FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Renault'nun Qashqai'ı

17 Ağustos 2015 23:44
Renault'nun Qashqai'ı
Tweet It! Facebook

“İspanya'nın Navarra Çölü'nde kullandığımız Renault’nun C segmentindeki ilk Crossover’ı Kadjar, denenmiş ve başarılı Nissan Qashqai ile çok yakın alt yapısının üstüne, Renault tasarımını ve gücünü koyuyor!.. ”

Renault’nun C segmentindeki ilk Crossover’ı Kadjar cesur ve güçlü tasarımı, dinamik çizgileri, yenilikçi teknolojileri ve prestij simgesi detayları ile segmentinde kalıplaşmış düşünceleri sarsmayı hedefliyor.


Renault Kadjar, SUV, Sport Tourer ve Sedan otomobillerin en iyi özelliklerini arazi ve şehir içi kullanımı için bir araya getiriyor:
İyileştirilmiş yol tutuşu sayesinde tüm yol koşullarına uygun bir Crossover olan Kadjar, 200 mm’lik cömert yerden yükseklik mesafesi sunuyor.
472 dm3 ile sınıfının en büyükleri arasında yer alan geniş bagaj hacmine sahip.


Kadjar 1.5 Energy dCi EDC otomatik vites seçeneği ile rakipleri arasında öne çıkıyor.
4x2 veya 4x4 versiyonları ile sunulan Kadjar, Energy serisi EDC ve düz vites motorlarla donatıldı. Kadjar, iki dizel (Energy dCi 110 ve dCi 130) ve bir benzinli (Energy TCe 130) olmak üzere üç farklı motor seçeneği ile pazara sunuluyor.
110 beygir gücündeki dCi motoru ile sadece 99g CO2/km emisyon değerine ve 3,8 lt/100km yakıt tüketimine sahip
Kadjar son derece tutumlu bir crossover olarak dikkat çekiyor.


Kadjar, R-Link 2 sayesinde kişiselleştirilebilir ve internete bağlantı imkanı veren multimedya sistemi ile donatıldı.
Kadjar, Renault’da ilk kez kullanılan yepyeni teknolojileri bünyesinde barındırıyor. Kendi kendine park etmeye yarayan “Eller Serbest Park Sistemi”, öndeki araca çarpma riskinde frenlerin otomatik devreye girmesini sağlayan “Aktif Acil Fren Destek Sistemi (AEBS)”, park manevralarında sürücüyü uyaran “360° park destek sistemi”…


Renault-Nissan İttifakı’nın CMF C/D platformu üzerinde yükselen Kadjar, İttifak’ın crossover segmentindeki uzmanlığını yansıtıyor.
Kadjar, kaliteli üretim için gereken tüm becerileri bünyesinde barındıran ve her açıdan yenilenen Palencia tesisinde üretiliyor.
Kadjar, Türkiye pazarında Touch ve Icon olarak 2 farklı ekipman seviyesi ile satışa sunuluyor.

Yeni Crossover’a yeni isim:
KADJAR ismi, KAD- ve -JAR hecelerinin bir oyunu. KAD ilhamını güçlü ve etkili arazi araçlardan alıyor. JAR “çevikliği” ve “atılımı” simgeliyor. KADJAR ismi egzotik bir ses çağrıştırırken, maceraya ve yepyeni ufukları keşfetmeye davet ediyor. ‘K’ harfi modelin sağlamlığını ve gücünü vurgularken KADJAR,Renault’nun Crossover dünyasında, Captur ve Koleos modellerinin yanında kendinden emin olarak yerini alıyor.

Kadjar aynı zamanda 2016 yılında dünyanın lider otomobil pazarı konumundaki Çin’de   üretilecek ilk Renault otomobili unvanını taşıyacak. 2014 yılında Çin’deki toplam araç satışı  22 milyon adedi aştı; bu rakamın yüzde 26’sı crossover’lardan oluşuyor.

Kadjar ile Renault, crossover serisini Captur ve Koleos arasındaki boşluğa yerleştirdiği bu C Crossover modeliyle daha da genişletiyor. Hızlı bir şekilde genişleyen söz konusu pazarda Kadjar, Renault’nun uluslararası büyümesine ivme kazandıracak bir otomobil. Kadjar aynı zamanda Renault markasının imajını daha da ileriye taşıyacak amiral gemisi modellerden biri olacak. Kadjar Haziran ayından itibaren Renault showroomlarında yerini alacak. 

Renault Kadjar, gücü ve zarafeti ustaca harmanlayan bir tasarım ile C crossover segmentinde iddialı bir duruş sergiliyor. Kadjar, Renault’nun yeni tasarım imzasının ve yeni marka kimliğinin DNA’sını başarı ile yansıtıyor. Kadjar, Renault’nun tasarım stratejisinin dinamizm, güç ve macera unsurlarını yansıtan «KEŞİF» yönünü temsil ederken otomobilin duyulara hitap eden özelliği ise bu tasarımın «AŞK» yönünü vurguluyor. Renault Kadjar kaliteli, konforlu ve her detayı dikkatle düşünülmüş bir iç mekân sunuyor.

