FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Tazyikli Suya Gaza Copa Karşı

31 Mayıs 2013 15:41
Tazyikli Suya Gaza Copa Karşı
Tweet It! Facebook

“Dengesiz güç kullanımına bile karşı gelebilecek, hatta umursamayacak bir gerçek SUV!.. Conquest Evade, süper zırhlı Knight XV'in daha sivil hali, fakat yine de "rahatsız" edebileceklere karşı engel tanımıyor!..”

Ünlü pop yıldızları genelde Corvette motorlu Chevrolet van'lar ile dolaşırlar... Kendilerini daha güvenli hissederler... Oysa, popüler kişiliklerin yeni trendi bu tip gerçek SUV'lar!.. Zırhlı ya da zırhsız, olabilecek tüm şiddetli tacizlere karşı koyabilecek, bu engel tanımaz araçlar, "Gezi"ye gelenleri de kolaylıkla koruyabilirler!..

Kanadalı Conquest Vehicles markası, el yapımı, tümüyle zırhlı, lüks SUV yapımında, Avrupa'da olmasa bile, Orta Doğu ve diğer zengin ülkelerde iyi biliniyor… "Kurşun geçirmez" Knight XV isimli "zırhlı"sı, film yıldızlarının, popüler sanatçıların ve bazı mafya patronlarının adeta transfer aracı olarak kabul görmeye başlamıştı…

Evade ise, Conquest'in ilk "zırhsız" modeli… Yine heybetli ve yine devasa!.. İşte, herkesin hayalindeki, "olması gerektiği gibi" gerçek bir SUV!.. 

Üstelik mermilere karşı kalkanları olmadığı için de, 6 tonluk Knight XV'ten çok daha hafif ve çok daha çevik!..

Tandem üçüncü sunroof'u ve geniş arka kapısıyla, yine "şoförün kullanacağı" bir makam aracı olan Evade, tüm dünyadaki makam araçları arasında en kaba tasarıma sahip araç olarak da "beğeniliyor"!..

Ford F550 Super Duty Pick-Up şasisi üzerine inşa edilmiş olan Evade'nin aluminyum ve paslanmaz çelik gövde parçalarının içinde neredeyse küçük bir ofis genişliğinde 11.3 desimetreküplük bir kabin konforu sunuluyor. Yani konfor ve lüks için tüm alan mevcut. Pahalı deri döşeme ve Alcantara kaplı yüzeylerin yanında, 2+2 kişilik oturma düzeni ve sürücü mahalinin bir TV ekranıyla ayrılması da, Evade'nin kullanım mantığını ortaya çıkarıyor… Ayrıca tüm koltuklar için ayrı ayrı dokunmatik ekranlardan infotainment teknolojilerinde "ne varsa" sunulan Evade, modernliğini de gösteriyor!

Aracın etrafını 360 derece aydınlatan joystick kontrollü projektörler, ön ve arkadaki FLIR gece görüş kameralarının da aracın standart donanımında olduğunu söylerken, bu donanımda tek eksiğin "zırh" kaldığını belirtelim…

Solid alüminyumdan ve çelikten yontulmuş kapı kolları gibi armatürleri de, Evade'nin ayrıcalığı...

330 HP ve 626 Nm'lik 6.8 litrelik bir benzinli V10 ya da 305 HP 895 Nm'lik 6.7 lt bir dizel V8 motor seçenekleri sunan Evade, tüm gücünü 5 ileri otomatik şanzımanıyla dört teker çekişine gönderiyor.

Zırhı olmamasına rağmen Knight XV'ten sadece 50.000USD daha ucuz bir etikete sahip olan Evade 548 ila 579 bin USD (ABD fiyatı) ile satışa çıktı… Türkiye'de olası fiyatı 1.5 Milyon USD olan Evade, herşeyin en pahalısını arayanlar için iki Lamborghini Aventador fiyatında!.. 

Conquest Evade, ne yeni Range Rover, ne Bentley'in yeni SUV'u ne de diğer ultra lüks araçları "beğenmeyen"lerin satın almak istediği bir "canavar"!..

Eğer, SUV tarzı araçların tercih edilme sebebi "güvenlik", "daha pahalı olması" ve maksimum konfor ise; işte, bu bir gerçek "SUV"!..

Conquest Evade, 27 Mayıs tarihli AutoShow dergisinde AutomotiveInsider sayfasında gösterilmiştir.

Etiketler: OffRoader luxury guarded Guard tank panzer SUV Conquest Knight zırhlı Evade

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Gündelik McLaren

McLaren süper hafif ve kullanımı çok kolay bir GranTurismo yarattı... Tasarımı yine aşarı sportif gibi dursa da bu GT, aslında normal yollarda keyif çatmanız için fazlasıyla konforlu... Fakat, performans değerleri yine de baş döndürüyor!..

Golf 8

45 yıl önce ilk Golf üretilmeye başlanmış ve 20. Yüzyılın ikinci Halk Otomobili olmuştu... 1974'ten bu yana hem VW Grubu, hem de otomotiv endüstrisi çok değişti!.. Artık dijital çağa girdik ve Sekizinci Nesil Yeni Golf de artık neredeyse tümüyle dijital bir otomobil oluyor!.. Bu arada iki far arasındaki LED şerit, sadece GTE'lerde olacakmış... ‪#MildHybrid #eTSI motorlar 110, 140 ve 150HP olarak @volkswagen #Golf8 %10 daha az tüketecekmiş...‬ ‪204 ve 245HP’lik #PHEV #GolfGTE seçenekleriyle 5 tane elektriklendirilmiş #allnewgolf çıkacak!.. ‬ ‪TGI ise 130HP!‬ ‪NOx’u %80 azaltılmış dizel olarak 115 ve 150HP’lik iki TDI’ı olacak!‬

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..