FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Yeni 8 Serisi

16 Haziran 2018 03:54
Yeni 8 Serisi
Tweet It! Facebook

“Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...”

İlk 8 Serisinin direksiyonuna 1999 yılında 1992 model E31 kasa 850CSi ile oturmuştum... 6 ileri manuel 381HP 550Nm bir V12 idi... Ve bu CSi 8 serisinden dünyada sadece 1510 adet üretilmişti...  

Şimdi 19 yıl sonra #24heuresdumans yarışının startına saatler kala çok ama çok merak ettiğim yeni 8 Serisi G14 , M850i V8 olarak lanse edildi...


Bu büyük BMW Coupe modeli, 530HP 750Nm Turbo 4.4lt ile 3.7saniyede 0-100km/h tamamlayacak!..
Dikkatinizi ön böbreğe de çekelim, basık ve X2 gibi ters!.. Yani BMW Grubu, artık tam sportif modellerinin hepsinde bu ters panjuru kullanacak!.. Aston Martin DB11 ve S-Klasse Coupe karışımı çekici bir tasarım ve 4.84m boyuyla 2.82m dingil mesafesinin uçlarındaki 20” jantlarının gösterişi... M-suspansiyon, karbonfiber tavan, tipik GT donanım ve kabin içinde olabilecek en gelişmiş elektronik.... Cabrio ve GranCoupe seçenekleri seneye ve ayrıca M8 versiyonu da yakın periyodda gösterilecek!.. Fakat, arkadan itiş geleneğinin bozulduğunu ve bu canavarın xDrive olduğunu da söyleyelim...

BMW konseptlerinin muhteşemliği ve gerçekleşen modellerin sadeliğine alışmışken, bu sefer yeni 8 Serisi, benim gibi birçok otomobil meraklısını şaşırttı!.. 


Konseptini tam olarak takip etmese de, biraz da eski 6’ları hatırlatsa da, yeni 8-Serisi Coupe fazlasıyla güçlü ve karakterli duruyor! 

Etiketler: BMW 8 serisi 8 Series GT Coupe Cabrio Gran Coupe dizayn sportif supersport

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Upgrade Tucson

Hyundai Motor Company, uzun zamandır merakla beklenen Yeni Tucson modelinde sınıf lideri yepyeni teknolojiler ve devrimsel tasarımla C-SUV standartlarını yükseltiyor. Yeni parametrik gizli farlar, ileri seviye güvenlik donanımları ve şık iç mekandan ayrıca Yeni Tucson, hibrit, plug-in hibrit ve 48V hafif hibrit motor seçenekleriyle de sınıfına yine öncülük edecek.

W223 S-Klasse

Çok fazla yeniliği var, yeni büyük Mercedes'in... Fakat, DIGITAL LIGHT etkileşimli iç mekan aydınlatması bile düşünülmüş... Karşınızda yeni Mercedes-Benz S-Class, biraz mütevazı, fakat yine çok güzel!..

Fun Fan Car

Belki en hızlısı ve en güçlüsü olmayacak, fakat eski nesillerden hoşlananların rüya otomobili olacak... Eski neslin mühendislik zirvesi olsa da, yeni neslin tekniği neden kullanılmadı?.. Gordon Murray T.50 gerçekten çok ilginç bir SuperCar

Bronco Geri Geldi

Geçmişin asi iki kapılı Amerikan OffRoad aracı Ford Bronco da, artık modern dünyanın teknolojileriyle yenilendi... Fakat, tasarımı yine de retro ve ruhi halen çılgın gibi!..

Elektrikli Ford Canavarı

Tam elektrikli Mustang Cobra Jet 1400'ün izinden gelen Mustang Mach-E 1400, yedi motoru ve ultra yüksek bataryasıyla 257km/h hıza 1.419HP ve 1 tonu aşan downforce ile ulaşıyor!

ilk BMW BEV SUV iX3

iX3 ile ürün gamına tamamen elektrikli bir model daha ekleyecek olan BMW, elektrifikasyon stratejisini adım adım hayata geçiriyor. Çok yönlülüğü ve sağlamlığını, emisyon içermeyen tamamen elektrikli sürüş keyfiyle birleştiren Yeni BMW iX3, X3'lere benzinli, dizel, ve tamamen elektrikli motor seçeneklerinin bir arada sunulduğu ilk seri olma özelliği de verdi... Bu arada iX3'ün diğer elektrikli rakiplerine göre en büyük farkı, bir BMW gibi gidecek olması!..

Black Series AMG GT

İlk kez Mercedes-AMG GT Black Series V8 ile Flat-Plane krank mili kullanılıyor. Silindirler ise, 1 - 8 - 2 - 7 - 4 - 5 - 3 - 6 sırasıyla ateşleniyor!.. Her detayı ekstrem hızlar için geliştirilmiş bu pistlerden fırlamış arkada üstü otomatik flaplı çift kanatlı ve AMG Dynamics aktif flaplı yıldızlı canavar, 730HP 800Nm ile 0-100km/h 3.2 saniye ve 0-200km/h <9 saniye!.. Ön alt spoileri de pist için öne uzatılabiliyor!..

Nissan Ariya Dönemi

% 100 elektrikli Ariya, sadece yepyeni bir BEV değil, aynı zamanda Nissan markasında yeni bir dönemi başlatan çok önemli bir model... Japonya WLTC ölçümlerine göre 610km'ye kadan menzili olan yepyeni platformdaki bu şık Nissan, 0-100km/h hızlanmasını da 5.1 saniyede tamamlıyor. Yarım saatte 375km menzillik şarjını da tamamlaması, kendi kendine şerit değiştirebilen ProPilot 2.0 robotik sistemi de, Alexa gibi bağlanabilirliği de, gerçekten başarılı...