FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Efsane C Coupe

03 Aralık 2015 20:53
Efsane C Coupe
Tweet It! Facebook

“Yeni C-Coupe ile Mercedes-Benz, öyle bir atağa geçiyor ki, yakın rakiplerinin yapacağı tek şey, onun güzel arka stoplarını seyretmek!..”

Otomobilin yerini bulduğunuz ConnectMe gibi en yeni teknolojileriyle ya da muhteşem tasarımıyla değil, C-Coupe tarihinin en sportif karakteriyle en yeni "yıldız" kalpleri fethedecek!..

Özellikle de 510 beygir gücündeki, adeta bir DTM aracının "sivil" hali olan, C63 S AMG Coupe'nin bundan böyle her gencin rüyasını süsleyeceğinden eminiz!..

Sürüş keyfine odaklı bir karaktere sahip yeni C-Serisi Coupé, iddialı tasarımı ve sportif yapısıyla modern ve lüks kavramlarını bir arada sunuyor. İç mekanda  stil ve sportifliği yepyeni bir seviyeye taşıyan araçta isteğe bağlı olarak havalı süspansiyona sahip dinamik yapılandırılmış şasi tercih edilebiliyor. Bu sayede kullanıcılar, yüksek seviyede süspansiyon konforu ile düşük lastik titreşiminin, çevik yol tutuşun ve sürüş zevkinin tadını çıkartabiliyor. Ağırlığı azaltmak üzere tercih edilen hafif gövde, mükemmel aerodinamik unsurlar ve yüksek performansa sahip, aynı zamanda verimliliği yüksek motorlar buna yardımcı oluyor.  

Göz alıcı radyatör ızgarası ve çarpıcı sportifliğe sahip ön tasarımıyla önceki modelden 60 mm daha uzun olan C-Serisi Coupé, Mercedes-Benz’in coupé genlerini cesur ve güçlü görünüme sahip arka tasarım ile birleştiriyor ve çerçevesiz kapı yapısıyla sportif karakterini vurguluyor. Bir önceki modele göre artırılan iç mekan hacmi, sürücü ve ön yolcu için daha fazla ferahlık yaratıyor.  Yeni nesil C-Serisi Sedan ve C-Serisi Coupé’de  sunulan önemli bir yenilik de aracın orta konsulunda yer alan “dokunmatik kumanda paneli” (touch pad).  Bu panel, akıllı telefonlarda olduğu gibi parmak hareketleriyle tüm ana ünitelerin oldukça pratik bir şekilde kullanılmasını ve çalışmasını sağlıyor. Aynı zamanda bu bölümde harfler, rakamlar ve özel karakterler herhangi bir dilde el yazısıyla girildiğinde dahi eksiksiz olarak algılanabiliyor. Önemli bilgileri doğrudan sürücünün görüş alanında görüntüleyen „ön camda sanal gösterge paneli (HUD)” de yeni C-Serisi Sedan ve C-Serisi Coupé’de sunulan bir başka yenilik. Aracın sunduğu teknolojik sistem, araç hızı, navigasyon sistemi bilgileri ve DISTRONIC PLUS mesajlarını da ekrana aktarıyor. Yeni C-Serisi Sedan ve C-Serisi Coupé’de tamamen yenilenen bilgi-eğlence sistemi dokunmatik panelden kontrol edilebilme özelliğinin yanı sıra tüm fonksiyonları hızlı bir şekilde gösteren etkileyici animasyonlar ve görsel efektlere sahip. Tüm bunların yanı sıra klima sistemi de tamamen yenilendi ve performans, verimlilik, hava ve kontrol kalitesi tamamen artırıldı.

Yeni C-Serisi Sedan ve C-Serisi Coupé, „Akıllı Sürüş“ konseptinin bir parçası olarak E ve S-Serisi araçlarda sunulan üstün teknolojik sistemler ile konfor ve güvenliği daha da üst seviyelere taşıyor. Destek sistemleri en son radar, kamera ve sensör teknolojilerine dayanıyor ve yakın sürüş, yorgunluk, karanlık gibi kaza nedenlerine sebep olan öğeleri hedef alıyor. Yeni geliştirilen destek sistemlerinin bazıları sadece uyarırken bazıları tehlikeli durumlarda sürücüye müdahale de edebiliyor; 

Sürücünün yorgunluğunu tespit ederek uyaran - Konsantrasyon kaybı yardımcısı (Attention Assist) 

Arkadan çarpma risklerini azaltan - Çarpışma önleme yardımcısı (Collision Prevention Assist)

Takip edilen araç ile aradaki mesafeyi sürekli koruyan, hatta trafik sıkıştığında otomatik olarak dur-kalk yapmasını sağlayan – Distronic Plus

Olası kazayı algılayan ve yolcuları kazayı en hafif şekilde atlatmaya hazırlayan - Pre-Safe® 

