FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

AutoBest, artık tam Avrupalı!

03 Aralık 2015 21:00
AutoBest, artık tam Avrupalı!
Tweet It! Facebook

“Tam 15 yıl önce, Avrupa'nın etrafındaki gelişmekte olan pazarları kapsayan, ortalama müşterilerin ulaşabileceği “en iyi” yeni otomobilleri duyurmaya çalışan AutoBest, artık Batı Avrupa’yı da kapsıyor!.. O sebeple de, bu yılın seçimleri çok daha zor ve hassas!..”

Tüketiciye en yeni ekonomik otomobil modelini tavsiye etmek üzere 15 yıl önce kurulan kurulan uluslararası AutoBest derneği, bu yıl Batı Avrupa’nın önemli otomotiv gazetecilerinin katılımıyla tam 26 ülkeyi kapsayarak büyüdü. Böylece Avrupa’nın en büyük tam bağımsız otomobil jürisi haline gelen AutoBest, “satın alınması en mantıklı otomobil” seçimlerinde, geçmişteki 17.000 Euro’luk sınırlamasını da, tüm Avrupa için vergiler hariç 20.000 Euro’ya değiştirerek, artık sadece gelişmekte olan pazarların değil, gerçek anlamda, Rusya ve Türkiye de dahil olmak üzere büyük Avrupa kıtasının, fiyat ve nitelikleri oluşturan 13 kriter üzerinden, “en iyi” otomobilini seçip, tüketicilerin tercihlerine yol göstermeyi görev edindi.

Otomobillerin tasarımından tüketimlerine, çevreci özelliklerinden taşıdıkları yüksek teknolojilere, güvenlik donanımlarından dinamik kapasitelerine ve elbette her pazardaki fiyatlarıyla değerlendirme yapan AutoBest jürisi, Eylül ayında Frankfurt Borsası’ndaki “büyüme” açıklamasının ardından hemen bu yılın çok sayıdaki finalist adaylarını oyladı ve Belgrad yakınlarındaki Navak test pistinde Kasım ayı sonunda gerçekleştirilen Final5 testine doğru hazırlıklarını tamamladı.

AutoBest 2016 ünvanı için finale kalan Hyundai Tucson, Honda HR-V, Fiat Egea, Mazda CX-3 ve Opel Astra, tüm motor ve donanım seçenekleriyle test pistinde en ağır koşullarda araçların limitleri görülerek denemeler yapıldıktan sonra, şimdi sıra tüm 26 jüri üyesinin belirlenmiş kriterler üzerinden ayrı ayrı oylamasına geldi.

Sonuçlar 15 Aralık günü açıklanacak… Fakat, AutoBest ödülünün yanında sektördeki başarıları öne çıkaran ve tüketiciye çok önemli fayda sağlama başlığındaki konuların onurlandırıldığı diğer ödüllerden; ManBest olarak Fiat Chrysler Automobiles grubunun yüksek başarılarının ardındaki en önemli karakter olan Olivier François ve SafetyBest olarak Opel’in yeni Astra gibi ekonomik bir modele hediye ettiği IntelliLux akıllı LED far sistemi, şimdilik açıklanan “en iyi”ler…

CompanyBest, EcoBest, SportBest, TechnoBest, SmartBest ve DesignBest gibi diğer tüm başarılarla birlikte, müşterinin ödediği para karşılığında en modern ve en dayanıklı otomobile ulaşabilmesi için fikir aldığı asıl büyük AutoBest ödülü, 2016 yılının Şubat ayında Milano’da düzenlenecek büyük bir törenle kutlanacak!..

Avrupa ve doğusunda yaşayan 670 Milyon kişinin yaşadığı bölgeyi ilgilendiren AutoBest, tecrübeli otomotiv gazetecilerinin tümüyle objektif değerlendirmeleri sonucunda, bu yıl bakalım, hangi yeni modeli süsleyecek?!..

Etiketler: AutoBest 2016 ManBest SafetyBest Opel Fiat Honda Hyundai Mazda NAVAK Final5 Best Buy verimli mantıklı ekonomik Avrupalı European

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Gündelik McLaren

McLaren süper hafif ve kullanımı çok kolay bir GranTurismo yarattı... Tasarımı yine aşarı sportif gibi dursa da bu GT, aslında normal yollarda keyif çatmanız için fazlasıyla konforlu... Fakat, performans değerleri yine de baş döndürüyor!..

Golf 8

45 yıl önce ilk Golf üretilmeye başlanmış ve 20. Yüzyılın ikinci Halk Otomobili olmuştu... 1974'ten bu yana hem VW Grubu, hem de otomotiv endüstrisi çok değişti!.. Artık dijital çağa girdik ve Sekizinci Nesil Yeni Golf de artık neredeyse tümüyle dijital bir otomobil oluyor!.. Bu arada iki far arasındaki LED şerit, sadece GTE'lerde olacakmış... ‪#MildHybrid #eTSI motorlar 110, 140 ve 150HP olarak @volkswagen #Golf8 %10 daha az tüketecekmiş...‬ ‪204 ve 245HP’lik #PHEV #GolfGTE seçenekleriyle 5 tane elektriklendirilmiş #allnewgolf çıkacak!.. ‬ ‪TGI ise 130HP!‬ ‪NOx’u %80 azaltılmış dizel olarak 115 ve 150HP’lik iki TDI’ı olacak!‬

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..