FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Bize Uzak bir Lexus IS

16 Haziran 2020 21:30
Bize Uzak bir Lexus IS
Tweet It! Facebook

“BMW 3'lerin bire bir rakibi, V8 motorlu versiyonu da olacak olan tasarımı da güzel yeni atletik Lexus IS artık sadece Avrupa dışında... Dolayısıyla Türkiye'ye de gelemeyecek...”

4.705mm uzunluk, 1.840mm genişlik, 1.435mm yükseklik ve 2.800mm dingil mesafesi ile BMW 3’ün tam rakibi olan Lexus IS şimdi daha da performans sürüş odaklı olarak yenilendi...
Arkadan itişli 241HP 2.0lt Turbo ve 30:70 tork dağılımlı dört çekerli 260HP 3.5lt V6 benzinlisinin yanında Sport Direct Shift otomatiğiyle RWD ve 6-ileri otomatikli AWD olarak bu 3.5 V6’nın 311HP’lik 0-100km/h 5.6saniyelik bir seçeneği de olacak!..

2.5’uncu seviye autonomus sürüş sunan LSS+ aktif güvenlik desteği, 10.3” dokunmatik multimedya ekranı, geliştirilmiş torsiyonel rijidite, şasi ve suspansiyon da yenileme aşamalarındaki önemli noktaları olmuş...

LFA’nın usta Japon mühendislerince Toyota Technical Center Shimoyama test pistinde dinamizmi yükseltilen yeni  Lexus IS, linear direksiyon, fren tepkileri, optimize yol tutuş ve en iyi sürüş kontrolü için en ince detaylarına kadar sanki BMW’leri sollamak için hazırlanmış...

F Sport hali ise gerçekten müthiş...
Ancak; ne Avrupa’ya ne de Türkiye’ye bu güzellik gelemeyecek!..

Etiketler: Lexus Toyota IS LSS premium atletik F Sport

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Upgrade Tucson

Hyundai Motor Company, uzun zamandır merakla beklenen Yeni Tucson modelinde sınıf lideri yepyeni teknolojiler ve devrimsel tasarımla C-SUV standartlarını yükseltiyor. Yeni parametrik gizli farlar, ileri seviye güvenlik donanımları ve şık iç mekandan ayrıca Yeni Tucson, hibrit, plug-in hibrit ve 48V hafif hibrit motor seçenekleriyle de sınıfına yine öncülük edecek.

W223 S-Klasse

Çok fazla yeniliği var, yeni büyük Mercedes'in... Fakat, DIGITAL LIGHT etkileşimli iç mekan aydınlatması bile düşünülmüş... Karşınızda yeni Mercedes-Benz S-Class, biraz mütevazı, fakat yine çok güzel!..

Fun Fan Car

Belki en hızlısı ve en güçlüsü olmayacak, fakat eski nesillerden hoşlananların rüya otomobili olacak... Eski neslin mühendislik zirvesi olsa da, yeni neslin tekniği neden kullanılmadı?.. Gordon Murray T.50 gerçekten çok ilginç bir SuperCar

Bronco Geri Geldi

Geçmişin asi iki kapılı Amerikan OffRoad aracı Ford Bronco da, artık modern dünyanın teknolojileriyle yenilendi... Fakat, tasarımı yine de retro ve ruhi halen çılgın gibi!..

Elektrikli Ford Canavarı

Tam elektrikli Mustang Cobra Jet 1400'ün izinden gelen Mustang Mach-E 1400, yedi motoru ve ultra yüksek bataryasıyla 257km/h hıza 1.419HP ve 1 tonu aşan downforce ile ulaşıyor!

ilk BMW BEV SUV iX3

iX3 ile ürün gamına tamamen elektrikli bir model daha ekleyecek olan BMW, elektrifikasyon stratejisini adım adım hayata geçiriyor. Çok yönlülüğü ve sağlamlığını, emisyon içermeyen tamamen elektrikli sürüş keyfiyle birleştiren Yeni BMW iX3, X3'lere benzinli, dizel, ve tamamen elektrikli motor seçeneklerinin bir arada sunulduğu ilk seri olma özelliği de verdi... Bu arada iX3'ün diğer elektrikli rakiplerine göre en büyük farkı, bir BMW gibi gidecek olması!..

Black Series AMG GT

İlk kez Mercedes-AMG GT Black Series V8 ile Flat-Plane krank mili kullanılıyor. Silindirler ise, 1 - 8 - 2 - 7 - 4 - 5 - 3 - 6 sırasıyla ateşleniyor!.. Her detayı ekstrem hızlar için geliştirilmiş bu pistlerden fırlamış arkada üstü otomatik flaplı çift kanatlı ve AMG Dynamics aktif flaplı yıldızlı canavar, 730HP 800Nm ile 0-100km/h 3.2 saniye ve 0-200km/h <9 saniye!.. Ön alt spoileri de pist için öne uzatılabiliyor!..

Nissan Ariya Dönemi

% 100 elektrikli Ariya, sadece yepyeni bir BEV değil, aynı zamanda Nissan markasında yeni bir dönemi başlatan çok önemli bir model... Japonya WLTC ölçümlerine göre 610km'ye kadan menzili olan yepyeni platformdaki bu şık Nissan, 0-100km/h hızlanmasını da 5.1 saniyede tamamlıyor. Yarım saatte 375km menzillik şarjını da tamamlaması, kendi kendine şerit değiştirebilen ProPilot 2.0 robotik sistemi de, Alexa gibi bağlanabilirliği de, gerçekten başarılı...