Aracın şerit içinde kalmasını denetleyen ve aktif müdahalede bulunan - Aktif Şerit Takip Yardımcısı (Active Lane Keeping Assist)

Aracın rahat park edilebilmesini sağlayan ve kendi kendine paralel ve dik park edebilen ön ve arka park sensörleri – Parktronic

Ön, yan ve arka taraftaki dört kameradan gelen görüntü bilgilerini kullanarak, aracın ve çevresinin kuş bakışı görünüşünü çıkaran, manevra sırasında, park yerlerine giriş çıkışta kolaylık sağlayan - 360-derece kamera

Uzun hüzmeli farları, trafik durumuna göre diğer araç sürücülerinin gözünü almayacak şekilde otomatik ayarlayan - Adaptif Uzun Far Yardımcısı PLUS

Ağırlığı100 kilogram azaltılarak hafiflik sıralamasında segmentinin lideri konumunda bulunan yeni C-Serisi, tümü ECO start/stop fonksiyonuna sahip ve Euro 6 emisyonu standartlarındaki güçlü ve verimli benzinli ve dizel motorları ile bir önceki nesile kıyasla % 20’ye varan bir yakıt tasarrufu sağlıyor. 

Yeni nesil C-Serisi’nin BlueDIRECT dört silindirli benzinli motorları, yüksek verimi sınıfının en iyisi konumunda olan emisyon performansı ile bir araya getiriyor. 4MATIC sürekli dört tekerden çekiş sistemi ise aracın çekiş ve sürüş dengesini artırmaya yardımcı olurken aynı zamanda aracın sportif karakterini de ön plana çıkarıyor. Opsiyonel olarak sunulan ön ve arka akslarda havalı süspansiyon (AIRMATIC) sistemine sahip kendi segmentindeki ilk araç olan yeni C-Serisi’nde, AGILITY SELECT düğmesi kullanılarak “Comfort”, “ECO”, “Sport” ve “Sport+” gibi farklı sürüş seçenekleri tercih edilebiliyor. 

Mercedes-Benz C-Serisi Sedan ve Estate, pazara 1.6 litre hacminde, 156 PS gücündeki benzinli motoru ve 7G-TRONIC otomatik şanzımanlı C 180 versiyonu, 1,6 lt. dizel motoru ve 7G-TRONIC otomatik şanzıman seçeneğine sahip C 200 d versiyonu ve iki adet birbirinden performanslı AMG performans modeli ile pazara sunuluyor. Toplamda 17 adet seçeneğe sahip C-Serisi versiyonlarının geri kalanları ise sipariş üzerine temin edilebiliyor.

Mercedes-Benz C-Serisi Coupé ise C 180, C 300, Mercedes-AMG C 63 ve Mercedes-AMG C 63 S olmak üzere dört farklı versiyon ile aşağıdaki teknik veriler ile satışa sunuluyor:

 

Model

Sld#

Motor 

cc

Güç

HP

Tork
Nm 

0-100 km/h
sec

Tüketim

lt/100km

C180 

4

1595

156

250

8,8

5,4 – 5,9

C300

4

1991

245

370

6,0

6,3 – 6,8

AMG C63 

8

3982

476

650

4,0

8,6 – 8,9

AMG C63S

8

3982

510

700

3,9

8,6 – 8,9

 

Etiketler: Mercedes Mercedes-AMG AMG Mercedes-Benz C Coupe C63 S AMG C63 Deutsch Autobahn Speed Geschwindigkeit Hız Ascari

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Gündelik McLaren

McLaren süper hafif ve kullanımı çok kolay bir GranTurismo yarattı... Tasarımı yine aşarı sportif gibi dursa da bu GT, aslında normal yollarda keyif çatmanız için fazlasıyla konforlu... Fakat, performans değerleri yine de baş döndürüyor!..

Golf 8

45 yıl önce ilk Golf üretilmeye başlanmış ve 20. Yüzyılın ikinci Halk Otomobili olmuştu... 1974'ten bu yana hem VW Grubu, hem de otomotiv endüstrisi çok değişti!.. Artık dijital çağa girdik ve Sekizinci Nesil Yeni Golf de artık neredeyse tümüyle dijital bir otomobil oluyor!.. Bu arada iki far arasındaki LED şerit, sadece GTE'lerde olacakmış... ‪#MildHybrid #eTSI motorlar 110, 140 ve 150HP olarak @volkswagen #Golf8 %10 daha az tüketecekmiş...‬ ‪204 ve 245HP’lik #PHEV #GolfGTE seçenekleriyle 5 tane elektriklendirilmiş #allnewgolf çıkacak!.. ‬ ‪TGI ise 130HP!‬ ‪NOx’u %80 azaltılmış dizel olarak 115 ve 150HP’lik iki TDI’ı olacak!‬

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..