FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Ekstrem Aston Martin

29 Mayıs 2013 03:04
Ekstrem Aston Martin
Tweet It! Facebook

“One-77'dan sonra Aston Martin'in ürettiği en hızlı model, V12 Vantage S!.. 573 HP, 620 Nm ve 330 km/h maksimum hız ile bu son Vantage, belki de Vantage serisine en güçlü "veda" olacak. ”

Aston Martin, Vantage model ailesine veda etmek üzere... Fakat, Aston Martin, seri bitmeden V12 Vantage S ile büyük bir sürpriz yaptı!..

İngiltere Gaydon'da tasarlanan ve üretilen Aston Martin'lerin en ekstrem modeli Vantage'ın en ekstrem versiyonu V12 Vantage S, yarış otomobillerinin teknolojisini trafiğe açık yollara taşıyor.

V12 Vantage'ın üretiminin yerine geçen bu yeni "S", CNC ile işlenmiş yanma odaları ve tek parça yontulmuş eksantrik millere sahip tümüyle aluminyumdan yapılmış AM28 denilen yepyeni bir 6.0 litrelik V12 motora sahip. 

48 supaplı üstten dört eksantrik milli 5.935 cc'lik bu V12 motorun 573 beygir gücü ve 620 Nm'lik maksimum torku, arkadan itişli bu en yeni Aston Martin'i, son V12 Vantage'a göre yüzde 10 oranında daha kuvvetli yapıyor!..

Aynı şekilde 4 saniyelik 0-100 km/h akselerasyonun ve 330 km/h'lik maksimum hızın öngörülmesi de, bu eksterm İngiliz için heyecanlanmamızı sağlıyor.

One-77 modelinden adapte edilmiş egzost sistemiyle, en hızlı Aston Martin'lerden biri olarak "yakışan" bir sese de sahip olan V12 Vantage S, FIA GT yarışlarına katılan Aston Martin yarışçılarında geliştirilmiş 7 ileri (AMT) otomatikleştirilmiş manuel Sportshift III şanzımanıyla da önceki V12'lerden çok daha farklı!.. Üstelik daha da hafif!..

Normal, Sport ve Track modlarına sahip 3 kademeli adaptif amortisör sistemiyle suspansiyonu ayarlanabilen V12 Vantage S'in hidrolik destekli direksiyon sistemi de bu üç moda göre hassasiyetini ya da sertliğini değiştiriyor…

Ayrıca; Sport moddayken, vites seçimi, debriyaj tepkisi ve egzost sesi de değişiyor!..

CC100 Speedster konseptinde olduğu gibi ön panjurunda karbon fiber veya titanyum gümüş dokulu amuminyum ön panjuru, 10 kollu 19 inçlik jantlar, siyah tavan ve siyah renkli pedallara sahip olan V12 Vantage S, bugüne kadar üretilmiş en çılgın Vantage modeli!..

One-77'ın ardından gelen Aston Martin'in ürettiği en hızlı model!..

Dr. Ulrich Bez'in sözleriyle "Safkan bir Aston Martin… doğasında ekstrem olan…"

Etiketler: Aston Martin Aston Vantage S V12 extreme ekstrem super sport SuperSport

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

İkinci GLA da geldi

Eski hali yükseltilmiş bir Hatchback diye eleştirilen Mercedes'in en küçük CrossOver modeli GLA, şimdi biraz daha küçük SUV gibi görünmek üzere yenilenmiş... İşlevsel, geniş iç mekân ve yüksek güvenlik özellikleriyle öne çıkan Yeni GLA, Türkiye'de Temmuz 2020 itibariyle 412.500 TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıktı...

Tiguan Asıl Şimdi Oldu

R ve eHybrid sürprizleriyle Klaus Zyciora çizgilerinde Atlas Cross Sport'a benzetilerek, artık daha yakışıklı bir tasarıma kavuşturulan kompakt Volkswagen SUV’u Tiguan da, verimli ve yüksek performanslı TSI ve TDI motor seçenekleri, yeni nesil sürüş asistan sistemleri, dijitalleşen ön panel ve direksiyon kontrol kumandaları ile “I.Q. Light” teknolojisine sahip LED matrix ön farlarla yenilendi.

Zamane Efsane Defender

Şaşırtıcı derecede iyi ve çok rafine asfalt üstü sürüşe de sahip, fakat delicesine iyi off-road yapabilen, neredeyse kusursuz bir tasarım ve gerçek iş makinası olmak için gereğinden çok daha fazla aksesuar ile işte yeni Land Rover Defender

Yeni C4 Tüm Ayrıntılar

C Hatchback segmenti Avrupa’nın en önemli segmentlerinden biri ve Citroën, tamamen elektrikli yeni ë-C4 ve yeni C4 ile bu segmente oldukça iddialı bir giriş yapıyor. Citroën DNA’sının yenilikçi özelliklerini ve üstün konfor seviyesini bünyesinde barındıran yeni modelimiz farklı müşteri beklentilerini karşılamak üzere tamamen elektrikli, benzinli ve dizel olmak üzere üç farklı motor seçeneği sunuyor.

Ukala Bentayga

Bentley Beyond 100 iş geliştirme planı çerçevesinde tüm modeller baştan aşağı gençleştiriliyor... Şimdi ise sıra 5 yılda 20.000 adetten fazla üretilmiş ve markanın satışlarının yarısını oluşturan Bentayga'ya geldi...

Süslü Q5

Mercedes GLC ve BMW X3'ün bire bir rakibi Audi Q5, 2021 yılına biraz daha süslenerek giriyor... Arkasındaki organik efektli OLED ışıkları ve kabin içindeki yeni nesil MMI ise, asıl yenilikleri...

Şampiyon F-150

Ford Pick-Up’larının tümüyle elektrikli versiyonu olacak yeni büyük F-150 Raptor’unun Tesla Cybertruck ve GMC Hummer EV karşısına çıkmasına çok az kala; 43 yıldır Amerika'nın en çok satıyan motorlu aracı F-Serisi, 14. yeni neslinde ilk hibrid seçeneğiyle ortaya çıktı!..

Arteon'da Shooting Brake

Volkswagen, FastBack Arteon için PHEV versiyonu gibi teknik güncelleme yaparken, bir sürpriz gerçekleştirdi ve çok merak edilen 5 kapılı ShootingBrake Arteon versiyonunu da gösterdi...