FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Çapkın İtalyanlar

19 Eylül 2014 18:28
Çapkın İtalyanlar
Tweet It! Facebook

“500’ün Popstar, Cult, Sport ve GQ versiyonlarıyla birlikte, Fiat 500L modelinin Beats Edition versiyonu, Fiat'ın sıradan modellere karşı adeta bir itirazı...”

Fiat, Türkiye’de başarılı satış rakamlarına ulaşan 500 ailesini, 2014 model 500 ve 500L versiyonlarıyla büyütmeyi sürdürüyor. Ailenin en yeni üyeleri olan ikonik 500 modelinin Popstar, Cult, Sport ve GQ versiyonları ile 500L serisinin en üst versiyonu 500L Beats Edition, Haziran ayında showroom’lardaki yerini aldı. Fiat 500 Ailesi’nin global başarısını göstermek üzere tasarlanan yüzen Fiat 500’ler de, bu vesileyle, dünya turu kapsamında İstanbul’daydı. Tanıtım toplantısının ardından ilk kez suya indirilen 500 Ailesi’nin yüzen üyeleri, iki hafta boyunca Türkiye sahillerini de gezdi.

Tüm dünyada büyük ilgi gören ve otomotiv dünyasının efsanevi modelleri arasında yer alan Fiat 500’ün Cult versiyonu, yeni 7’’ TFT gösterge paneli, deri döşemesi ve kendine has stil öğeleriyle dikkatleri üzerine çekiyor. Ailenin 5 kapılı üyesi 500L’nin, serinin hafif arazi kabiliyetine sahip ve ülkemizde Rockstar olarak adlandırılan versiyonu üzerinde geliştirilen Beats Edition versiyonu ise parlak siyah ya da mat gri gövde rengi ve sıra dışı bir müzik deneyimi sunan özel ses sistemiyle farkını ortaya koyuyor. 

Fiat 500 Ailesi’nin yeni modellerinin tanıtımında konuşan Fiat İş Birimi Direktörü Okan Baş, "Fiat, dünyada otomotiv ikonu haline gelmiş efsanevi 500 modelini bir ürün ailesine dönüştürme stratejisi doğrultusunda, yeni modellerle birlikte ürün gamını başarıyla genişletmeye devam ediyor. Bu kapsamda, ilk kez 2014 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Fiat 500 Cult ve Fiat 500L Beats Edition ile birlikte, 500 modelinin Popstar, Sport ve GQ versiyonlarını otomobilseverlerle buluşturmaktan son derece mutluyuz. Markamız farklı segmentlerdeki müşteri beklentilerine cevap veren geniş bir ürün gamına sahip. 500L modelinin, lansmanından bu yana geçen 1 yıllık sürede 4.000 adedin üzerinde satış rakamına ulaşması ve yılın ilk 5 ayında %60’lık payla segmentini domine etmesi, Fiat’ın Türk tüketiciler için ne derece doğru ürünler sunduğunu kanıtlıyor. Fiat 500 Ailesi ile yılın ilk 5 ayında 1.252 adetlik satış rakamına ulaştık. Yeni modellerin de katkısıyla, 2014 sonuna kadar 500 Ailesi’nden 4.000 adet araç satmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda otomobil satışlarımızın yaklaşık %10’luk kısmını 500 Ailesi ile elde edeceğimizi öngörüyoruz” diye konuştu.

