FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Porsche Cayenne GTS

03 Şubat 2013 19:44
Porsche Cayenne GTS
Tweet It! Facebook

“Atmosferik V8 motoruyla ekstra beslemelilere bile kök söktüren Cayenne GTS, "safkan otomobil" isteyenler için "iri" bir sportif seçenek!.. Eski Cayenne GTS'lere göre ise 15 HP daha güçlü!..”

Bir spor otomobil gibi giden bir SUV!.. Porsche Cayenne GTS!.. Atmosferik, yani ekstra beslemesi olmayan, saf motoruyla gürül gürül bir dört çekerli!.. 4.8 litrelik V8 motorunun 420 beygir gücü, ilk nesil Cayenne GTS'lere göre tam 15 beygir daha fazla!.. 8 ileri Porsche Tiptronic S vites sistemi, çok daha sert bir suspansiyon ve Cayenne S modeline göre tam 24 mm daha alçaltılmış yapı… 

5.7 saniyelik 0-100 km/h akselerasyonu, 13.3 saniyede 200 km/h'ye hızlanma ve 260 km/h'lik maksimum hıza ulaşma!.. Önden ve arkadan Cayenne Turbo'lara benzese de, daha geniş çamurluklar ve tampon çıkıntılarının yanında belirgin çift kanatlı profile sahip tavan spoiler'ı Cayenne GTS'in ilk bakışta fark edilmesini sağlıyor…

 

Etiketler: Porsche Cayenne GTS V8 atmosferik SUV sport spor 4x4 Alman

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..