FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

AutoBest Finalisti CX-3

17 Kasım 2015 21:13
AutoBest Finalisti CX-3
Tweet It! Facebook

“CUV ya da B-BUV veya CrossOver olarak sınıflandırabileceğimiz Mazda CX-3, Türkiye ve Avrupa'ya hızlı girişinin ardından, şimdi de AutoBest 2016 finalistlerinden biri!..”

Mazda’nın en son modeli Yepyeni Mazda CX-3 Mayıs ayındaki İstanbul Auto Show 2015 fuarında sergilenmesinin ardından Yunanistan’ın Alexandroupoli şehrinde Türkiye lansmanı gerçekleşmişti.1.5 litre SKY-D, manüel ve otomatik vites, 4x2 ve 4x4 seçenekleri ile sunulan Mazda CX-3, şimdi de Avrupa'nın önde gelen otomotiv gazetecilerinin oluşturduğu 26 ülkeyi kapsayan AutoBest jürisinin ilgi odağı oldu ve AutoBest 2016 için finalist 5 otomobilin arasında gösterildi!..

Mazda Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul, “CX-3, başta en hızlı büyüyen segmentte rekabet ettiği Avrupa olmak üzere tüm dünyada Mazda için önemli bir modeldir. Bu segment, 2014’te 2013 yılına göre %56 büyüme kaydetti. Araştırmacılar, büyümenin devam edeceğini ve 2017’nin sonuna kadar 800 bin adet satışa ulaşılacağını ön görüyor. Büyüklük açısından, bu senenin sonuna kadar CD non-premium segmentini aşması da bekleniyor.”  dedi. 

Mazda CX-3, oldukça etkin güç aktarım sistemleri sunan SKYACTIV Teknolojisi kullanılarak üretiliyor. Mükemmel tasarımlı ve “Sürüş keyfi veren” ürünler geliştirmeye gösterilen özenin büyük dikkat çektiğini belirten Nurkan Yurdakul, ayrıca Mazda CX-3’ün yeni bir dönem başlatacağının altını çizdi. 

Mazda CX-3’ün global üretim hacmi 150 bin olup bunun 38 bin kadarı Avrupa’da satışa sunulacağını açıklayan Nurkan Yurdakul , Türkiye’deki hedeflerinin 31 Mart 2016 itibarı ile biten finansal yılda 900 adet bunun 700 adeti 2015 takvim yılına denk gelmekte olduğunu belirtti.

"Kompakt crossover Mazda CX-3, benzersiz ve şık Kodo tasarımı ile ödüllü SKYACTIV Teknolojisini, yaşam tarzınıza uyacak şekilde konfor ve kullanışlılık ile birleştiriyor. Modelimiz olağanüstü performansından ödün vermeksizin yakıt verimliliği ve düşük emisyon değerlerine sahip. 4x2 düz vites model ile başlayan ve 4X4 otomatik vites modelimiz ile gelişen CX-3, kendinizi otomobille bir hissetmenizi sağlayan sağlayan ideal sürüş konumu, direksiyon hakimiyeti ve kontrolü dikkat çekiyor. Yenilikçi MZD-Connect ile tüm müzik, telefon, uydu navigasyon ve otomobil ayarlarının kontrolü parmaklarınızın ucunda yer alıyor."

Mazda CX-3 ana özellikler :

1.5 lt dizel motor 

6 ileri otomatik vites

4 tekerlekten çekiş

Direksiyonda vites kulakçıkları (otm. Vites)

i-stop (start/stop sistemi)

i-ELOOP (rejeneratif frenleme)

LED ön farlar, Adaptif Ön Far Sistemi (AFS) ve Uzun Far Kontrol Sistemi (HBC)

LED gündüz farları

LED sis farları

18” alaşım jantlar

MZD Connect ve 7” renkli dokunmatik ekran

HMI kumandası

Isıtmalı ön koltuklar

Yarı deri döşeme

Lüks Bose® ses sistemi ve 7 hoparlör

CD çalar

USB çıkışı 

Anahtarsız giriş

Gerçek Zamanlı Trafik Bilgisi (RTT) ile navigasyon

Arka park sensörleri 

Geri görüş kamerası

Karartılmış arka camlar

Otomatik klima

Aktif Sürüş Ekranı

Akıllı Şehiriçi Fren Desteği (SCBS)

Kör Nokta İzleme Sistemi (BSM) ve Arka Trafik Uyarısı (RCTA)

Şerit Değiştirme Uyarı Sistemi (LDWS)

Mazda Radar Hız Kontrol Sistemi

Etiketler: Mazda CX-3 AutoBest 2016 Final5 finalist CUV CrossOver B-SUV

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Gündelik McLaren

McLaren süper hafif ve kullanımı çok kolay bir GranTurismo yarattı... Tasarımı yine aşarı sportif gibi dursa da bu GT, aslında normal yollarda keyif çatmanız için fazlasıyla konforlu... Fakat, performans değerleri yine de baş döndürüyor!..

Golf 8

45 yıl önce ilk Golf üretilmeye başlanmış ve 20. Yüzyılın ikinci Halk Otomobili olmuştu... 1974'ten bu yana hem VW Grubu, hem de otomotiv endüstrisi çok değişti!.. Artık dijital çağa girdik ve Sekizinci Nesil Yeni Golf de artık neredeyse tümüyle dijital bir otomobil oluyor!.. Bu arada iki far arasındaki LED şerit, sadece GTE'lerde olacakmış... ‪#MildHybrid #eTSI motorlar 110, 140 ve 150HP olarak @volkswagen #Golf8 %10 daha az tüketecekmiş...‬ ‪204 ve 245HP’lik #PHEV #GolfGTE seçenekleriyle 5 tane elektriklendirilmiş #allnewgolf çıkacak!.. ‬ ‪TGI ise 130HP!‬ ‪NOx’u %80 azaltılmış dizel olarak 115 ve 150HP’lik iki TDI’ı olacak!‬

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..