Fiat Pazarlama Müdürü Özgür Süslü ise “Otomobil tutkunları nezdinde her zaman özel bir yere sahip Fiat 500’ün 2014 serisini, mevcut Pop ve Lounge’a ek olarak Popstar, Cult, Sport ve GQ versiyonlarıyla pazara sunuyoruz. Özellikle, Cult versiyonu, 7 inçlik TFT ekranlı gösterge paneli, 16 inç alaşımlı jantları, teknolojik donanımları ve deri döşeme gibi özellikleriyle, beklentileri yüksek ve ayrıcalık arayan 500 müşterileri için son derece iyi bir alternatif oluşturuyor. Bununla birlikte, Sport ve Sport üzerinden geliştirilen özel seri GQ versiyonları, 2014 serisi 500 modellerinde ilk kez kullanılan yeni 0,9 litrelik 105 HP TwinAir Turbo motorla, performans ve ekonomiyi bir arada sunuyor. Bu modellerimizin özellikle erkek müşterilerimiz tarafından büyük ilgi göreceğini düşünüyoruz. 500 Ailesi’nin diğer yeni üyesi 500L Beats Edition ise araç içi ses deneyiminde bir devrim yaratacak yeni ses sisteminin yanı sıra, kendine has çift gövde renkleri, 17 inçlik mat siyah alaşımlı jantları, Traction+ teknolojisi, dokunmatik ekranlı U-Connect sistemi ve diğer teknolojik özellikleriyle farkını ortaya koyuyor. Yalnızca 120 HP gücündeki motor seçenekleriyle satışa sunduğumuz 500L Beats Edition’ın, tarzıyla fark yaratmak isteyen otomobil tutkunlarının ilk tercihi olacağı inancındayız” diye konuştu.

Fiat 500 ailesinin global başarısını göstermek için tasarlanan yüzen Fiat 500’ler, dünya turuna çıktı. Los Angeles, Miami, Chicago ve Ibiza’dan sonra İstanbul’a gelen Fiat 500’leri denizde yüzerken görenler, şaşkınlıklarını gizleyemiyor. Fiat 500 Ailesi’nin tanıtım toplantısının ardından ilk kez suya indirilen 500 Ailesi’nin yüzen mensupları, 2 hafta boyunca Türkiye sahillerini gezdi. 28-29 Haziran hafta sonunda İstanbul, sonraki günlerde ise Çeşme ve Bodrum’da yüzerek şovlarını gerçekleştiren "yüzen 500’ler", dünya turuna Türkiye’den sonra Avusturya, Hollanda, Almanya ve Polonya gezileriyle devam ettiler...

Tasarım ve seçkinliğin yeni tanımı: Fiat 500 Cult

Fiat 500’ün 2014 modellerinin en önemlisi olan Cult versiyonu, 16 inç alaşımlı jantları ve parlak siyah tavanıyla ortaya seçkin bir stil koyuyor.  Magneti Marelli ile birlikte geliştirilen 7 inçlik TFT ekranlı gösterge paneli, Frau deri döşeme, otomatik klima, Blue&Me gibi yenilikçi teknolojiler birleşerek, Fiat 500’ün beklentileri yüksek ve ayrıcalık arayan müşterilerine benzersiz bir konfor sunuyor. Fiat 500’ün “trend belirleyen” ruhunu yeniden ön plana çıkaran Cult versiyonu, ek olarak sunduğu arka park sensörleri, sabit cam tavanı, deri direksiyon ve vites topuzu gibi konfor özellikleri; ESC, Hillholder, 7 hava yastığı gibi güvenlik donanımlarıyla, kullanıcıların beklentilerini aşıyor. 1,2 69 HP benzinli motorla satışa sunulan Cult versiyonunda, DualogicTM yarı otomatik şanzıman seçeneği de tercih edilebiliyor.

Erkekler için 500: Sport

500’ün maskülen yüzünü ortaya koyan Fiat 500 Sport, sahip olduğu özel tasarım tamponları, sportif direksiyon simidi ve koltukları, siyah iç mekanı, kendisine has 15 inç alaşımlı jantları, 7 inç TFT gösterge paneli ve yeni 0,9 Twinair 105 HP motoruyla, erkeklere odaklanan bir model olarak 500 gamında yerini alıyor. Standart olarak sunduğu yüksek donanım seviyesiyle performans ve konforu birleştiren bu versiyon, 500’ü daha geniş kitlelere ulaştırırken, ESC ve 7 hava yastığıyla, diğer 500 versiyonları gibi güvenlikten de ödün vermiyor.