Kadjar, sezgisel ve kişiselleştirilebilir ve internete bağlantı imkanı veren Renault R-Link 2 multimedya sistemi ile donatıldı. Araçta yer alan kapasitif ekran sayesinde netlik en üst düzeye ulaşıyor ve güçlenen tepki hızı sayesinde kullanım çok kolay hale geliyor. Akıllı ve sezgisel grafiklere sahip ara yüz ise tıkla-ve-sürükle ikonları, kaydırma ve zumlama işlevleri sayesinde tablet dünyasını anımsatıyor. 7’’ inçlik ekranla sunulan bu yeni versiyon sürücüye her alanda zengin bir deneyim yaşatıyor. 

Kadjar, bünyesinde eksiksiz güvenlik özellikleri barındırıyor. Kadjar’ın far ünitelerinde iki LED ‘Pure Vision’ modülü bulunuyor; bunlar, kısa ve uzun far görevlerini yerine getiriyor. Viraj sis lambaları da yanlardaki görüş açısını en üst düzeye çıkarıyor. Kadjar, ayrıca Renault’nun güvenlik alanındaki tüm deneyimlerini yansıtan ve R-Link 2 menüsü ile devreye sokulabilen “ileri sürüş destek sistemleri” ile donatılmış durumda. 

Aktif Acil Fren Destek Sistemi (AEBS): Söz konusu sistem ön sensör aracılığı ile hareket oranını hesaba katarak Kadjar ve önündeki araç arasındaki mesafeyi algılıyor, öndeki araç ile çarpışma riski algılandığında sürücüyü uyarıyor. Sürücünün her hangi bir tepki vermesine gerek kalmaksızın frenler otomatik biçimde devreye girerek çarpışmayı engelliyor. 

Şerit Takip Sistemi: Söz konusu sistem 70 km/s üzeri hızlarda devreye giriyor ve sürekli ya da kesik şerit çizgileri yanlışlıkla geçildiğinde sürücüyü uyarıyor. Bu sayede aracın şeritten ayrılma riski taşıdığı sürücüye bildirilerek güvenliğe katkı sağlanıyor. 

Kör Nokta Uyarı Sistemi: Söz konusu sistem, otomobilin kör noktasında başka bir araç bulunması halinde sürücüyü uyarıyor ve daha güvenli sollama imkânı veriyor. 

Eller Serbest Park Sistemi: 12 adet sensör vasıtasıyla uygun park yerini belirleyip sürücüye bildirdikten sonra söz konusu sistem direksiyonun kontrolünü devralıyor ve park manevrasını kendisi gerçekleştiriyor. Eller Serbest Park Sistemi üç farklı park modunda devreye girer: paralel, dikey ve açılı park. Manevra esnasında sürücü frenleme ve hızlanma bakımından kontrolü elinde bulundurur. 

360° Park Destek Sistemi: Park etme manevralarında sürücüye yardımcı oluyor  

Geri görüş kamerası: otomobil geri vitesteyken aracın arkasında bulunan engeller dokunmatik ekrana yansıtılıyor.

Yokuş Kalkış Desteği: Sistem, yokuşlarda sürücüye hareket etme süresi tanımak üzere frenleri devreye sokarak otomobilin geri kaymasını engelliyor. 

Cruise Control: Otomobili sabit bir hızda tutarak sürücünün önceden ayarlanmış eşiği aşmasını engelliyor. 

Otomatik Uzun/Kısa Farlar: Kadjar’ın önünde veya arkasında başka bir otomobil olmasına bağlı olarak farlar kısa ve uzun farlar arasında değişir.  

Kadjar’da iki dizel motor seçeneği mevcut.

Energy dCi 110: Renault-Nissan İttifakı’nın en çok satan motoru olan Energy dCi 110, emisyon değerleri (CO2 emisyonu: 99g/km) ve karma NEDC döngüsündeki yakıt tüketimi (3.8 litre/100km) bakımından Kadjar’ı segmentin en üst noktasına yerleştiriyor.

6 ileri manuel vites kutusu birlikte kullanılan Energy dCi 110 aynı zamanda altı ileri EDC çift kavramalı otomatik bir vites kutusu ile de sunuluyor. 

Energy dCi 130:  Energy dCi 130, Renault’nun Formula 1’de edindiği deneyimleri bünyesinde barındırıyor. Downsizing işlemi sayesinde söz konusu 16 valfli dizel motor 96kW’lik (130bg) maksimum güç üretiyor. Bu motor 4X4 çekiş sistemi ve altı vitesli düz vites kutusu ile birlikte kullanılıyor. 

Çok geniş bir devir bandında elde edilen 320 Nm düzeyindeki maksimum tork değeri sayesinde güçlü tepki sağlanıyor. Söz konusu motorlar, Euro 6b emisyon normuna uygun.

