FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Yeni Mazda6

08 Şubat 2013 19:48
Yeni Mazda6
Tweet It! Facebook

“Mazda6, Türkiye'ye gelen ilk 626'lardan bu yana, "Orta Snıf"ın en beğenilen sedanlarından biri. Tüm dünyada da 30 yıldır "Japon Malı" D-Segmenti seçenekler arasında, en iyilerden biri...”

KODO yani Hareketin Ruhu tasarım temasına sahip olan ve ayrıca motoru, şanzımanı, gövde ve şasisi ile tamamen SkyActiv teknolojisi kullanılarak üretilen Mazda’nın ikinci modeli yeni Mazda6, ilk etapta 2.0 litrelik sedan benzinli SKYACTIV-G 165 HP ve altı ileri otomatik şanzıman ile birlikte sunuluyor.  Yeni Mazda6'nın 5.9 lt /100 km’lik ortalama yakıt tüketimi, yalnızca 135 g/km CO2 salımı oluşturuyor... Dinamik tasarımının yanında teknolojileriyle de dikkat çeken yeni Mazda 6, yakıt tasarrufu sağlayan rejeneratif fren sistemi olan i-Eloop’a sahip ilk üretim model de oluyor.… “Akıllı Enerji Döngüsü” ifadesinin kısaltması olan i-ELOOP, aracın elektrikli sistemlerine güç sağlamak için geri kazanılan elektriği depolamak amacıyla bir kapasitör kullanan dünyadaki ilk binek araç sistemi. i-Eloop yakıt tüketiminde %10 civarında bir azalma sağlıyor.
Yeni Mazda6, kazaların önlenmesine yardımcı olmak ve herhangi bir kaza olması durumunda kazanın şiddetini azaltmak üzere tasarlanmış. Son teknoloji ürünü pasif ve aktif güvenlik sistemlerinin yanı sıra Mazda’nın sensör tabanlı güvenlik aygıtlarını barındıran i-Activsense teknolojisi, iki aktif güvenlik sistemi sunuyor… Mazda Radar Hız Sabitleme Kontrolü ve Akıllı Fren Desteği veya SBS… D segmenti sedanlar arasında 30 yıldır en şık seçeneği sunan Mazda6 serisi, bu son yenilikle de yine çok sevilecek gibi duruyor...

Etiketler: Mazda Mazda6 6 D-segmenti aile SkyActiv i-ELOOP i-Activesense

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..