FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Ve Yeni Doblo!

24 Eylül 2014 18:17
Ve Yeni Doblo!
Tweet It! Facebook

“Benzese de, önceki şeklini sadece andıran Doblo, yepyeni bir formda Hannover IAA Ticari Araçlar Fuarı'nda sahneye çıktı...”

2015 yılının Mart ayında Türkiye ve ile aynı anda Avrupa'da da yollara çıkacak olan Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında üretilen yeni Fiat Doblò; 65. IAA Hannover Ticari Araçlar ve Yan Sanayi Fuarı’nda ilk kez gösterildi!.. 

Fiat Chrysler Automobiles’ın hafif ticari araç sektöründe büyümesinde 2000 yılından beri büyük rol oynayan Fiat Doblò’nun güncem ikinci nesli 2009 yılında yenilenmişti... Bu "ikibuçuk"uc nesil Doblo, 80’den fazla farklı ülkede satışa sunulmasıyla birlikte Yeni Fiat Ducato gibi ‘global’ bir model haline geliyor... ABD'de bile RAM ProMaster City ismiyle yollara çıkan yeni Doblo, başarılı performansını sürdürmek üzere "görevlendirilmiş"...

İşlevselliği, taşıma kapasitesi, düşük yakıt tüketimi ve işletme maliyetleri bakımından sınıfının lideri olmak için tasarlanan yeni Doblo, bir önceki nesline göre; daha modern bir görünüm kazanırken yeni Fiat Doblò'nun tamponları, inceltilmiş ve eğimli tavanla uyumlu, öncekilerden farklı kaputu ilk bakışta dikkat çekiyor. Yeni Doblo’nun kabin içindeki değişiklikleri ise, yenilenen gösterge panelinin yanında gösterge paneli grafikleri, kaplamaları, direksiyon simidi ve kapı panelleri ile oldukça farklı...

Dobló’nun yolcu bölümünde dikkat çeken diğer özellikler arasında, elektrikli kapı camları, Bluetooth radyo ve USB girişi bulunan eğlence sistemi, 5 inç renkli dokunmatik ekranla entegre navigasyon sistemi ile dijital radyo playback’i (DAB) bulunan Uconnect sistemi yer alıyor.

Dört ayrı gövde seçeneğiyle birlikte iki ayrı yükseklik ve iki ayrı uzunluk versiyonu bulunan yeni Doblo'da 6 adet turbo dizel ve 3 adet benzinli motor seçeneği yer alacak... 1.3 MultiJet II 75HP ve 90 HP 200 Nm 1.6 MultiJet II 100 HP ve 105 HP 290 Nm, otomatik şanzımanla bile donanabilen 1.6 MultiJet II 90 HP 200 Nm ve MultiJet II 135 HP 320 Nm dizel motor seçeneklerinin yanı sıra benzinli motor seçeneklerindeyse 1.4 lt 95 HP 127 Nm, 1.4 TurboJet 120 HP 206 Nm ve 1.4 TurboJET 120 HP 206 Nm çift yakıtlı (benzin/metan) yer alıyor.

Bu arada yenilenen Doblo'nun Amerikan versiyonu RAM ProMaster City, 2.4 litrelik Tigershark motor ve geniş oranlı 9 ileri otomatik şanzımanla donanıyor... Bi-link denilen arka suspanyiyon geometrisinin de ABD yolları için modifiye edilmiş olduğunu hatırlatalım...

Etiketler: Fiat Doblo professional RAM ProMaster City IAA Hannover Tofaş LCV

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..