUV segmentinin en "ucuz"u olmadığına işaretler... Havalandırmalı koltuk seçeneği de cabası...

Eco moduyla daha ekonomik bir sürüş şansı da sunan yeni SsangYong, önden çekerli otomatik versiyonunda eski şekline göre yüzde 8.4'lük düşük tütekimiyle ortalamasını minimum 7.8 l/100 km olarak duyuruyor.  Manuel viteslisini de en cimri şekilde kullandığınızda tüketimi 5.8 l/100 km'ye indirebileceğiniz iddia ediliyor. 

SsangYong'un bu "updated" modelinin arka spoiler'i, 149 HP 360 Nm'lik ve 181 HP 360 Nm'lik iki 2.0 lt motorda ya da 6 ileri manuel veya otomatik şanzımanla ve opsiyonel AWD sistemi için görsel farklılık oluşturmuyor. 

Güney Kore'de €13,955 fiyat etiketiyle sunulan Korando C'nin alt yapısındaki rijiditeyle motor yerleştirme sisteminin iyileştirilmesi sayesinde kabin içi gürültü seviyesi ve rahatsız eden titreşimler yüzde 10 oranında azaltılmış. Korando C, anahtarsız giriş sistemi, lastik basınç göstergesi, Infinity audio, navigasyon ve 7 inç ekranlı multimedya sistemi gibi donanımıyla, kullanıcılarını Rexton'lar kadar memnun edeceğe benziyor...

Etiketler: SsangYong Korando SUV Korando C kompakt South Korea Kore Mahindra

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Gündelik McLaren

McLaren süper hafif ve kullanımı çok kolay bir GranTurismo yarattı... Tasarımı yine aşarı sportif gibi dursa da bu GT, aslında normal yollarda keyif çatmanız için fazlasıyla konforlu... Fakat, performans değerleri yine de baş döndürüyor!..

Golf 8

45 yıl önce ilk Golf üretilmeye başlanmış ve 20. Yüzyılın ikinci Halk Otomobili olmuştu... 1974'ten bu yana hem VW Grubu, hem de otomotiv endüstrisi çok değişti!.. Artık dijital çağa girdik ve Sekizinci Nesil Yeni Golf de artık neredeyse tümüyle dijital bir otomobil oluyor!.. Bu arada iki far arasındaki LED şerit, sadece GTE'lerde olacakmış... ‪#MildHybrid #eTSI motorlar 110, 140 ve 150HP olarak @volkswagen #Golf8 %10 daha az tüketecekmiş...‬ ‪204 ve 245HP’lik #PHEV #GolfGTE seçenekleriyle 5 tane elektriklendirilmiş #allnewgolf çıkacak!.. ‬ ‪TGI ise 130HP!‬ ‪NOx’u %80 azaltılmış dizel olarak 115 ve 150HP’lik iki TDI’ı olacak!‬

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..