FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Golf 8

21 Ekim 2019 23:35
Golf 8
Tweet It! Facebook

“45 yıl önce ilk Golf üretilmeye başlanmış ve 20. Yüzyılın ikinci Halk Otomobili olmuştu... 1974'ten bu yana hem VW Grubu, hem de otomotiv endüstrisi çok değişti!.. Artık dijital çağa girdik ve Sekizinci Nesil Yeni Golf de artık neredeyse tümüyle dijital bir otomobil oluyor!.. Bu arada iki far arasındaki LED şerit, sadece GTE'lerde olacakmış... ‪#MildHybrid #eTSI motorlar 110, 140 ve 150HP olarak @volkswagen #Golf8 %10 daha az tüketecekmiş...‬ ‪204 ve 245HP’lik #PHEV #GolfGTE seçenekleriyle 5 tane elektriklendirilmiş #allnewgolf çıkacak!.. ‬ ‪TGI ise 130HP!‬ ‪NOx’u %80 azaltılmış dizel olarak 115 ve 150HP’lik iki TDI’ı olacak!‬”

Alt Orta Sınıf yani C-segmentinin daha doğrusu compact hatchback otomobillerin trendsetter modeli Volkswagen Golf nihayet 8. neslini gösteriyor... Sadece geçen yıl 730 bin adet üretilen sektörün en önemli modellerinden biri olduğu için lansman öncesi öğrendiğim bir iki veriyi paylaşayım... 3 kapılısı olmayacak, 5 kapılı HB ve 5cm daha uzun dingil mesafeli SW olarak üretilecek... Cabrio’suna da henüz karar verilmedi!.. İddiası çok büyük: Sınıfının en yüksek teknoloji donanımına ve en düşük CO2 salımına sahip olmak!.. Rolling halinde motorun susacağı 131HP 1.0lt ve 150HP 1.5lt benzinli motorları 48V mildhybrid ve çift kavramalı şanzımanla geliyor!.. #GTi seviyesinde %9 daha güçlü bir 2.0TDI EA288 Evo dizel de seçenekler arasında... Fakat, GTE’lerin 204 ve 244HP’lik PHEV versiyonları da çok konuşulacak... eGolf yani tümüyle elektrikli Golf de ID3 sebebiyle artık yok!.. 2021’de RS3 ayarında 406HP’lik bir Golf R Plus ile karşılaşacağımızın müjdesini de burada verelim!.. 250HP EA288 2.0lt Turbo Golf GTi ise 2020 sonunda ortaya çıkacak!.. Önde McPherson arkada çok kollu suspansiyon ve adaptif amortisör kontrolü ile hassasiyeti arttırılmış direksiyon da yeni Golf’ün rakipleri karşısındaki güçlü yönleri olacakmış!.. Arkaya doğru daha basık tavanından ziyade ön iki farın arasında ID3’teki gibi uzanacak #LED şerit ise, asıl havalı sürprizi olacak!.. AreaView denilen aracın çevresini gösteren görüntüler, HeadUpDisplay ve tek cam altında çift büyük gösterge ekranı, ambiyans ışıkları, 3. seviye otonom sürüş özellikleriyle Mk8 Golf’ün diğer tüm ayrıntıları da oldukça etkileyici...

Etiketler: VW Volkswagen VAG Golf Golf8 VIII Mk8 hatchback C segmenti kompakt compact

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Gündelik McLaren

McLaren süper hafif ve kullanımı çok kolay bir GranTurismo yarattı... Tasarımı yine aşarı sportif gibi dursa da bu GT, aslında normal yollarda keyif çatmanız için fazlasıyla konforlu... Fakat, performans değerleri yine de baş döndürüyor!..

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...