FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

2014 Disco

03 Eylül 2013 12:57
2014 Disco
Tweet It! Facebook

“2014 model yılı için "duyu"ları geliştirilen ve hafifçe güzelleştirilen yeni Discovery'nin ön kaputunda artık Land Rover yazmıyor!..”

Land Rover, 2014 modey Discovery'sinin örtülerini kaldırdı. 

Dıştaki değişiklikleri ilk bakışta fark etmek pek kolay olmasa da, ön tampon, panjur ve LED gündüz ışıklarıyla farklılaştırılmış farların hafifçe yenilendiğini görebiliyoruz.
Yeni jantlar da fark ediliyor... Fakat, asıl önemli değişikliğin ön kaputtaki Land Rover yazısının yerine artık Discovery yazılması olduğunu söylemeliyiz. Aynı, Range Rover'lardaki gibi...

2014 model Land Rover Discovery'nin popüler motoru ise aynı 3.0 lt SDV6 256 HP 600 Nm!.. Fakat, artık 230 gr/km CO2 emisyonu ve 8 lt/100 km tüketimiyle daha "yeşil" ve daha ekonomik... ZF'ten gelen 8 ileri otomatik şahzıman sayesinde bi 2.570 kg'lık OffRoader'ın 0-96 km/h hızlanmasını 8.8 saniyede gerçekleştirmesi ve maksimumda 180 km/h hıza çıkabilmesi de, hiç kötü veriler değil...

Land Rover, revize ettiği Discovery'sindeki güvenlik ekipmanını da geliştirmiş. Kör nokta monitörleme sistemi, "wade sensing" denilen suya girmeden önce geçiş derinliğini görebilme, reverse traffic detection (arkada hareket eden araç olup olmadığını görme) ve çapraz trafik kameraları (T-junction) ile artık "duyuları" daha fazla geliştirilen Discovery, keyif için de 825 Watt'lık 17 hoparlörlü Meridian Surround sistemini de standart 8 hoparlörlü 380 Watt'lık ses sisteminin üzerine sunuyor.

Etiketler: Land Rover Discovery Discovery 4 facelift IAA Frankfurt 4x4 OffRoad OffRoader LR4

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Gündelik McLaren

McLaren süper hafif ve kullanımı çok kolay bir GranTurismo yarattı... Tasarımı yine aşarı sportif gibi dursa da bu GT, aslında normal yollarda keyif çatmanız için fazlasıyla konforlu... Fakat, performans değerleri yine de baş döndürüyor!..

Golf 8

45 yıl önce ilk Golf üretilmeye başlanmış ve 20. Yüzyılın ikinci Halk Otomobili olmuştu... 1974'ten bu yana hem VW Grubu, hem de otomotiv endüstrisi çok değişti!.. Artık dijital çağa girdik ve Sekizinci Nesil Yeni Golf de artık neredeyse tümüyle dijital bir otomobil oluyor!.. Bu arada iki far arasındaki LED şerit, sadece GTE'lerde olacakmış... ‪#MildHybrid #eTSI motorlar 110, 140 ve 150HP olarak @volkswagen #Golf8 %10 daha az tüketecekmiş...‬ ‪204 ve 245HP’lik #PHEV #GolfGTE seçenekleriyle 5 tane elektriklendirilmiş #allnewgolf çıkacak!.. ‬ ‪TGI ise 130HP!‬ ‪NOx’u %80 azaltılmış dizel olarak 115 ve 150HP’lik iki TDI’ı olacak!‬

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..