FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

3. Nesil Doblo Mu?

25 Eylül 2014 01:59
3. Nesil Doblo Mu?
Tweet It! Facebook

“Hannover'de gösterilen yeni Doblo, aslında 2. nesil Doblo'nun ara yenilemesi!.. Asıl 3. Nesil YENİ Doblo, 2016 yılındaki bir sonraki Hannover IAA'da gösterilecek!.. ”

Son yıllarda ticari araç tasarımı, güzelleşmeye, sıkıcı çizgilerden kurtulmaya başladı... Yeni nesil vanlar, minibüsler, Pick-Up'lar, sanki sportif ve lüks binek otomobiller gibi tasarlanmaya, konforlu minivanları andırmaya başladılar...
Hannover'deki IAA Ticari Araç fuarında sergilenen Iveco Vision konsepti de, sanki gelecekten günümüze gelmiş gibi, çok farklı ve füturistik çizgiler ile ilgi odağı oldu...
Ön direklerini şeffaflaştırıp dışarının çok daha geniş açıdan, kesintisiz görülmesini sağlayan "see-trough" sistemi, ön camın üstündeki panoramik ekranla aracın arkasının en geniş açıyla izlenebilmesi, yükleme bölümündeki çok sayıdaki sensör ile araç içindeki eşyaların tanınmasını ve doğru yerlerde olmasını sağlayan bir yükleme yönetimi sistemi gibi sıradışı yeniliklerle donatılmış olan bu Iveco fikri, yürür aksamda da çok özel bir parlak fikre sahip... Dual Energy sistemi denilen bir motor kombinasyonunda düşük hızlarda devrede kalan elektrikli motor bir termoelektrik yapıya sahip. Yüksek hızlı otoban sürüşlerinde ise daha uzun menzil vaad eden Iveco Vision konseptinin bir diğer görevi de, Fiat Professional ailesinin gelecek tasarım çizgisine işaret etmek!..
Ducato gibi büyük vanlardan, küçük Fiorino'ya kadar tüm Fiat ticarilerinin bu yeni dizayn anlayışıyla yoğrulacağınea eminiz!..
Fakat, bizler için asıl önemli nokta, şu anda 2. neslinin estetik bir operasyondan geçirildiği Doblo!.. Yenilenen Doblo'nun asıl 3. nesli, 2016 yılında ortaya çıkarken, acaba bu Iveco Vision'ını mı takip edecek?..
Bizce, "Evet!"
Fiat, bizlere, şu anda "ara model" Doblo'yu "yeni" diye sunarken, asıl bir sonrakinin müthiş tasarımıyla heyecanlanmamızı sağlıyor!..

Etiketler: Fiat Professional Doblo Iveco generation new yeni nouvelle nesil LCV Tofaş RAM truck van commercial. vision concept konsept design tasarım IAA Hannover

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Gündelik McLaren

McLaren süper hafif ve kullanımı çok kolay bir GranTurismo yarattı... Tasarımı yine aşarı sportif gibi dursa da bu GT, aslında normal yollarda keyif çatmanız için fazlasıyla konforlu... Fakat, performans değerleri yine de baş döndürüyor!..

Golf 8

45 yıl önce ilk Golf üretilmeye başlanmış ve 20. Yüzyılın ikinci Halk Otomobili olmuştu... 1974'ten bu yana hem VW Grubu, hem de otomotiv endüstrisi çok değişti!.. Artık dijital çağa girdik ve Sekizinci Nesil Yeni Golf de artık neredeyse tümüyle dijital bir otomobil oluyor!.. Bu arada iki far arasındaki LED şerit, sadece GTE'lerde olacakmış... ‪#MildHybrid #eTSI motorlar 110, 140 ve 150HP olarak @volkswagen #Golf8 %10 daha az tüketecekmiş...‬ ‪204 ve 245HP’lik #PHEV #GolfGTE seçenekleriyle 5 tane elektriklendirilmiş #allnewgolf çıkacak!.. ‬ ‪TGI ise 130HP!‬ ‪NOx’u %80 azaltılmış dizel olarak 115 ve 150HP’lik iki TDI’ı olacak!‬

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..