Gerçek centilmenler için sınırlı sayıda: Fiat 500 GQ

Fiat’ın dünyaca ünlü erkek dergisi GQ işbirliğiyle 500 Sport versiyonu üzerinden geliştirdiği Fiat 500 GQ özel serisi, Sport versiyona ek olarak sunduğu siyah deri döşeme, 16 inç alaşımlı jantlar, özel gri-siyah gövde rengi ve B sütununda yer alan GQ logosuyla maskülen bir tasarım ortaya koyuyor. Kendisi gibi özel olan sınırlı sayıda centilmenin sahip olacağı bu seri, sadece yıl sonuna kadar üretilecek. 

Eğlence ve maceranın mükemmel birleşimi: Fiat 500L Beats Edition

Fiat’ın otomotiv dünyasında bir ikon haline gelen 500 modelinin özel serileri, bir moda simgesi olarak kabul edilirken, 500L serisi de odak noktasına teknolojiyi koyuyor. Fiat 500L Beats Edition modelinin dış tasarımı, kendine özel mat gri gövde/mat siyah tavan ya da parlak gri gövde/parlak siyah tavan, 17 inç mat siyah alaşımlı jantlar, kırmızı fren kaliperleri ve kırmızı çizgili mat siyah yan aynalarıyla, diğer 500L versiyonlarından farklılaşıyor. Aynı şekilde iç kısmı da, siyah renk odaklı tasarımı, kırmızı dikişli siyah yarı deri koltukları ve koltuk sırtlıklarındaki kırmızı 500 logolarıyla fark yaratıyor. Sunduğu teknoloji ve konfor özellikleriyle de dikkat çeken 500L Beats Edition, dünyaca ünlü ses sistemi üreticisi Beats by Dr. Dre tarafından 500L modeli için özel olarak geliştirilen 520 W’lik ses sistemini standart olarak sunuyor. Bu özel ses sistemine ek olarak, navigasyon, geri görüş kamerası, ısıtmalı koltuklar, çift bölgeli otomatik klima, 5 inç dokunmatik ekranlı U-Connect sistemi gibi üstün özellikler barındıran 500L Beats Edition, tüm diğer 500L versiyonları gibi ESC ve 6 hava yastığı ile güvenlik ekipmanlarını da eksiksiz olarak kullanıcılarına sunuyor. Tasarım ve donanımın yanında performans olarak da ailenin diğer üyelerinden ayrışan Fiat 500L Beats Edition versiyonunda, biri benzinli diğeri dizel 2 adet 120 HP’lik motor seçeneklerine yer veriliyor. 

Etiketler: Fiat 500 Fiat 500 GQ Cult 500L Sport A-segment minik Beats Edition Italian İtalyan Tofaş Beats by Dr. Dre swimm yüzen 500

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Gündelik McLaren

McLaren süper hafif ve kullanımı çok kolay bir GranTurismo yarattı... Tasarımı yine aşarı sportif gibi dursa da bu GT, aslında normal yollarda keyif çatmanız için fazlasıyla konforlu... Fakat, performans değerleri yine de baş döndürüyor!..

Golf 8

45 yıl önce ilk Golf üretilmeye başlanmış ve 20. Yüzyılın ikinci Halk Otomobili olmuştu... 1974'ten bu yana hem VW Grubu, hem de otomotiv endüstrisi çok değişti!.. Artık dijital çağa girdik ve Sekizinci Nesil Yeni Golf de artık neredeyse tümüyle dijital bir otomobil oluyor!.. Bu arada iki far arasındaki LED şerit, sadece GTE'lerde olacakmış... ‪#MildHybrid #eTSI motorlar 110, 140 ve 150HP olarak @volkswagen #Golf8 %10 daha az tüketecekmiş...‬ ‪204 ve 245HP’lik #PHEV #GolfGTE seçenekleriyle 5 tane elektriklendirilmiş #allnewgolf çıkacak!.. ‬ ‪TGI ise 130HP!‬ ‪NOx’u %80 azaltılmış dizel olarak 115 ve 150HP’lik iki TDI’ı olacak!‬

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..