FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Yeni 7'ye Doğru

20 Nisan 2014 04:25
Yeni 7'ye Doğru
Tweet It! Facebook

“Mercedes-Benz S-Klasse'nin yüksek seviyesine karşı; BMW, nihayet, yeni 7-Serisi'ni ufuk çizgisine çıkardı!..”

BMW'nun Pekin fuarında sergilediği yeni konseptini geçen yıldan hatırladığımız Pininfarina tasarımı Gran Lusso V12 Coupe çalışmasından hatırlayabiliriz... 
Her ne kadar bu konsept otomobilinin 9-Serisi sedan olacağının dedikodusu yapılsa da, boyutlarıyla ve markanın planlarıyla bunun 7-Serisi olarak düşünüldüğünü söylememiz gerek!..

Zarif arka bitiş, güçlü duruşlu kalın "böbrek"li ön giriş, i8 tarzı lazerli ön far stili ve Maybach'ları bile kıskandıracak ahşap, aluminyum ve karbon fiberden hazırlanmış gösterişli kabin içi...

İki kişilik ultra lüks arka koltuklara, Rolls-Royce tarzı geriye açılan kapılardan binildiği BMW Vision Future Luxuy isimli prototip, tablet bilgisayar "yuva"ları, gömülebilen masalar, çok yöne ayarlanabilen masaj fonksiyonlu tekli koltuklarıyla lüksün zirvesine doğru düşünülmüş...
Önde göstergelerin yerinde üç parçalı ekranlar grubu ve lüksek pozisyonlu yeni nesil iDrive control düğmesi fark ediliyor... Yeni bir head-up display ile sürücünün doğrudan yolu gördüğü seviyeye bilgileri yansıması, Laserlight ile LED farlara göre 10 misli daha iyi yol aydınlatması, yeni bir organik LED yani OLED arka lambalar gibi yepyeni otomobil tekniği de sunan bu BMW Vision Future Luxury konsepti, detaylardaki çok ince kaliteye verilmiş önemle, gerçek lüks kavramını karşılamaya çalışıyor!..

Etiketler: Beijing Pekin BMW 7 Lüks lux luxury sedan limuzin limousine vision future 9

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Gündelik McLaren

McLaren süper hafif ve kullanımı çok kolay bir GranTurismo yarattı... Tasarımı yine aşarı sportif gibi dursa da bu GT, aslında normal yollarda keyif çatmanız için fazlasıyla konforlu... Fakat, performans değerleri yine de baş döndürüyor!..

Golf 8

45 yıl önce ilk Golf üretilmeye başlanmış ve 20. Yüzyılın ikinci Halk Otomobili olmuştu... 1974'ten bu yana hem VW Grubu, hem de otomotiv endüstrisi çok değişti!.. Artık dijital çağa girdik ve Sekizinci Nesil Yeni Golf de artık neredeyse tümüyle dijital bir otomobil oluyor!.. Bu arada iki far arasındaki LED şerit, sadece GTE'lerde olacakmış... ‪#MildHybrid #eTSI motorlar 110, 140 ve 150HP olarak @volkswagen #Golf8 %10 daha az tüketecekmiş...‬ ‪204 ve 245HP’lik #PHEV #GolfGTE seçenekleriyle 5 tane elektriklendirilmiş #allnewgolf çıkacak!.. ‬ ‪TGI ise 130HP!‬ ‪NOx’u %80 azaltılmış dizel olarak 115 ve 150HP’lik iki TDI’ı olacak!‬

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..