FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Lamborghini Asterion

02 Ekim 2014 00:42
Lamborghini Asterion
Tweet It! Facebook

“İtalyan boğaları da artık çağ atlıyor! Lamborghini Asterion, bir benzinli elektrikli hibrid SuperSport!..”

Bayanlar ve baylar!.. İşte, gerçek Lamborghini Asterion LPI910-4 konsept otomobili!.. 
Lamborghini'nin ilk benzinli-elektrikli hibrid modeli, tümüyle Sant'Agata'da yani kendisi tarafından geliştirilmiş!.. Elbette Audi ve VW mühendislerinin ve Italdesign Giugiaro'nun da yardımı biraz olmuş, fakat yeni 5.2 litrelik V10 motorunun 610 boğa gücü arka tekerleklere 7 ileri çift debriyajlı şanzımanla aktarılırken üç elektrik motor da toplamda 300 HP'lik ek güç veriyor!..
Elektrik motorlarından biri şanzımana bağlı olarak arka tekerlekleri çevirebiliyorken, diğer iki elektrik motor da ön aksa bağlı olarak çalışıyor... Arada ise alt tünelde bir lithium-ion batarya, hem denge hem de enerji deposu olarak kullanılıyor!..
İtaliyanlara göre bu canavar boğa, 0-100km/h hızlanmasını 3.0 saniyede gerçekleştirecek ve maksimumda 320km/h hıza ulaşabilecek!.. 
Bu arada ortalama tüketimi de 4.2 lt/100km gibi çılgın bir ekonomik değer sunacak!..
 

Etiketler: Lamborghini Asterion LPI910-4 SuperSport benzin elektrik hibrid

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..