FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Yeni 8 Serisi

16 Haziran 2018 03:54
Yeni 8 Serisi
Tweet It! Facebook

“Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...”

İlk 8 Serisinin direksiyonuna 1999 yılında 1992 model E31 kasa 850CSi ile oturmuştum... 6 ileri manuel 381HP 550Nm bir V12 idi... Ve bu CSi 8 serisinden dünyada sadece 1510 adet üretilmişti...  

Şimdi 19 yıl sonra #24heuresdumans yarışının startına saatler kala çok ama çok merak ettiğim yeni 8 Serisi G14 , M850i V8 olarak lanse edildi...


Bu büyük BMW Coupe modeli, 530HP 750Nm Turbo 4.4lt ile 3.7saniyede 0-100km/h tamamlayacak!..
Dikkatinizi ön böbreğe de çekelim, basık ve X2 gibi ters!.. Yani BMW Grubu, artık tam sportif modellerinin hepsinde bu ters panjuru kullanacak!.. Aston Martin DB11 ve S-Klasse Coupe karışımı çekici bir tasarım ve 4.84m boyuyla 2.82m dingil mesafesinin uçlarındaki 20” jantlarının gösterişi... M-suspansiyon, karbonfiber tavan, tipik GT donanım ve kabin içinde olabilecek en gelişmiş elektronik.... Cabrio ve GranCoupe seçenekleri seneye ve ayrıca M8 versiyonu da yakın periyodda gösterilecek!.. Fakat, arkadan itiş geleneğinin bozulduğunu ve bu canavarın xDrive olduğunu da söyleyelim...

BMW konseptlerinin muhteşemliği ve gerçekleşen modellerin sadeliğine alışmışken, bu sefer yeni 8 Serisi, benim gibi birçok otomobil meraklısını şaşırttı!.. 


Konseptini tam olarak takip etmese de, biraz da eski 6’ları hatırlatsa da, yeni 8-Serisi Coupe fazlasıyla güçlü ve karakterli duruyor! 

Etiketler: BMW 8 serisi 8 Series GT Coupe Cabrio Gran Coupe dizayn sportif supersport

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..

Müthiş Berlingo

En yeni Citroen tasarımıyla baştan aşağı yenilenen Berlingo, özellikle MultiSpace haliyle artık binek otomobillerden farksız, bir ticari LCV olmasına rağmen adeta konforlu bir MPV...