FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Tazyikli Suya Gaza Copa Karşı

31 Mayıs 2013 15:41
Tazyikli Suya Gaza Copa Karşı
Tweet It! Facebook

“Dengesiz güç kullanımına bile karşı gelebilecek, hatta umursamayacak bir gerçek SUV!.. Conquest Evade, süper zırhlı Knight XV'in daha sivil hali, fakat yine de "rahatsız" edebileceklere karşı engel tanımıyor!..”

Ünlü pop yıldızları genelde Corvette motorlu Chevrolet van'lar ile dolaşırlar... Kendilerini daha güvenli hissederler... Oysa, popüler kişiliklerin yeni trendi bu tip gerçek SUV'lar!.. Zırhlı ya da zırhsız, olabilecek tüm şiddetli tacizlere karşı koyabilecek, bu engel tanımaz araçlar, "Gezi"ye gelenleri de kolaylıkla koruyabilirler!..

Kanadalı Conquest Vehicles markası, el yapımı, tümüyle zırhlı, lüks SUV yapımında, Avrupa'da olmasa bile, Orta Doğu ve diğer zengin ülkelerde iyi biliniyor… "Kurşun geçirmez" Knight XV isimli "zırhlı"sı, film yıldızlarının, popüler sanatçıların ve bazı mafya patronlarının adeta transfer aracı olarak kabul görmeye başlamıştı…

Evade ise, Conquest'in ilk "zırhsız" modeli… Yine heybetli ve yine devasa!.. İşte, herkesin hayalindeki, "olması gerektiği gibi" gerçek bir SUV!.. 

Üstelik mermilere karşı kalkanları olmadığı için de, 6 tonluk Knight XV'ten çok daha hafif ve çok daha çevik!..

Tandem üçüncü sunroof'u ve geniş arka kapısıyla, yine "şoförün kullanacağı" bir makam aracı olan Evade, tüm dünyadaki makam araçları arasında en kaba tasarıma sahip araç olarak da "beğeniliyor"!..

Ford F550 Super Duty Pick-Up şasisi üzerine inşa edilmiş olan Evade'nin aluminyum ve paslanmaz çelik gövde parçalarının içinde neredeyse küçük bir ofis genişliğinde 11.3 desimetreküplük bir kabin konforu sunuluyor. Yani konfor ve lüks için tüm alan mevcut. Pahalı deri döşeme ve Alcantara kaplı yüzeylerin yanında, 2+2 kişilik oturma düzeni ve sürücü mahalinin bir TV ekranıyla ayrılması da, Evade'nin kullanım mantığını ortaya çıkarıyor… Ayrıca tüm koltuklar için ayrı ayrı dokunmatik ekranlardan infotainment teknolojilerinde "ne varsa" sunulan Evade, modernliğini de gösteriyor!

Aracın etrafını 360 derece aydınlatan joystick kontrollü projektörler, ön ve arkadaki FLIR gece görüş kameralarının da aracın standart donanımında olduğunu söylerken, bu donanımda tek eksiğin "zırh" kaldığını belirtelim…

Solid alüminyumdan ve çelikten yontulmuş kapı kolları gibi armatürleri de, Evade'nin ayrıcalığı...

330 HP ve 626 Nm'lik 6.8 litrelik bir benzinli V10 ya da 305 HP 895 Nm'lik 6.7 lt bir dizel V8 motor seçenekleri sunan Evade, tüm gücünü 5 ileri otomatik şanzımanıyla dört teker çekişine gönderiyor.

Zırhı olmamasına rağmen Knight XV'ten sadece 50.000USD daha ucuz bir etikete sahip olan Evade 548 ila 579 bin USD (ABD fiyatı) ile satışa çıktı… Türkiye'de olası fiyatı 1.5 Milyon USD olan Evade, herşeyin en pahalısını arayanlar için iki Lamborghini Aventador fiyatında!.. 

Conquest Evade, ne yeni Range Rover, ne Bentley'in yeni SUV'u ne de diğer ultra lüks araçları "beğenmeyen"lerin satın almak istediği bir "canavar"!..

Eğer, SUV tarzı araçların tercih edilme sebebi "güvenlik", "daha pahalı olması" ve maksimum konfor ise; işte, bu bir gerçek "SUV"!..

Conquest Evade, 27 Mayıs tarihli AutoShow dergisinde AutomotiveInsider sayfasında gösterilmiştir.

Etiketler: OffRoader luxury guarded Guard tank panzer SUV Conquest Knight zırhlı Evade

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Small Utility Vehicle Nivus

Volkswagen Brezilya'da SUV havasında, fakat sportif Coupe formunda teknoloji zengini küçük bir CrossOver hazırlanmış... Polo zeminindeki bu ekonomik SUV "Small Utility Vehicle", 2021'de Avrupa ve Türkiye'ye de gelecek.

6 Serisi GT de

5GT'lerin ismi 4 yıl önce 6-Serisi Gran Turismo olmuştu... Eski 6'lar da artık 8-Serisi... Fakat, önemli olan bu 6GT, artık sadece SUV ya da SW sevmeyen aileler için...

2021 2 kapılı E-Klasse

E-serisi gibi Üst Orta Sınıf bir otomobilin Coupe ve Cabriolet formları, hem konfor, hem kalite, hem tasarım ve hem de performans olarak olabilecek "en iyi"yi sunmalı... Mercedes, yine şaşırtmadı ve 2021 için bu keyif otomobillerinde maksimumunu gösterdi!..

BMW 5 Life Cycle Impulse

BMW G30 5 Serisi Sedan 7. neslinde güncelleme... Yeni farlar, daha vurgulu böbrekler, 8kW boost kapasiteli 48V Mild Hybrid, vs... Yeni BMW 5 Serisi Türkiyeyde; 170HP'lik 1.6lt 520i ve 252HP 2.0lt 530i xDrive benzinliler ile 190HP 2.0lt 520d xDrive dizel olarak gelecek...

4 Kişilik Gemera

Gemera, Koenigsegg ekstrem performansının ailecek yaşanması için hazırlanmış en çılgın İsveçli!.. Üstelik Koenigsegg'in ilk kez konfor ayrıntılarına sahip, fakat yine de 400km/h'lik büyük modeli!..

Absolut Jesko

En hızlısının daha da hızlısı nasıl yapılır?.. Savaş uçaklarının kuyrukları, otomobile taşınırsa işe yarar mı?.. Koenigsegg Jesko'sunun hızını artırmak ve daha da aerodinamik yapabilmek için yatay dev arka kanat yerine F-35'lerdeki gibi çift dik sivri arka "yüzgeç" deniyor...

Corvette C8 Stingray Convertible

Ortadan motorlu seksi C8 Corvette'in Coupe halinin tavanını çıkarıp Targa yapabilseniz de, şimdi gerçek anlamda üstsüz haliyle de Avrupalı Roadster SuperSport'lara kafa tutan bir C8 Convertible var!..

1250HP Czinger 21C

0-100km/h hızlanmaları 2 saniyenin altına inen HyperCar dünyasında baş döndüren gelişmeler var!.. 1250 beygirlik Czinger 21C ile artık küçük mühendislik garajlarının da, EV dünyası için müthiş örnekler hazırlayabilecekleri resmen kanıtlandı!..