FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

VW'den Halk SUV'u

24 Temmuz 2013 17:36
VW'den Halk SUV'u
Tweet It! Facebook

“Hızla gelişen küçük SUV trendinde, VW olmazsa olmazdı!.. Taigun, Up'ların PQ12 platformunun uzatılmış şekli olarak, CrossUp'a göre bir basamak yukarıda duracak!..”

Volkswagen, küçük CrossOver'ı Taigun için yeşil ışık yaktı. 2016 yılında yollarda olması beklenen Taigun, 3 silindirli küçük benzinli ve dizelleri nedeniyle ABD gibi büyük pazarlar yerine özellikle Gelişmekte Olan Pazarlar için düşünülüyor.
Geçtiğimiz yıl Brezilya Sao Paulo otomobil fuarında gösterilen konsept şeklinin ardından oluşan büyük ilgi sayesinde hemen üretim planına giren Taigun, Chevrolet Trax ve Ford EcoSport gibi küçük SUV türevlerinin turnuvasında maça çıkacak!.. Fakat, aslında Taigun'un dört çekerli seçeneği olmayacağı için ve önden çekerli Up "city car" ile aynı platformu paylaşacağından dolayı Renault Captur ve Peugeot 2008 ile aynı klasmanda pazanrlanacağını tahmin etsek de, müşterilerin algısında Taigun'un Opel Mokka'ya kadar yüksekte tutulacağını tahmin ediyoruz.

2.470 mm'lik dingil mesafesi ile Up'lara göre 51mm daha uzun olan Taigun, iz açıklıklarında önde 1.427 mm ve arkada da 1.422 mm ile Up'lar kadar dar bir yapıya sahip...
VW Taigun'un endüstriyel segmentasyonda tam rakibi ise, önden çekerli Fiat Panda Trekking!.. Diğer yanda Taigun'un VW içindeki farklı seçeneği de CrossUp!..
Şu anda PQ12 platformunda mühendislik programı yürütülen ve Brezilya Sao Paolo, Hindistan Pune ve Rusya Kaluga tesislerindeki üretimi için hazırlanan Taigun, uygun fiyatıyla büyük ihtimalle Türkiye'ye de gelebilecek bir yeni Volkswagen olacak!..
Standardında manual şanzıman ve opsiyonel olarak da DSG şanzımanla donanması beklenen, VW'nin bu en küçük SUV "havalı" alternatifi, Latin Amerika pazarı için CNG uygulamasına da sahip olacak. Başkaca da, benzinli ve elektrikli hibrid ile tümüyle elektrikli versiyonlarının da olması mümkün görünen Taigun, VW Grubu'nun diğer markalarının yüksek volüm yapabilmesi için de iyi bir fikir!..

Etiketler: Volkswagen CrossUp Taigun VW CrossOver SUV minik

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Sian Roadster Boğası

Hibrid teknolojisine hiper performans olarak bakan Lamboghini, müthiş bir tasarım ile V12 SuperSport’ların üst sınırlarında gezecek limited edition Sian Roadster sürprizini ortaya çıkardı…

İkinci GLA da geldi

Eski hali yükseltilmiş bir Hatchback diye eleştirilen Mercedes'in en küçük CrossOver modeli GLA, şimdi biraz daha küçük SUV gibi görünmek üzere yenilenmiş... İşlevsel, geniş iç mekân ve yüksek güvenlik özellikleriyle öne çıkan Yeni GLA, Türkiye'de Temmuz 2020 itibariyle 412.500 TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıktı...

Tiguan Asıl Şimdi Oldu

R ve eHybrid sürprizleriyle Klaus Zyciora çizgilerinde Atlas Cross Sport'a benzetilerek, artık daha yakışıklı bir tasarıma kavuşturulan kompakt Volkswagen SUV’u Tiguan da, verimli ve yüksek performanslı TSI ve TDI motor seçenekleri, yeni nesil sürüş asistan sistemleri, dijitalleşen ön panel ve direksiyon kontrol kumandaları ile “I.Q. Light” teknolojisine sahip LED matrix ön farlarla yenilendi.

Zamane Efsane Defender

Şaşırtıcı derecede iyi ve çok rafine asfalt üstü sürüşe de sahip, fakat delicesine iyi off-road yapabilen, neredeyse kusursuz bir tasarım ve gerçek iş makinası olmak için gereğinden çok daha fazla aksesuar ile işte yeni Land Rover Defender

Yeni C4 Tüm Ayrıntılar

C Hatchback segmenti Avrupa’nın en önemli segmentlerinden biri ve Citroën, tamamen elektrikli yeni ë-C4 ve yeni C4 ile bu segmente oldukça iddialı bir giriş yapıyor. Citroën DNA’sının yenilikçi özelliklerini ve üstün konfor seviyesini bünyesinde barındıran yeni modelimiz farklı müşteri beklentilerini karşılamak üzere tamamen elektrikli, benzinli ve dizel olmak üzere üç farklı motor seçeneği sunuyor.

Ukala Bentayga

Bentley Beyond 100 iş geliştirme planı çerçevesinde tüm modeller baştan aşağı gençleştiriliyor... Şimdi ise sıra 5 yılda 20.000 adetten fazla üretilmiş ve markanın satışlarının yarısını oluşturan Bentayga'ya geldi...

Süslü Q5

Mercedes GLC ve BMW X3'ün bire bir rakibi Audi Q5, 2021 yılına biraz daha süslenerek giriyor... Arkasındaki organik efektli OLED ışıkları ve kabin içindeki yeni nesil MMI ise, asıl yenilikleri...

Şampiyon F-150

Ford Pick-Up’larının tümüyle elektrikli versiyonu olacak yeni büyük F-150 Raptor’unun Tesla Cybertruck ve GMC Hummer EV karşısına çıkmasına çok az kala; 43 yıldır Amerika'nın en çok satıyan motorlu aracı F-Serisi, 14. yeni neslinde ilk hibrid seçeneğiyle ortaya çıktı!..