FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

İlk Mazda3 Sedan Görseli

04 Temmuz 2013 02:22
İlk Mazda3 Sedan Görseli
Tweet It! Facebook

“Mazda3 Hatchback lansmanında bile herkes yeni Mazda3 Sedan'ın nasıl müthiş birşey olacağını konuşuyordu... İşte Rusya'daki meslektaşlarımızın yardımıyla ilk Mazda 3 Sedan görselleri... Bakın, ne kadar "müthiş"?!..”

Yeni Mazda3 Sedan, Mazda6'nın biraz "çekmiş"i gibi, büyük ağabeyinden daha fit ve belki hatchback şeklinden daha sampatik olarak nihayet karşımıza çıktı!..

4 kapılı bu Alt Orta Sınıf Mazda sedanı, aslında nesiller boyu, her zaman. Mazda'nın en çok ilgi gören, en iyi ürünüydü!.. Bunun bilincinde olan Mazda yönetimi, mühendisleri ve tasarımcıları da, Mazda3 Sedan'ları tüm zamanlarda, hep büyüklerden daha sportif ve şık ve büyüklerin teknolojileri ve konforuyla hazırlıyorlardı...

Fakat, Mazda3 Sedan'lar, her ne kadar Mazda6'lara benzeseler de, hatchback'lerin arkasına sadece bir bagaj çıkıntısı eklenerek ortaya çıkarılmıyorlardı... Bambaşka bir tasarım işiymiş gibi, kendilerini gösteriyor ve beğenileri yükseltiyorlardı...
Yeni Mazda3 Sedan'da da bu güzel gelenek bozulmadı ve yeni sedan, hatchback'ten çok farklı ve Mazda6'ya çok yakın olarak bitirilmiş... Hatta, bu sefer Mazda6'dan da değişik bir "arka"ya sahip olmuş.

Arkaya doğru uzanan LiftBack tarzı tavan çizgisi, arkada iç ve dış bükey çok fazla hatla süslemeleriyle buluşuyor... Taşıdığı teknolojiler, materyal kalitesi ve dizayn olarak kabin içinde ise 5 kapılı Hatchback ile bire bir aynı olan yeni Sedan, önceki haline göre daha büyük bir bagaj hacmi ve arka koltuk diz mesafesine da sahip olacak gibi görünüyor.

HB'deki gibi 100 HP'lik 1.5lt benzinli motorla başlayacak olan Mazda3 Sedan'ın SkyActive motor seçenekleri, 120HP 2.0lt ve 165HP 2.0lt'lik benzinli motorlarının yanında, 150HP 2.2lt TurboDiesel ile devam edecek!.. Hatchback'ten en önemli fark ise, suspansiyon geometrisinin olacağı da tahmin ediliyor... Ne de olsa, Sedan, hatchback'lere göre daha değişik bir sürüş tarzı sunmalı!..

Mazda'dan bizim talebimiz ise, bu müthiş güzel C segmenti sedan'a, halen ortaklaşa Ar-Ge yaptıkları Ford'un Focus'ta kullandığı küçük hacimli dizeller ile otomatik şanzımanların da konulabilmesi!..

Etiketler: Mazda Mazda3 sedan 3 C segment Alt Orta

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Gündelik McLaren

McLaren süper hafif ve kullanımı çok kolay bir GranTurismo yarattı... Tasarımı yine aşarı sportif gibi dursa da bu GT, aslında normal yollarda keyif çatmanız için fazlasıyla konforlu... Fakat, performans değerleri yine de baş döndürüyor!..

Golf 8

45 yıl önce ilk Golf üretilmeye başlanmış ve 20. Yüzyılın ikinci Halk Otomobili olmuştu... 1974'ten bu yana hem VW Grubu, hem de otomotiv endüstrisi çok değişti!.. Artık dijital çağa girdik ve Sekizinci Nesil Yeni Golf de artık neredeyse tümüyle dijital bir otomobil oluyor!.. Bu arada iki far arasındaki LED şerit, sadece GTE'lerde olacakmış... ‪#MildHybrid #eTSI motorlar 110, 140 ve 150HP olarak @volkswagen #Golf8 %10 daha az tüketecekmiş...‬ ‪204 ve 245HP’lik #PHEV #GolfGTE seçenekleriyle 5 tane elektriklendirilmiş #allnewgolf çıkacak!.. ‬ ‪TGI ise 130HP!‬ ‪NOx’u %80 azaltılmış dizel olarak 115 ve 150HP’lik iki TDI’ı olacak!‬

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..