FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Çılgın OffRoader

09 Nisan 2015 01:10
Çılgın OffRoader
Tweet It! Facebook

“AMG'nin 6x6 G63 Pick-Up'ı, önceleri şaka zannedilmişti... Fakat, sonra öyle bir talep gördü ki, artık neredeyse seri üretime girecek!..”

Herkes OffRoad aracı yapıyor… 

Bazılarını ise, efsane markalar…

Mercedes ve AMG ünlü G-Klasse’lerinin üzerine daha ne yapabiliriz demişler ve dünyanın ilk sivil 6x6 aracını üretmişler…

6 çekerli bu G-Klasse’ye de 544 beygir gücünde bir V8 BiTurbo motor koymuşlar…

Özel şasisi ve 5 ayrı diferansiyel kilidi ile G63 AMG 6x6, artık geçilemeyecek bir arazi kalmadığının iddiasında!..

AMG’nin özel kabin içi donanımı da alttaki müthiş arazi kabiliyetine eklenmiş…

Böylece en zorlu hatta imkansız şartlarda bile konforla yolculuk yapılabilecek…

En dik açılar, en kötü zeminler, artık sorun değil!..

Tüm topoğrafik ve meteorolojik engelleri aşabilecek olarak geliştirilmiş olan bu 6 çekerli Mercedes, sarp kayalıklarda bile dağ keçileri gibi gezinmenizi sağlayacak…

Diğer yanda G 63 AMG 6×6 ile en yüksek kumulların üzerine çıkmak, kum kanallarına takılmadan geçmek, OffRoad'çu herkesin rüyası değil mi?..

Sarsılmayan direksiyonel stabilitesiyle sert akıntılı nehirde ilerlemeyi  bile çocuk oyuncağı yalan bu yıldızlı 6 çekerli, 1 metrelik su geçiş kabiliyetiyle de tam bir rüya arazicisi!..

Bu arada unutmadan belirtelim; bu 6x6, o kadar popüler oldu ki, artık Brabus tarafından bile hazırlanmaya başlandı...

Etiketler: 6x6 AMG Mercedes-AMG Mercedes-Benz G-Klasse G63 OffRoader OffRoad G 63 BiTurbo V8 Deutsch Alman Daimler Pick-Up

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Gündelik McLaren

McLaren süper hafif ve kullanımı çok kolay bir GranTurismo yarattı... Tasarımı yine aşarı sportif gibi dursa da bu GT, aslında normal yollarda keyif çatmanız için fazlasıyla konforlu... Fakat, performans değerleri yine de baş döndürüyor!..

Golf 8

45 yıl önce ilk Golf üretilmeye başlanmış ve 20. Yüzyılın ikinci Halk Otomobili olmuştu... 1974'ten bu yana hem VW Grubu, hem de otomotiv endüstrisi çok değişti!.. Artık dijital çağa girdik ve Sekizinci Nesil Yeni Golf de artık neredeyse tümüyle dijital bir otomobil oluyor!.. Bu arada iki far arasındaki LED şerit, sadece GTE'lerde olacakmış... ‪#MildHybrid #eTSI motorlar 110, 140 ve 150HP olarak @volkswagen #Golf8 %10 daha az tüketecekmiş...‬ ‪204 ve 245HP’lik #PHEV #GolfGTE seçenekleriyle 5 tane elektriklendirilmiş #allnewgolf çıkacak!.. ‬ ‪TGI ise 130HP!‬ ‪NOx’u %80 azaltılmış dizel olarak 115 ve 150HP’lik iki TDI’ı olacak!‬

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..