FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Citroen DS Wild Rubis

11 Nisan 2013 02:19
Citroen DS Wild Rubis
Tweet It! Facebook

“Citroen'in upgrade modellerine ait DS serisi, Wild Rubis konseptiyle ilk kompakt SUV'una ya da başka bir deyişle ilk CrossOver'ına kavuşuyor. Yeni modelin ismi, DSX olabilir!..”

Citroen'in ilk SUV modeli, elbette bu değil... Fakat, DS serisinin ilk arazi tipli şekli, bu DS Wild Rubis ile gerçekleşecek. 
Mercedes'ten BMW'ye, Lincoln'den Lexus'a, tüm premium markaların yeni trendi olan bu küçük ölçülü dört çekerli yüksek oturma pozisyonlu araçların rüzgarında Citroen'in "lüks" DS'i de geri kalamazdı!..

İşlenmemiş Yakut anlamında Wild Rubis ismi verilen konsept, geleceğin DSX'i için çok iyi bir fikir oluşmasını sağlıyor.
Sanıyoruz, Wild Rubis, DSX'e dönüştüğünde, Avrupalı otomobil markaları arasında çok iyi bir modern CrossOver seçeneği ortaya çıkmış olacak...

Auto China 2013 fuarında Şangay'da sergilenecek olan bu çekici kompakt SUV hakkında tüm ayrıntılar, önümüzdeki hafta CarsNews.TV ile, yine bu sayfada olacak!..

Etiketler: Citroen DS lux luxury lüks Wild Rubis

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..