FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

KIA pro_cee'd GT

28 Ocak 2013 17:22
KIA pro_cee'd GT
Tweet It! Facebook

“Kia "Hot Hatch" klasmanı için cee'd ve pro_cee'd modellerini seçti... 0-100 km/h ivmelenmeyi 8 saniyenin altında gerçekleştiren bu Kia GT versiyonları, 2013 Mayıs'ta yollarda!..”

2013 pro_cee'd GT, Kia'nın bugüne kadar tümüyle performans için hazırlanmış ilk modeli!..

Ayrıca cee'd GT modeli de olacak olan bu yeni GT'ler, 18 inçlik jantları, LED DRL ışıkları, kırmızı fren kaliperleri ve Recaro koltuklarıyla gerçekten etkileyici duruyorlar...
201 beygir gücündeki 1.6 lt GDI Turbo motorun maksimum torku ise 265 Nm!.. Önden çekerli olacak olan bu GT'ler, 6 ileri manuel şanzımanlarıyla 7.9 saniyede 100 km/h hıza tırmanabilecekler.
Kia'nın Slovakya Zilina fabrikasında üretime girecek olan bu sportif Kia'ların, sadece Türkiye'de değil, tüm Avrupa'da merakla beklendiğini itiraf edelim!..

Etiketler: Kia KIA GT Zilina hot hatch pro cee'd Ceed Peter Schreyer

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..