FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Citroen AirCross

08 Nisan 2015 13:59
Citroen AirCross
Tweet It! Facebook

“Citroen, geleneğini bozmadı ve AirCross konseptiyle de yine kreatif tasarım sınırlarını zorladı!..”

İnce arka LED ışıklarıyla önce C4 Cactus'e benzetmiş olsak da, AirCross konsepti, Citroen markasının yepyeni bir tasarım çizgisinde SUV araçlara doğru yaklaştığını düşündürüyor...
Aslında Range Rover'ların lüks havasının yakalanmak istenmiş olduğu bu yepyeni konsept, C4 Cactus'ün üzerinde bir segmente yerleşecek yeni Citroen SUV'unun ilk gösterimi...
Daha premium, daha büyük bir Citroen olarak yeni C4 AirCross olarak da gerçekleştirilebilir...
Özellikle yan alt korumalar ve farklı tampon şekilleriyle göz alan AirCross konsepti, yürür aksamda da ön aksa bağlı 218 HP'lik Turbo benzinli 1.6 lt motorunun gerisinde arka aks için 95 HP'lik bir elektrikli motora sahip olarak farklılığını gösteriyor... Sadece elektrikli olarak 50 km gidebilen AirCross konsept aracının, 100 km/h hıza 4.5 saniyede çıkması ve 100 km'de 1.7 litrelik minimum tüketim iddiası da dikkat çekiyor!..

Etiketler: Citroen AirCross SUV CrossOver Français kreatif creative hybrid hibrid design tasarım

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..