Kadjar’da benzinli motor seçeneği de bulunuyor.

Energy TCe 130: Bu benzinli motor altı ileri manuel vites kutusu ile eşleştirildi. 5,500 d/d’de 130bg güç ve 2,000 d/d’den itibaren 205Nm tork üreten söz konusu 1.2-litrelik turbo şarjlı benzinli motor 2.0 lt’lik bir motora benzer performans düzeyine sahip.2016’da ise yedi ileri EDC çift kavramalı otomatik vites kutusu bu motorun bir diğer seçeneği olarak sunulacak.

Kadjar C Crossover segmentinin ve bu segment müşterisinin tüm ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak rafine ve eksiksiz bir ürün gamı ile geliyor.

Kadjar ekipman seviyesi açısından da oldukça tatmin edici ve müşteri odaklı. Türkiye pazarında Touch ve Icon olarak 2 farklı ekipman seviyesi ile satışa sunulacak olan Kadjar, donanım özellikleri ile Crossover segmentinin tüm beklentilerini bünyesinde barındırıyor.

Başlangıç seviyesinden itibaren sunulan eller serbest kart sistemi, elektrikli park freni,  arka park sensörleri, cruise control, 7’’ TFT renkli LED gösterge ekranı gibi donanımlar Kadjar’ın konfor ve teknolojik özelliklerini gözler önüne seriyor. Bununla birlikte Icon versiyonu sınırları zorlayarak yeni keşiflere doğru yol almaya davet ediyor. Otomatik uzun/kısa farlar, hava kalitesini kontrol eden Take Care özellikli elektronik klima, şerit takip sistemi, geri görüş kamerası ve R-Link 2  Icon versiyonun standart özellikleri arasında yer alıyor. Ayrıca aktif acil fren destek sistemi, kör nokta uyarı sistemi, eller serbest park sistemi, 19” alüminyum alaşımlı jantlar, panoramik cam tavan ve deri döşeme opsiyonları ile Kadjar farklı ruhları ve heyecanları yaşamaya imkan veriyor.

Etiketler: Renault Kadjar SUV CrossOver Qashqai Renault Nissan alliance OffRoad 4x4 OffRoader dCi EDC Energy TCe Touch Icon

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Bir Yerli Hyundai Daha

Hyundai yeni B-SUV BAYON ile kompakt gövdede nasıl geniş bir iç mekana sunulabileceğini, gelişmiş güvenlik ve bağlantı elektronikleriyle nasıl ekonomik fiyata modern seviyenin yakalanabileceğini gösteriyor.

Rimac C_Two

IQ’su çok yüksek genç bir Hırvat, 1.194 beygir gücündeki bir hiper elektrikli ile tüm otomotiv dünyasının başını döndürüyor, Porsche ve Hyundai'den yatırım alıyor, hatta Bugatti ile flört ediyor...

Hyundai tam elektrikli Ioniq 5

Hyundai’nin tam 45 yıl önce piyasaya sunduğu ilk modeli PONY’den ilham alınarak tasarlanan IONIQ 5, sedan Ioniq 6 ve büyük SUV Ioniq 7 için de başarılı bir elektromobil işareti!..

Yeni S'in Küçüğü W206 Yeni C-Klasse

Mercedes, artık boyu 6,5cm artarak 4.75m'ye çıkan yeni C-Klasse için daha büyük ölçüler içinde 25mm daha uzun dingil mesafesiyle arka koltuklarda 21mm artan diz mesafesi ve yeni S-Klasse'nin çizgileriyle kabin içi lüksünü tercih etmiş... Orta Sınıf premium'larda ortalık çok karışacak...

Sadece 1 tane Lamborghini SC20

Sadece tek bir çılgın müşteri için ekstrem Essenza'nın tümüyle üstsüz Barchetta şekli, 770 beygir gücünde 6.5 litrelik atmosferik V12 motorlu Lamborghini SC20 üretildi!

Targa 4S Heritage Design

56 yıl öncesinin en güzeli idi, 56 yıl sonra da Heritage Design paketiyle o yılları hatırlatarak yine 911'lerin en güzeli!.. Coupe ve Cabriolet dünyasını yeniden tek bir gövdede bir araya getiren 911 Targa ve 4S Heritage Design Edition...

Bentley Mulliner Bacalar

Sadece 659 HP 6.0 lt W12 motoru değil, en küçük cıvatası bile ısmarlama, elde üretilmiş bir ustalık eseri!.. Olağanüstü düzeyde ayrıcalıkla bir snob İngiliz…

2021 992 GT3

20,8 km Nürburgring-Nordschleife zamanı da 6:59,927'ye çeken 510HP 470Nm yeni Porsche 911GT3 !.. 127,6 HP/lt 2,8kg/HP ile 0-100km/h 3,4 ve 0-200km/h 10,8 saniyelik 7-ileri PDK'dan başka 6 ileri AutoBlip'li manuel GT şanzımanı da var.