FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Küçük Hyundai SUV'u

15 Mart 2015 15:29
Küçük Hyundai SUV'u
Tweet It! Facebook

“Türkiye'de Hyundai Assan'da da üretilmesi beklenen, küçük Hyundai SUV'u i20 Active, Hindistan versiyonuyla ilk kez gösterildi.”

Hyundai'nin merakla beklenen B-Segmenti CrossOver modeli, i20 Active ismiyle Hindistan üretimi olarak kendi gösterdi.Yerden 20 mm daha yüksek, daha kalın ve yüksek ön ve arka tamponları, alt kısımlardaki plastik koruma panelleriyle Avrupa için Türkiye'de de üretilen normal yeni i20'den farklılaşan bu küçük Hyundai SUV'u, eğer Türkiye'de de yine Avrupa pazarları için üretime girerse, müthiş bir gelişme gerçekleşmiş olacak.
Türkiye, artık sadece ticari ve volüm modellerin değil, artık daha niş modellerin de üretimini gerçekleştiren bir otomotiv merkezi yolunda çok önemli bir adım atmış olacak...

Tümüyle yeni i20 zemini üzerinde geliştirilmiş olan i20 Active, Türkiye ve Avrupa için ix20 isminde yollara çıkabilir...

Görünümü bir SUV şeklinde olsa da, sadece önden çekerli ve sadece yeni i20 motorlarıyla mhendisliği tamamlanmış olan i20 Active, 220 Nm ve 90 HP'lik 1.4 lt dizel motoruyla otomatik şanzıman seçeneği olmamasına rağmen Türkiye pazarını alt üst edebilir!..
Ayrıca 114 Nm ve 83 HP'lik 1.2 lt benzinli motoru da olacak olan i20 Active'in şanzımanı 5 ileri manuel... Sadece dizel için 6 ileri manuel şanzıman da sunulduğunu hatırlatalım...
Dizelin 4.7 lt/100 km ve benzinlinin 5.8 lt/100 km yakıt tüketim değerleri de göz doldururken, i20 Active'in son dişli tahrik oranının geliştirilmiş olmasıyla benzinlide yüzde 6 ve dizelde yüzde 11 oranında daha hızlı devirlenme potansiyeli ortaya çıkarılmış...
Yeni i20 hatchback ile karşılaştırıldığında 10 mm daha uzun, 26 mm daha geniş ve 50 mm daha yüksek olan i20 Active'in dingil mesafesi ise aynı yeni i20'deki gibi bırakılmış... Aynı şekilde 285 desimetreküplük bagaj kapasitesi de değiştirilmemiş. 
LED gündüz farları, 8 hoparlörlü USB/Aux girişli müzik sistemi, Bluetooth bağlantı imkanı ve 1 GB dahili audio belleği de, i20 Active'in otomatik klima, aluminyum pedallar, 16 inçlik elmas kesim alaşım jantlar, ön hava yastıkları ve ABS gibi temel özelliklerinden...
Türkiye'de ismi Active olmayacak olsa bile baştan aşağı aktif görünen bu küçük Hyundai SUV'u, umarız planlandığı gibi bu yıl içinde Hyundai Assan fabrikasının kapılarından da çıkar ve gururla Avrupa ihracat listemize girer!..

Etiketler: Hyundai Assan i20 Active SUV CrossOver Made In Turkey India Hindistan Türkiye Europe Avrupa ix20

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Gündelik McLaren

McLaren süper hafif ve kullanımı çok kolay bir GranTurismo yarattı... Tasarımı yine aşarı sportif gibi dursa da bu GT, aslında normal yollarda keyif çatmanız için fazlasıyla konforlu... Fakat, performans değerleri yine de baş döndürüyor!..

Golf 8

45 yıl önce ilk Golf üretilmeye başlanmış ve 20. Yüzyılın ikinci Halk Otomobili olmuştu... 1974'ten bu yana hem VW Grubu, hem de otomotiv endüstrisi çok değişti!.. Artık dijital çağa girdik ve Sekizinci Nesil Yeni Golf de artık neredeyse tümüyle dijital bir otomobil oluyor!.. Bu arada iki far arasındaki LED şerit, sadece GTE'lerde olacakmış... ‪#MildHybrid #eTSI motorlar 110, 140 ve 150HP olarak @volkswagen #Golf8 %10 daha az tüketecekmiş...‬ ‪204 ve 245HP’lik #PHEV #GolfGTE seçenekleriyle 5 tane elektriklendirilmiş #allnewgolf çıkacak!.. ‬ ‪TGI ise 130HP!‬ ‪NOx’u %80 azaltılmış dizel olarak 115 ve 150HP’lik iki TDI’ı olacak!‬

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..